Šta je novo?

Hardver Kupovina monitora

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

negovan90

Cenjen
Učlanjen(a)
20.10.2013
Poruke
179
Poena
170
Pozz drugari potrebna mi je pomoc oko izbora second monitoraposto streamujem onako rekreativno da kazemo. Monitor mora da bude 144hz, sto brzi odziv ekrana i ips, max 150-200e da platim, i da moze da se rotira vertikalno, hvala svima unapred
 
i AOC 24G2SPU/BK

varijanta ima podesavanje.

Samo treba pripazi samo skuplja od oko 25000 Asus VG249Q ima podesavanja ergonomska, ostale nemaju, isto sa AOC, jako puno verzija nema podesavanja.

HP ima.

AOC model je malo ispod 23000 din, HP isto.
 
Da ne otvaram novu temu, takodje hocu da kupim monitor do max. 25-26k din. 24" (1080p), sa podesavanjem visine, refresh 144-165 svejedno,... Koji je po vasem misljenju od ovih sedam navedenih modela najbolji izbor? Unapred hvala na pomoci oko izbora. ;)
  • Gigabyte G24F-EK
  • Iiyama GB2470HSU-B1
  • Dell G2422HS
  • AOC 24G2SPU/BK
  • Philips Momentum 24M1N3200ZA/00
  • HP X24ih
  • Asus Tuf BG249Q
Na sajtu Displayspecifications pise da ovaj Philips i HP imaju 8 bit panel (bez FRC-a), dok ostali navedeni modeli imaju 8 bit, ali sa FRC-om. Ne znam koliko je verovati specifikaciji na tom sajtu, pretpostavljam da nisu svi podaci tacni.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, na pogrešnom delu foruma sam postavio pitanje oko saveta za kupovinu monitora, prekopiraću poruku i ovde pa, ako neko ima predlog više je nego dobrodošao. Uslov mi je da monitor bude 32 inča, a cenovni opseg je 250-350 evra.

Veliki pozdrav svim učesnicima ovog poštovanog foruma, izvinjavam se ako sam izvukao temu iz naftalina. Elem, do čitanja ove teme sam planirao za kancelariju uzmem monitor od 32 inča, gledao sam da bude 4K, a sada vidim da je osvežavanje na istom 60hz.
Ali, sada poučen ovime što sam ovde pročitao, odlučio sam se da odustanem od 4k, i uzmem Lg 32GN650 koji ima 144hz osveženje.
Napominjem da monitor koristim u kancelariji u dobroj meri za office poslove (ugovori, tabele itd), a u ostatku vremena služi kao tv na kom ide N1 ili neki muzički sadržaj. Retko kada se pogleda nešto na Netflixu. Koristio bih ga uz Mac mini sa M1 čipom.

E sada, svaki post sam detaljno iščitao, i dalje postoji doza sumnje da li sam pogrešio, i da li je meni ipak za moje potrebe potpuno svejedno koje je osveženje i da li je razlika između 2K i 4K za moje potrebe adekvatna.....
Savet potreban, ako neko ima nešto da predloži, zahvaljujem.
 
Ja sam uzeo pre par meseci na akciji u gigatronu ovaj gigabyte, za 20k tada je bio apsolutni bestbuy. Nisam ga upalio na licu mesta iako su mi momci nudili, pa mozda ne bih ni uzeo jer ima dosta nekog prosvetljenja po coskovima samo kad je u modu paljenja, kad prikazuje sliku toga nema, pa sam iskulirao. Ali eto da napomenem. Crne scene nemam pa mi to ni ne pravi problem. Igram fps igrice i za to je super, kontam da i twistsu to treba.
Isto sam gledao ove linkove sa youtubea i odlicno covek radi recenzije. Na osnovu tog tipa sam se i odlucio.
Vazna napomena: proveri prostor na stolu i kako drzis tastaturu ispred monitora, koliko blizu ga postavljas itd. Jer ovo postolje na Gigabyte je uzasno po pitanju koliko smeta napred... Mislim da je recimo benq i zowie najbolji po pitanju tog postolja jer ima rotaciju i zaravnjen deo gde se moze uklapati sa tastaturom sto je fenomenalno.
Posle svega mislim da bih ipak za gaming išao na TN panel, to je majka mara za FPS po meni.
 
Birao bih između Gigabajta, Iiyame i Asusa...verovatno Gigabyte.
Odgledao sam ranije te recenzije, ali sam i pored toga bio u nedoumici koji od modela koje sam naveo da kupim, jer svaki ima neku svoju vrlinu i manu. Ali i meni je Gigabyte G24F bio favorit, jer mislim da je ukupno gledano najbolji izbor od njih, tako da sam njega na kraju danas i kupio. Imao sam popust od 20% pa me je na kraju izasao 23k din. u Gtonu. Rekao bih odlican dil. :giggle:

7E4F8D41-FF74-4E89-A0E3-5B732525217A.jpeg

Ja sam uzeo pre par meseci na akciji u gigatronu ovaj gigabyte, za 20k tada je bio apsolutni bestbuy. Nisam ga upalio na licu mesta iako su mi momci nudili, pa mozda ne bih ni uzeo jer ima dosta nekog prosvetljenja po coskovima samo kad je u modu paljenja, kad prikazuje sliku toga nema, pa sam iskulirao. Ali eto da napomenem. Crne scene nemam pa mi to ni ne pravi problem. Igram fps igrice i za to je super, kontam da i twistsu to treba.
Isto sam gledao ove linkove sa youtubea i odlicno covek radi recenzije. Na osnovu tog tipa sam se i odlucio.
Vazna napomena: proveri prostor na stolu i kako drzis tastaturu ispred monitora, koliko blizu ga postavljas itd. Jer ovo postolje na Gigabyte je uzasno po pitanju koliko smeta napred... Mislim da je recimo benq i zowie najbolji po pitanju tog postolja jer ima rotaciju i zaravnjen deo gde se moze uklapati sa tastaturom sto je fenomenalno.
Posle svega mislim da bih ipak za gaming išao na TN panel, to je majka mara za FPS po meni.
Poneo sam laptop i isprobao monitor pre kupovine i proverio da nema dead pixel-a ili nekih drugih manjkavosti. Sto se TN panela tice njihova jedina svetla tacka je odziv, sve ostalo (uglovi vidljivosti, kontrast, boje... ma sve) je uzasno u poredjenju sa VA i IPS modelima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno