Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Deus, moras znati sta ti tacno treba kod odredjenog modela, cena jednostavno uslovljava kupovinu jer je razlika velika!
najbolji nacin da nadjes nekog ko ima oba, testiras i voila!

isto vazi i za tebe Sretene, to su dva razlicita tabora iako je ista klasa aparata, ako razmisljas o canon-u nemoj ici za 70D, spusti se na 60D koji ima sve isto a jeftiniji je.
 
70D razvaljuje video. Ako mu treba video onda nemoj ni da gleda 60-ku. Ja bi isao na 70D i samo zbog videa vredi svih para.
 
video mi je jako bitan, zato i gledam 70D, video sam da auto focus radi odlično po nekim you tube snimcima. Mada navikao sam na manuelni fokus, onda mozda i nikon završava posao.
 
Ako ti je MomciloBG rekao, sam si trazio :d

Nego jel si ozbiljan ili?
Ozbiljan, sad izlazi D810, sutra bi trebalo. E sad da kazemo da nije problem sto se novca tice, ali svakako treba da se uzme u obzir razlika u ceni od 500+ evra.

Tih 51 af tacaka naspram 39 mi ne znaci puno, pogotovo predmeti koji se krecu, ono sto ja fotkam se ne krece.
Trenutno me koci nemogucnost nabavke d800 zbog izlaska novog modela, pa ne moze da se naruci. Nigde mi se ne zuri naravno.

Ali se nesto razmisljam, da nije mozda pametnija kupovina D610, ispravili su mu greske sa D600 i sad ga svi hvale.
Dok D800 ima neku cuvenu gresku left focusa, koja bi me ubila ako bi se javila.

Takodje, tih 36Mpx naspram 24Mpx nije bas zgodna za manipulaciju, takodje raw file zauzima oko 70Mb...

I na kraju samo telo, naravno da mi se dopada izrada, ali ni D610 nije lose izrade, a ja uopsteno sve svoje stvari pazim, D7000 koji sam prodao je skroz bio u mint stanju, jednostavno nemam obicaj da akam stvari, pa mi to metalno telo ne znaci puno !
 
D610 bez dileme ako mene pitas, i bas mi drago da ides na ff :D

Skoro sam drndao neke fotke sa D800 u lightroom-u, kad ga istreses u tiff, fajl ima 250+mb, par lejera u PS-u, ode na preko 1gb. Nije prijatno iskustvo ako ti komp nije vrh vrhova. D800 je, po meni, overkill na tako mnogo nacina, i to ne mislim konkretno za tebe, vec iskreno, nismo se mirisali nesto. D700 i D600 su mi mnogo zanimljiviji.

A zar se nisi ti igrao vec s nekim D800?
 
Uzeti najfiniji FF, razliku ulagati u objektive, oni čine sistem!
 
Jesam sa D800, izuzetna masina. A sto se kompa tice, ja imam dosta dobar racunar, tako da nece biti problem... Ne znam, stvarno nisam pametan!

U svakom slucaju cu da vidim da li ce se ovih dana nesto promeniti sa izlaskom D810.

Ali opet, ta tehnika toliko napreduje, kontam da i taj sto kupim aparat cu prodati za tipa 2 godine, pa je valjda pametnije uzeti jeftiniji, a pri tom, razlika je preko 500evra, nije mala !
 
Ti znas sta sam ja uradio. 9 godina star FF i dalje je bolji od svih aps i m4/3 sto sam probao do sada :d I sto je jos bitnije svaki dan me iznova odusevi :D
 
^Ako nisi pro landscape, pro "fashion & glam", wannabepro, ne vidim sta se to ne moze uraditi sa 20-24mpix u aromi senzora za odrasle!? Uzimaj najjeftinije sto nadjes i razmisljaj o staklicima, kako njih da nabavis, menjas, pozajmljujes.
 
Poslednja izmena:
Znam Marti, slazem se, nego sam jedva zaradio te pare, pa rekoh da uzmem ono najbolje, da se ne kajem posle. A naravno da se slazem za objektive, to je najvazniji deo, tela se menjaju !

Nego sam i sto se objektiva tice jako prost, ja najvise volim i najvise i koristim 50mm i 35mm a ta dva imam, kao i makro koji mi treba za stock.

Planiram da uzmem 85mm ali nije mi neophodna u ovom trenutku, jer imam Tamron 90mm 2.8 makro koji je spor ali odlican !
 
