Šta je novo?

Kupovina na TaoBao

Mrljesana

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2013
Poruke
2,578
Poena
255
Da li je neko kupovao sa TaoBao ili tih slicnih sajtova? Da li mora preko agenta ili mozes i sam da narucis(citao sam da moze ali nisam siguran u to)? Preko kojeg agenta ste vi narucivali i da je proveren? Ja sam nasao par ali bas deru sa postarinom u Srbiju... Planiram da narucim neke majice i to, ima bas i nekih stvari koje ne mogu da nadjem ni na eBay i Aliu ali na TaoBao ima sve... Pritom su zaista jeftini (kontam da su cene bez postarine).
 
Da li stvarno ocekujes da sajt na kineskom, i sa cenama u juanima šalje za Srbiju?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Registracija (ima Srbija da se odabere) i kupovina prolazi, a za slanje zavisi od prodavca do prodavca ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Registrovao sam se sinoc, stupio sam u kontakt sa jednim prodavcem, salju u Srbiju, samo je malo teze naci jer je ceo sajt na kineskom. Narucio sam neke Polo sortseve, 4.5$ komad i 2$ slanje China Post Registered Air Mail.
 
Bio je skoro neki tekst na jednom portalu da se ta kineska roba prska necim (taj sprej izaziva neke probleme sa kozom) da se ne bi ubudjalo.Ja samo prenosim sta sam procitao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kao sto je Sumadinac napisao, slanje zavisi od prodavca do prodavca, ali agenti se koriste iz drugih razloga. Prvi je da ustedis na postarini, jer kod vecine dostavnih kompanija kojima kinezi salju pakete, cena postarine se meri na pola kile, pa se desi da za paket od 7g i paket od 497g, postarina bude ista. Logicno, ti da ne bi placao internacionalnu postarinu za svaki paket koji narucis, saljes na lokalnu adresu agenta sto kosta nekih 100-150din, on konsoliduje sve pakete i onda posalje tebi.

Drugi bitan razlog je sto kinezi vole da varaju po sistemu bait and switch. Narucis jednu stvar, oni ti posalju ili nesto slicno tom ili nesto sto nema veze sa tim. To naravno otkrijes tek kad prodje pola sveta i stigne do tebe, a proces refundacije nije bas lak kao na aliexpressu. Ovako lepo, agent slika sta je stiglo, pa ako nije narucena stvar, bez problema se salje nazad za refundaciju.
 
Bolje preko agenta. Neki pružaju uslugu otvaranja adrese u Kini, i kad stigne u magacin, samo radiš slanje do tebe. Vrlo udobno.

Problem je naravno naći proverenog prodavca.
 
Nazad
Vrh Dno