Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Uh, nemoj o bitnim razlikama između Nikon-a i Canon-a. Nije baš dobra tema za diskusiju. :D

Jeste to bitno sad za tebe koji tabor da odabereš, zbog objektiva i na dalje, ali nije ni presudno. Ne znam kako je to danas, pre par godina je za "ulaz" u najjeftinijem segmentu Nikon bio bolji izbor (D3300 + kit 18-55mm) od Canon pandana (čini mi se da je tada bio 1200D + kit 18-55mm).

Ovde imaš dosta dobirh opisa i testova, kako za aparate, tako i za objektive (imaju i forum):

https://pcfoto.biz/testovi
 
Tnx,imam jos dosta vremena da se informisem,nadam se da ce da ce jos neko da uleti sa strucnim misljenjem,a da se ne zaratuje oko tabora. Cisto ono objektivno koliko moze,prednosti i mane jednog i drugog. Nije problem da probijem budzet i uzmem odmah jos jedan objektiv,pored tog standardnog 18-55mm. Nego koji tacno i model aparata,opet Nikon ili Canon,gledam razne primamljive EOS-e i cene kako idu dodjavola,od 140-700k :d :smash: Necu nista profi,a opet neka proverena kombinacija koja ce sluziti bar par godina.
 
A što vijaš isključivo novo Edi? Za 90-100k možeš uzeti kombinaciju aparat i objektiv koji će svetlosnim godinama da budu ispred tih igračaka sa četiri cifre od canon-a i nikon-a.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ovo sto rece Proday je najbolji savet. Ako mora novo zbog kredita i slicno onda ok ali ako kupujes za kes onda bolje polovno...
 
@Proday
A volim novo druze,mada nije problem ni da kupim polovno,ali bih svakako gledao da je to mint stanje i garancija. To je opet zamaranje,a veruj da se ni sada ne bih bacio u potragu da me devojka nije pritisnula da kupimo za letovanje i pored toga sto me dugo vec zanima fotografija kao hobi. Nije problem ni da iskesiram novo i profi,ali sam cu sebi da stvaram neku vrstu opterecenja,jer sam navikao da sve bude top kada je tehnologija u pitanju. :smash: Jednostavno nemam toliko vremena da se posvetim tome,niti cu da pravim novac sa istim. Znas vec cime se sve bavim i zanimam. ;) Ali ajde,pucaj i ti neki konkretan predlog,novo/polovno,pa cemo videti.
 
Poslednja izmena:
Jedna preporuka sa onog foruma (ostavio sam ti link) kaže da dobro pogledaš ovaj video, a koristi i da pročitaš komentare za isti.

 
Odgledao pazljivo i upravo je to ono o cemu smo pricali,stvar ukusa samo,oba imaju prednosti i mane. Moracu oba da propustim kroz sake,bitna mi je i ergonomija,tj izgled. Ali u principu,bilo koji od ta dva ce biti vise nego ok za moje potrebe. I jos samo jedna najvaznija dilema,koji objektivi za pocetak,i sta sve od opreme? Pa da se polako bacim u potragu,obraticu paznju i na oglase,ako neko kojim slucajem nudi nesto sto mi moze biti interesantno,ili naleti na takav oglas,neka se javi slobodno na pm. Hvala svima jos jednom! :)
 
@Conquer Canon 5D Mark II (oko 550e po oglasima sa ispod 30k okidanja) i neki canon 50mm 1.4 (~220) pa ćeš vrlo lako i brzo ustanoviti gde bi da se usmeravaš (pejzaž, makro, profil...) I shodno tome posle bodeš objektiv, eventualno bolje telo (na ovom ćeš izgubiti plafon 50e, na tim novima koje pominješ 300+). I sam planiram da uzmem tako nešto kad mi posao i vreme dozvole samo što bih ja odma išao na 24-70mm umesto 50 što malo (više) probija tvoj zamišljeni budžet.

Nešto jeftinija alternativa Canon 60D + tamron 17-50 pa si tu slobodniji sa žižnom daljinom (devojka će da dobije solidan portret) ali opet kratak za bilo kakve ozbiljnije rez.

P.s. ja preferiram canon *mjau**mjau**mjau* [emoji56]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja bih mu samo u svemu tome savetovao da uzme neki standardni zum objektiv jer će sa pime objektivom brzo da se smori, pogotovo krop na 50mm. Kad dupetom udari u zid i vidi da nema dalje poželeće da ima zum objektiv.

Najbolje bi bilo da može da ima oba. :)
 
Poslednja izmena:
5D mark II je ff ;) A kad dupetom udari u zid, znaće šta mu dalje treba ;)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Znaci 5d mark II i 24-70mm objektiv da jurim? Ok,to su vec neke konkretne informacije [emoji1] I koji bi jos bio taj za mene "standardni" da ubacim i njega i zavrsim pricu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih pre išao na 6d za oko 600e. Ili ako mora novo onda 6d mark ii za 1100e sa 4 godine garancije. Bolji autofokus sistem i touch screen, što je za početnike mnogo dobra opcija.
 
Ako ja na kraju ne zavrsim sa nekom azdajom od 2500€,nista nisam uradio [emoji23] Samo me kuvate polako [emoji855]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ahahah. Tako sam i ja krenuo. Ništa gore. Bio je skoro jedan Canon EF 24-70 f/2.8L II USM za oko 1000e kao nov. Mislim da ti je bolje da ideš na dva prime objektiva.

Pogledaj sigmu art 35mm i 85mm.