Poslednja izmena:
Ako ce da se zarađuju pare, vredi razmišljati o 70-200 sa stabilizacijom. Sto se tiče tela, ne vidim sta to D610 ne može da ti završi!
 
Odlucio sam da cekam povoljno Nikon D3200 ili Canon 600D sa objektivom 18 55.
 
Pozdrav svima!
Pratim temu odavno, al sto vise citam sve sam u vecoj nedoumici, da skratim pricu, planiram vec duze vreme kupovinu nekog dslr-a. Volim makrofografiju, i prvenstveno bi tome i sluzio aparat, cena negde do 180 jura, ne treba mi nista specijalno. Da kupim neki kompakt-za te pare ne moze da uradi to sto mi treba, prosumer-malo je jeftiniji a opet je negde izmedju. Imate li neki predlog?
 
Hvala na odgovoru!
Jos jedno pitanje, vredi li uzeti onda neki stariji dslr pa se uciti ili da batalim ovu pricu?
 
Ako imas volje za ucenjem, nemoj nikako da bataljujes koji god dslr nasao da te parice.
Greota je da entuzijazam padne u vodu...
 
ako planiras da kupis samo aparat za 180e, probaj da nadjes neki canon 20D, 30D na oglasima...ne znam koja je vrednost 40D...
al racunaj da ti treba i kartica i objektiv...za makro canon 60mm 2.8, 100mm 2.8, tako da bi ti trebalo oko 500e recimo...
 
@mouseattacker: Za 180€ eventualno neki 350-400D sa kitom i makrotubama. Al to je prilicno neprakticno i komplikovano za koriscenje, pogotovo za nekog ko tek pocinje. Krenes sa nekim entrylevel telom, bez namere za "makro" u nekom narednom periodu, pa ces vremenom skupiti i znanja i novca za neki upgrade.

@momcilog: Moze makro objektiv da se nadje i nov i polovan za manje para od 500€.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Kizo, cenim da je Momcilo mislio 500e za telo + makro objektiv ;)
 
Hvala na odgovorima!
Nisam znao da su makro objektivi tako skupi, verovatno sam nesto pogresno razumeo u oglasima kad sam mislio da su jeftiniji :)
Nasao sam jedan oglas, Canon 400D, 18-55 + Sigma APO DG 70-300 za 260 jura, plus covek iz grada pa mogu i licno da preuzmem. Jeste malo veca cena, ako taj oglas otpadne onda cu nesto drugo da potrazim...
 
@mouseattacker
Taj 18-55 nema stabilizaciju...čisto da znaš ;)
 
@KizaTheDeath mislim da 30D ima da se uzme za 200e + neki 60mm ili 100mm da se nadje do 300e i jos kartica neka...to mu dodje oko 500e otprilike
 
Kako god, sa tim budzetom nema smisla ulaziti u DSLR pricu, jer vremenom to povlaci jos veca ulaganja koja ocigledno nece moci da isprati...
 
^^ tek sam sad shacnuo cene tih aparata i video da moze za te novce, do tad sam vise onako...hipoteticki govorio :)

^ upravo...mnogo novca povlaci za sobom! pogotovo noviji DSLR aparati... zato pre ili posle svima iz nekog hobija preraste u biznis gde moraju i neke prihode da ostvaruju da bi zadovoljili potrebe za novijom opremom...zaraza je :D
 
Ista je stvar sa ribolovom, prvo krenes od neke močuge pa zavrsis sa Sportexom(govorim iz licnog iskustva). Pocetak je u pitanju, ne treba meni svemirski brod ili masina od 'iljadu evra, nesto tek da udjem u fazon(makro ce da priceka)...
 
Kako god, sa tim budzetom nema smisla ulaziti u DSLR pricu, jer vremenom to povlaci jos veca ulaganja koja ocigledno nece moci da isprati...

Covek ima zelju i volju da sedne i nauci nesto novo sto ga ocigledno zanima. To je meni samo po sebi dovoljno da ulazak u DSLR pricu ima itekako smisla.
Ako ga bude drzalo neko vreme i fino se potrudi, novo znanje koje ce steci je vec neuporedivo vrednije od bilo kakve price o novcu...

... pa zavrsis sa Sportexom ...
Vec vidim u oglasima: "menjam sportex opremu za makro objektiv" :D

Na kraju krajeva, kao sto momcilo rece:
nije bitan aparat bitan si ti!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno