Šta je novo?

Kvalitet Logitech (i ostalih) periferija

Koristim matoru Logitech Cordless tastaturu ( da, to joj je oznaka :d ) proizvedena, cini mi se, 2000. god ili `99.

20299697-260x260-0-0_Logitech+Cordless+Freedom+967089+0403.jpg


Najbolja slika koju sam uspeo da nadje, mrzi me da je slikam sada. Tastatura je, osim sto je prljava do zla boga, SAVRSENA. Nijedan taster se nije izlizao, sva dugmad savrseno reaguju, NIKAD-IKAD nisam imao prekid signala ili neki problem sa njom. Baterije traju oko godinu dana (mozda duze, toliko ih retko punim da nisam siguran).

Koristim je znaci oko 11-12 godina, svaki dan.. ceo dan. Lupao sam je, polivao, ispadala mi je.. kad bi je ocistio, izgledala bi kao nova :D

I ovo je sesta godina zaredom da ja trazim tastaturu koja bi mi zamenila ovu, i nikako da nadjem nesto adekvatno. Sve ove nove fancy tastature mi se ne svidjaju i ne mogu da kuckam na njima.. a i ne daje mi se preko 40eu za novu..

Ostacu sa ovom verovatno do penzije.. :)
 
Ovih dana bas budim Logi teme...

Ja imam problem sa misem, levi klik na mom Logitech Performance MX mouse a ni desni nije bas u najboljem stanju. Izvrstan mis u koji su ugradili slabe komponente i crkava vec nakon 1g i 9 meseci...

Sta vi mislite o kvalitetu komponenti u novijim modelima Logitech miseva, narocito o mikroprekidacima za levi i desni klik?

Kakva su vasa saznanja o kvalitetu drugih firmi?
Koji misevi, bilo koja marka (brend), imaju zaista kvalitetne i pouzdane miseve, sa dugotrajnim, pouzdanim komponentama, koji se ne kvare tako brzo i lako kao ovi novi Logitech misevi, a da su bezicni, laserski i pogodni i za svakodnevnu upotrebi i igranje?
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao baš dosta Logi periferija: Prva tastatura mi je bila neka Logi bela imao sam i laserskog miša za lap, zvučnike (ako spadaju pod periferije) x230 gde su sateliti bili ekstra ali mi se nije sviđao vufer koji je probijao mozak i kada se utiša na minimum, šta da kažem, ako se kupuju vrhunski proizvodi kompanije Logitech imaćeš i vrhunske komponente, ako se kupuju jeftinije periferije, onda je možda bolje uzeti nekog drugog proizvođača. Tako je bilo ranije. Čitao sam pre par meseci o nekim zvučnicima u Digital-u, da je Logi danas šminka a da su ti zvučnici od oko 200€ ništa posebno (ne sećam se da li su bili 2.0 ili 2.1).

Sada prelazim na Apple i njihova bežična tastatura i trackpad zaista su vrhunski iako koštaju... (nešto ispod 150€ za oba).

I sada mi se mota po kući neki bežični miš Logi. Ne znam šta ću s njim :)
 
Jel bi ga poklonio mozda ? :)
 
Ne znam ni sam, poklonio bih ga ali kapiram da će mi nekada zatrebati :d

Pazi ovako: Imam tastaturu "Aneex" (tako piše na njoj :)) i ona košta oko 500,00 dinara.

Stoji, stoji, stoji, stoji u kući dugo vremena.

Razmišljao sam da li da je bacim ili poklonim nekome (ali kome to treba kada i pored kontiša mogu bolje da se nađu :D).

Zatim pre neki dan uzmen na lapu da pravim hekintoš i trebam da uđem u BIOS kako bih isključio AMD grafiku tako da ostane samo Intel integrisana, zatim da uključim virtualizaciju itd.

Kad oćeš :p

Apple tastatura radi preko blututa tako da ne mogu da uđem u BIOS i tada na red dolazi ova žičana od 500 dinara.

Tako je i sa mišonjom. Stalno se cimam da ne znam kada će mi zatrebati.
 
Upravo tako, prastara tastatura i misonja kuglas stoje u rezervi ako zatrebaju...

Otisao mis na servis, ostavljen u prodavnici... kazu 3-7 dana i 99% ce da ga popravljaju, menjaju oba prekidaca na levi i desni klik...

Videcemo...

Inace mis je bas po mom "ukusu", sve mi odgovara ali mi je jedino evo slab kvalitet prekidaca zagorcao utisak... veoma. Za misa od 70e bi trebalo da radi ne samo 3g u garanciji vec bi minimum 5g trebalo da nema problema sa prekidacima i ostalim bitnim komponentama istog...
 
pozdrav.
moze li preporuka za misa, do 50-60eura max? najbitnija stavka- trajnost, ali mora imati i malo estetike i ergonomije uz to :D
bratu otisao mikroprekidac na g500... jadac je sto bih mu ja uzeo nesto ovde pa poneo za CG, zato je trajnost bitna, jer bi eventualna reklamacija bila solidan problem. ne pati od brendova. voleo bi nesto sto ima i malo podesavanja tezine, navikao se sada sa ovim logijem... ali je na logija malo ljut, jer mu je i pre ovoga otisao jedan...
predlozi dobrodosli.
hvala unapred.
 
Moze li neko.ko je korisnik Logitech M705 da iznese utisak o kvalitetu misa?
 