Imaš ovaj sajt sa puno fotkl. Možeš da biraš telo i objektive, pa baci pogled šta ti se najviše sviđa...

https://pixelpeeper.com/adv/?lens=1...&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=3

Takođe ovde imaš poređenje tela.
https://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-6D-vs-Canon-EOS-5D-Mark-II

Prednost 6d mark ii je realno 4 godine garancije, touch i bolji autofokus. Ali nekako je bolje ako ti se ne pucaju tolike pare da uzmeš jefinije telo i što bolje staklo. Džabe ti telo do 1100e sa lošim staklom. E sad pogledaj malo razliku između zoom objektiva i prime. Ako nećeš da slikaš svadbe mislim da je bolje da ideš na dva prime. :)
 
Poslednja izmena:
Znaci 5d mark II i 24-70mm objektiv da jurim? Ok,to su vec neke konkretne informacije [emoji1] I koji bi jos bio taj za mene "standardni" da ubacim i njega i zavrsim pricu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

50mm, nisam obraćao pažnju da je telo FF. Neko će reći i 85mm ali ... :wave:

Svakako uzmi jedan sa rasponom, da ne stigneš dupetom do zida. :) Sad će da te "bombarduju" da bude oštar, što manje f, AF se podrazumeva, ... :D (koliko para - toliko muzike, ali bukvalno u ovom slučaju). Sve je to zapravo veoma zabavno, samo što cene idu u nebesa.
 
Odličan je i 50mm. Sad je jeftin i 1.4. Tako da ti je to možda najpovoljniji kombo i za početnike ne treba ništa više od toga. Ako ti dosadi fotkanje nećeš mnogo izgubiti para. Dobar zoom je papren, pa je možda bolje da sačekaš sa kupovinom zoom objektiva. Uzmi 6d i 50mm 1.4. [emoji846] Oko 800e.
 
Ma kakve svadbe ljudi,kao sto rekoh,putovanja i portreti pre svega [emoji1] Nije mi u cilju da prodjem najjeftinije,kao sto rekoh,svako parce tehnologije gledam da bude sam vrh,od full Apple ekosistema,do tv-a,espresso aparata i ostalih uredjaja,jednostavno uzivam u tim stvarima. E sad,od fotografije se vec moze ziveti,pa ima smisla ulagati ogroman novac ko je u tom fazonu. Gledacu da ispratim da to sve bude na nekom super nivou za pocetnika,pa se nadam samo da se necu mnogo upetljati i navuci, sve sto vise budem istrazivao. [emoji85]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako gledaš sam vrh i pare nisu problem idi na sony mirrorless. [emoji6]
 
Cek da vidim sta je to [emoji1] Vidim ja da ce ovo da ode dodjavola ako budem citao do avgusta. [emoji2359]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih takođe preporučio 6d, ali uz 24-105/4L (oko 400e) ili Tamron 28-75/2.8 stari kao budžet opciju. Slažem se da će tek nakon nekog vremena videti šta mu dalje treba, ali 24-105 je po meni jako lep raspon, pogotovo za putovanja/portrete bez menjanja objektiva.
 
I to je sasvim ok opcija za početnika

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne bih ja f/4 za portrete.

Ako hoćeš future proof a $ nisu problem onda idi na sony a7 iii.
[emoji846]
 
Moj savet ti je da uzmes nesto jeftino i neki prajm tipa 50mm ili 35mm i neki 18-55 i probas da vidis kako ce da ti legne cela prica.

Nema potrebe da skucas 1000+ evra u nesto sto mozda nece da te odusevi ili odrzi interesovanje toliko dugo.
 
Ima jedan na kp,kit 28-70? Kaze da daje 4 godine garanciju. 2230€


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imaš i za manje. Ali prvo pogledaj lepo sve što smo ti napisali pa odluči. Imaš dosta na youtube. Sony je zverka ali i košta dosta više. Možda bolje za početak nešto jeftinije pa oknda ako ti se svidi cela priča uloži u ozbiljniju opremu. Mirrorless je budućnost.
 
Moj savet ti je da uzmes nesto jeftino i neki prajm tipa 50mm ili 35mm i neki 18-55 i probas da vidis kako ce da ti legne cela prica.

Nema potrebe da skucas 1000+ evra u nesto sto mozda nece da te odusevi ili odrzi interesovanje toliko dugo.

Ima logike to sto kazes,ne sumnjam da ce da me zainteresuje,nego je pitanje koliko vremena cu moci da posvetim tome. A jeste malo bzvz da se pukne dosta na opremu koja skuplja prasinu,jedino da rentiram ili tako nesto [emoji1] Ja se nadam da ce devojka biti glas razuma,ako ja budem birao i istrazivao,nece se dobro zavrsiti. Ovaj A7iii deluje kao ozbiljna prica [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I tako stigao čovek od 700 do 2700+ eura za manje od 24h!!...čestitam :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Bolest ne bira druze [emoji20] Da vas ne davim vise,malo cu da spustim loptu,citam,gledam testove,ucim o fotografiji,pa cu se javiti polovinom jula da prelomimo konacno. Hvala svima stvarno,nisam bio svestan koliko je ustvari kompleksna materija u pitanju,eto mi zanimacije. [emoji1360]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
5d3 i 24-70 :D

Salim se, nemas potrebe za tako necim mada je lepo ali moze da ti zasmeta tezina (na putovanjima pogotovo), znam iz licnog iskustva... neki Canon dvocifreni 80d/70d/60d (zavisi koliko si spreman kesa da izdvojis) + Tamron 17-50 2.8 je super kombinacija za all around upotrebu koju ti zelis.
 
Cool,imacu u vidu svaku preporuku [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno