Šta je novo?

Kupovina laptopa u 2023 - opšta tema [za konkretne preporuke je podforum "Šta da kupim"]

Nije laptop, ali za one koje se igraju/rade ozbiljnije poslove, može da produži život istoga...
 
Čekaju se novi legion slim 7 ( gen 8 ) modeli sa Ryzen, za sada u ponudi samo Intel varijanta. Napokon svi imaju 99wh bateriju, a ne kao prošle( gen 7 ) godine u jednoj državi 99 u svim ostalima 74.. Kinezi.




Cenim da će već u avgustu pustiti popuste na Ryzen varijante, i tada ću ga i kupiti :)
 
Odlični ti slim modeli! Jedva čekam recenziju tog novog amd-a. I dalje mi nerealno koliku autonomiju uzvlači slim 7(i) iz 2022, posebno intel modeli koji u svim ostalim laptopovima imaju gotovo 50% manje (znam da je i baterija 99 vs ~80 u većini drugih ali opet) 🙌
 
Ti slim legion su po meni najbolje rešenje za radni laptop koji je i relativno lagan ali i bogami dosta jak. Čudno da nije popularniji na globalu, naši legalni dileri ga čak ni ne uvoze.. pisao sam direktno i ljudima iz Lenovo Srbija u vezi toga.

Bio sam blizu da uzmem prošlogodišnji Ryzen model, pogotovu sada kada su na sniženju od oko 30% ( https://www.lenovo.com/us/en/p/lapt.../legion-slim-7-gen-7-(16-inch-amd)/82ug0001us ) , ali ću na kraju sačekati popuste na ove što tek dolaze :)
 
Poslednja izmena:
Realno si mogao uzeti i prošlogodišnji model ako si preko i u mogućnosti, kad izađe noviji, prodaš taj i menjaš...vrlo verovatno ne bi izgubio novac ako kod nas prodaješ.
 
Uzeću ga preko kolege sa foruma koji već godinama donosi laptopove iz USA. :)

Ne žurim nigde, uveren sam da će novi modeli posle mesec dana ići na 25% sniženja, ljudi nemaju para za bacanje a laptopovi su iz godine u godinu sve skuplji. Nikome u interesu nije da se gomilaju zalihe :)
 
Pozdrav,
Potreban mi je savet za kupovinu laptopa od 60-80000din. Koriscenje office, kucna upotreba i da mi kroz par godina ne secka youtube.
 
Treba mi neki lagan laptop (1.3,1.4kg max, 14") koji bi se koristio isključivo za office rad (cloud aplikacije uglavom + 365) uz Youtube.

Dakle neka varijanta sa i5 prethodne ili aktuelne generacije / Ryzen ekvivalent, 16gb rama i 256/512 nvme ssd.

Ono što mora da ima je vrhunski ekran i po mogućnosti odličnu tastaturu.

Budžet je nekih 1000, 1100e i sad za sad mi se izdvaja ovaj Asus Zenbook 14 UM3402, barem na papiru djeluje bombona.

Ako neko ima još neki predlog, slušam... :)
 
Mislim da je to najbolje što se može dobiti za taj budžet. Naravno, pogledaj testove tog konkretnog modela na renomiranim sajtovima, tipa TechPowerUp ili PCMag.

Koristio sam ZenBook (doduše 3 generacije star), i vrlo je pristojan Bio je bolji kvalitet izrade definitivno nego na njihovim premium gaming laptopovima. Evo ga i dan danas lepo služi sestru.

Lenovo Yoga bi mi bio bolji izbor (i njega trenutno koristim kao pomoćni laptop), ali on je preko budžeta za nekih 200-300eur.
 
Treba mi neki lagan laptop (1.3,1.4kg max, 14") koji bi se koristio isključivo za office rad (cloud aplikacije uglavom + 365) uz Youtube.

Dakle neka varijanta sa i5 prethodne ili aktuelne generacije / Ryzen ekvivalent, 16gb rama i 256/512 nvme ssd.

Ono što mora da ima je vrhunski ekran i po mogućnosti odličnu tastaturu.

Budžet je nekih 1000, 1100e i sad za sad mi se izdvaja ovaj Asus Zenbook 14 UM3402, barem na papiru djeluje bombona.

Ako neko ima još neki predlog, slušam... :)
Samo novo ili polovno?
Ukoliko je bitan i kvalitetan ekran i dobra tastatura, pogeldati mozda neki X1 Carbon, T14/T14s?
Mislim da se moze pronaci za taj budzet poprilicno pristojna masina za to.

Podrzavam takodje Exodusbg-ov predlog, moja zena vozila Yogu par godina, dosta korisna spravica.
 
Ovaj Ryzen 7xxx bi trebao da je poprilično bolji od Intela.
 
Kod mene je konkretno u pitanju ovaj šestojezgrani 5625U, trebao bi da je skroz ok, vidim da je na nivou i5-1235U. Btw, samo nov dolazi u obzir, legalno u radnji (ništa KP varijante).
 
