Šta je novo?

lan izmedju pc-a i xbox

marko_84

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2004
Poruke
1,639
Poena
350
I, stigao mi danas xbox sa upgrade-a chipa...sad mogu da biram koji cu bios da koristim, orginalni ili krekovani jej jej jej!

Aliiiii....ovako...desktop mashina mi je usb modemom na netu...imam integrisanu mreznu karticu...xbox sa kompom povezan crossover kablom...moze li mi neko, korak po korak objasniti kako da uspostavim konekciju izmedju ove dve stvarke, da bih mogao snimati na xbox mjuzu/fimove i da mogu pichiti igrice preko xbox live? unapred zahvalan...
 
hm, nesh mi bash i ne ide :(

Skinuo programe, podesio, ali imam osecaj da nisam dobro podesio u sistemskom podeshavanju za rachunar...

U principu, mreza bi trebala da se pravi kao izmedju dva rachunara...E sad, shta sam ja zezn`o na desktopu, to je probl...na ikonici za mrezu mi stoji znak uzvika :(
 
i dalje nishta.......btw, ikonica za lan konekciju mi je sa crvenom putachom dok je xbox iskljuchen, ali chim ga ukljuchim, dobije ! na sebi i pishe "limited or no connectivity"..

Takodje, kad skidam igrice sa neta, samo da ih burnujem klasichno, ili treba nekih cakica? nero 7.x je u pitanju :)
 
I, stigao mi danas xbox sa upgrade-a chipa...sad mogu da biram koji cu bios da koristim, orginalni ili krekovani jej jej jej!

Aliiiii....ovako...desktop mashina mi je usb modemom na netu...imam integrisanu mreznu karticu...xbox sa kompom povezan crossover kablom...moze li mi neko, korak po korak objasniti kako da uspostavim konekciju izmedju ove dve stvarke, da bih mogao snimati na xbox mjuzu/fimove i da mogu pichiti igrice preko xbox live? unapred zahvalan...

jel imas evox cd? to je nesto kao os za xbox. a da bi igrao igre na netu moras sa gamespy da skines programce tuneling xbox se zove ili tako nekako da instaliras na komp pokrenes pa onda igre sa xbox-a preko kompa i tog programcica idu napolje. koliko vidim komp ti je na usb-u nemas ruter, za xbox mora ip racunar kompa da bude gateway... obicno je to 192.168.0.1
prvo nadji evox instaliraj obicno je na bootabilnom cd-u i kad zavrsis instalaciju tamo ima opcija sistem setings pa podesi ip adrese.
 
Poslednja izmena:
Stilgar, kad su mi ugradjivali chip, ubacili su mi paralelni bios...Kad palim xbox, u gornjem cosku pishe "EVO X", a ostalo je sve isto kao kod orginalnog...nije mi toliko bitan online, nego da bacim neshto mjuze i filmova na xbox :D
 
Stilgar, kad su mi ugradjivali chip, ubacili su mi paralelni bios...Kad palim xbox, u gornjem cosku pishe "EVO X", a ostalo je sve isto kao kod orginalnog...nije mi toliko bitan online, nego da bacim neshto mjuze i filmova na xbox :D

vidi, nazovi ih i pitaj jel mozes da namestis da se podize evox a ne orginalni msdashboard. kad namestis evox onda imas jos more opcija sto za kopiranje igre sa dvd-a na hdd, da koristis media centar, da kopiras sa pcija na xbox divx i mp3 itd. ms dashboard tj podesavanja ti trebaju samo jednom namestis koji tv imas koji je audio i cao sve ostalo radis iz evox-a.
 
hm...vi`sh, ja nemam to "more opcija"....evoX meni mi je identichan orginalnom, samo shto gore pishe "evoX" prilikom startovanja :(

I da, ubacim dvd disk (sa trafike) i dobijem obavestenje da treba da prikachim neki dvd kit? wtf?
 
Poslednja izmena:
skini SlaYers EvoX Auto-Installer (s piratebay-a recimo), narezi ga na dvd ili cdrw i pokreni, instaliraj evox. Onda skini sa torrenta isto XMBC, raspakuj i ftp-uj na konzolu i postavi kao default dashboard (XBMC se pokazao kao najlepsi, najfunkcionalniji i najbolji dashboard ubedljivo). Sa XBMC ces moci da pustas sve moguce filmove posto ima sve potrebne kodeke u sebi, mp3 i dvd se podrazumeva a takodje ces moci i da browsujes kroz sherovane foldere s kompa (recimo gledas film s kompa preko xboxa na tv-u). Ako te zanima jos nesto pitaj.
poz!
 
Poslednja izmena:
opalac, pa tooooo mi reci :) To je provereno, necu neshto zeznuti? ;)
 
naravno da neces, samo cepaj ... btw sad ti je pravi trenutak ako hoces da apgrejdujes hdd
 
hm, pa nisam josh siguran koliki je hdd u njemu....a sve filmove drzim na dvd diskovima (nekih 600-800 divx nja nja nja)....Mada....jes` da mi je komp povezan na tv preko tvout...mada...jes` da mi je dvd/divx player povezan na tv...al` ak` sve to mogu da radim iz fotelje, i browsujem po hdd-u kompa preko xboxa...moze ;)

hvala mnogo za info :D
 
hdd prvenstveno zbog ripovanja igrica ... bolje da ih citas s hard-diska nego da svaki put stavljas dvd :) ... ubaci neki 20-40gb i miran si :)
 
hehehe, pa ne igram ja to svaki dan :) uglavnom mi sluzi da igram sa devojkom ili drushtvom 1 vs 1 :) taj ftp mi malo pravio probleme, ali videcu sta ce biti kad ubacim slayera :D javljam sutra...
 
uspostavio sam i lan, i instalirao sve, sad radi k`o sat ;) hvala svima na pomoci :)
 
Nazad
Vrh Dno