Da li bi mogao da mi odgovoris na neka pitanja vezana za misa, nesto sto sam citao po netu da je navodno imao problem sa signalom, ako postoli jos nesto sto koristi wifi (kod mene bi to bilo povezivanje laptopa preko wifi), navodno se javlja seckanje u radu. Da li mogu da se promene funkcije dugmicima sa strane i dugmetu koje se nalazi ispred rolera i tvoje vidjenje sta mu vidis kao manu, a sta kao vrlinu. Koliko vidim za taj cenovni rang nema nista bolje da se uzme, mada gledao sam i M510, mada i M515.Hvala na odgovoru.
 
Da li bi mogao da mi odgovoris na neka pitanja vezana za misa, nesto sto sam citao po netu da je navodno imao problem sa signalom, ako postoli jos nesto sto koristi wifi (kod mene bi to bilo povezivanje laptopa preko wifi), navodno se javlja seckanje u radu. Da li mogu da se promene funkcije dugmicima sa strane i dugmetu koje se nalazi ispred rolera i tvoje vidjenje sta mu vidis kao manu, a sta kao vrlinu. Koliko vidim za taj cenovni rang nema nista bolje da se uzme, mada gledao sam i M510, mada i M515.Hvala na odgovoru.
Sa signalom nisam imao problema (što se tiče uticaja drugih uredjaja), domet je ok, neka srednina.
Dugmetu koje se nalazi ispred rolera se ne može menjati funkcija a svima ostalima po potrebi.
Ne vidim neku posebnu manu posle pola godine korišćenja.
Gamer nisam a po mome za sve ostalo će opravdati očekivanja, pogotovo što se tiče trajanja baterija, mene je uvek nerviralo kada se treba razmišljati o istima a ovde nema šta da se razmišlja o baterijama.
 
Da li je moguce da na svakom novijem logitechovom misu ovoliko zveckaju tasteri? Pa ovo veze nema sa zivotom, ni u teoriji ne mogu da se porede ove nove serije sa mx 518 na primer.
Uzeo sam pre neki dan Mx Performance, jeste da je dosta bolji osecaj nego kod g400, ali stvarno smesno sta oni prodaju kao naslednike starih neprikosnovenih miseva
 
Zato ja ne menjam mx518, ima jos malo 9 godina kako je kod mene, nije ni zastucao :)
 
Da li je moguce da na svakom novijem logitechovom misu ovoliko zveckaju tasteri? Pa ovo veze nema sa zivotom, ni u teoriji ne mogu da se porede ove nove serije sa mx 518 na primer.
Uzeo sam pre neki dan Mx Performance, jeste da je dosta bolji osecaj nego kod g400, ali stvarno smesno sta oni prodaju kao naslednike starih neprikosnovenih miseva

Kad kazes zveckaju jel mislis na zvuk kad pritisnes taster ili na zvuk koji se cuje jer taster ne naleze na mikroprekidac? Ako je ovo drugo, uletela ti je takva serija, ja sam imao 2 iz razlicitih serija, kod jednog se osecalo da ne naleze dobro i kad se blago pipne taster cuje se klik kad dotakne mikroprekidac, a kod ovog drugog sve dobro naleze, nema "lufta".
 
Da upravo sam na to mislio, tasteri nikako ne nalezu i mis stalno zvecka kao neko kinesko ******..
Kada je u pitanju g400 svi imaju taj problem, znam jer sam ih bar 15 propustio kroz sake..
Mozda je reseno kod g400s, ali po ovoj ceni mi ne pada na pamet da proverim :)
 
Pa da, i meni je to zasmetalo kad sam uzeo MX ali sam imao problema sa skrolom, pa je vracen pa sam uzeo u drugoj radnji isti mis ali je druga serija bila u pitanju i na ovom nema tog zveckanja, smesno je da tako salju miseve u prodaju, po meni je to nedopustivo, platis misa 70-80e on zvecka, koristio sam cak i neke jeftinije Logitech miseve od 2-3k i na njima nije toga bilo tkd ono nisu mi jasni.
 
ma onaj model od 700 din ne zvecka.. ovo me je bas iznerviralo, a i svoj g400 sam prodao iz istog razloga.
tacno cu do kraja i ovo prodati i naruciti mx 518 iz hong konga.
ne znam samo kakav je g700, jos mi je to ostalo da probam
 
Sta god da sam imao Logitech ma kolko jeftino bilo radilo je i nakon padova i lomova i svega...ako je i bilo kvarova bilo je zbog moje (ne) strucnosti u rukovanju.
Nesto potpuno suprotno od recimo Geniusa...mada ja ne znam ima li Genius ista kvalitetno...
Imam K800 Iluminated...tastatura koja zadovoljava sve moje potrebe-bezicna svetli u mraku jer ja uvek kuckam samo osvetljen tv-om.Koristim je i ko gaming tastaturu, meni ne treba bolje+ je u odnosi na ono sto sam ja pre koristio skoro necujna.
Pre toga sam imao jedan od onih Logitech bezichnih kompleta od oko 2500 din. sa bezichnim mishem...tastaturu sam bacio skoro ali ne jer nije radila nego jer je bila toliko prljava i musava da nije bilo smisla guliti je.Koristio sam je 3-4 godine a onda dao nekome ko je usvinjio za godinu ipo.
Logitech thumbs up.
 
Evo ja moram da pohvalim g500 koji sam uzeo polovan od kolege sa foruma, definitvno je ovo mis koji sam trazio. Nista ne zvecka, laser odlican, pravi naslednik mx518. g500 na spram g400, nebo i zemlja.
Jedina mana je ova losa farba na gornjoj strani misa.
Inace vec duze vreme imam i g105 (mw3) tastaturu. perfektna je zaista, ima sve sto bi neko mogao da trazi od tastature.
 
Nazad
Vrh Dno