Sta mislite o LenovoI deaPad 15AMN7 82VG006SYA.

AMD Athlon Gold 7220U 8GB 256GB SSD Radeon 610M​

Ima ga za nesto preko 26 hiljada, na papiru vise nego odlican. Treba mi za po kuci, youtube, surf... Da mi nije zao ako ga deca razbiju.
 
Pozdrav,
Potreban mi je savet za kupovinu laptopa od 60-80000din. Koriscenje office, kucna upotreba i da mi kroz par godina ne secka youtube.
Нов или полован?
Kod mene je konkretno u pitanju ovaj šestojezgrani 5625U, trebao bi da je skroz ok, vidim da je na nivou i5-1235U. Btw, samo nov dolazi u obzir, legalno u radnji (ništa KP varijante).
Између та два, Интел.
 
Menjam laptopove otprilike na 3 god.
Da li je pametno uzimati sada neki sa 3070ti/3080, 32gb ddr5 i ryzen 7 npr, i da li se ocekuje neki pad cene ovim starijim modelima?
Ili skupljati jos para za neki 4060+ i mozda bolji procesor?
Za gejming najvise me interesuje
 
Ovako nešto sam našao, deluje baš moćno:
ASUS ROG Strix G17), Gaming Notebook 17,3 Display, AMD Ryzen™ 9, 32 GB RAM, 1 TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti, -21% 2549,– € 1999,–

Imaju i povoljniji modeli:
LENOVO Legion 5 Pro, Gaming Notebook 16 Display, AMD Ryzen™ 5 , 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060, -27% 1649,– € 1199,–

Ali u tom ili sličnom cenovnom rangu su i moćni Apple modeli:
APPLE MacBook Pro (2020), Notebook 13,3 Display, Apple M1 , 16 GB RAM, 256 GB SSD, M1 GPU, -10% 1679,– € 1499,–
APPLE MacBook Pro, Notebook 14,2 Display, Apple M1 Pro, 16 GB RAM, 512 GB SSD, 14-Core GPU, -13% 2249,– € 1949,–
APPLE MacBook Pro, Notebook 16,2 Display, Apple M1 Pro, 16 GB RAM, 512 GB SSD, 16-Core GPU, -20% 2749,– € 2199,–
 
Pošto ga najviše interesuje za Talinu te Apple slobodno odmah može da precrta. A i taj Legion je najverovatnije sa 5800H procesorom koji nije loš ali je ipak malo vremešniji...
 
Menjam laptopove otprilike na 3 god.
Da li je pametno uzimati sada neki sa 3070ti/3080, 32gb ddr5 i ryzen 7 npr, i da li se ocekuje neki pad cene ovim starijim modelima?
Ili skupljati jos para za neki 4060+ i mozda bolji procesor?
Za gejming najvise me interesuje
3070 najisplativije sada, pod uslovom da uzimas full power a ne one od 90W, 100W. Bilo koji takav laptop nece da zastari ni za 3 godine. Evo sada nakon 4 godine laptop sa rtx 2070 i dalje sve gura da ne treba jaci. Takodje, razlika od 16 do 32gb rama se ne vidi uopste, sem ako ti nije za posao pa da ti treba konkretno za neki program 32GB rama. Mada uvek moze da se doda, to je bar lako danas uraditi.
Nije laptop, ali za one koje se igraju/rade ozbiljnije poslove, može da produži život istoga...

Cuje se kao mlazni avion :D
Ja stavim na Xiaomi Purifier, manje se cuje, a ohladi ga isto ovako :LOL:
 
Narucio sam ovaj laptop koji bi windows trebao da instaliram 10 ili 11 64bit?
Apsolutno ti je svejedno - kažu da je W10 sa malo manje problema pošto W11 po nekim pitanjima zna da bude malo mušičav.

Ja koristim oba i s obzirom da nisam iskusio neke probleme ni na jednom ni na drugom a nisam nikakav zahtevan korisnik ne vidim neku bitnu razliku među njima.
 
Narucio sam ovaj laptop koji bi windows trebao da instaliram 10 ili 11 64bit?
Sta ti bolje lezi?Licno bi odabrao win10.
Interesujeme ta slim varijanta,koliko se razlikuje od obicnog IdeaPad 3?Vidim tastatura nije osvetljena.Dimenzije deluju slicno.Kakav je ekran?
 
Meni je već stigao sa win 11 laptop, da sam morao iznova da dižem, win 10 100%
 
Vallja li ovaj cemu https://novi.kupujemprodajem.com/ko...5g7-8-1tb/oglas/151745822?filterId=2012326448 vidim na kutiji da pise da je FULL HD sad da li je TN ili IPS ne znam , e sad ima HDD 2.5 pa bi mu odmah morao da ubacim SSD , ne znam da li ima M.2 PCIE NVME slot i Type c?
Meni ne deluje kao dobra kupovina za te pare. A i što reče kolega, "kao novo-nekorišćeno" a ovamo disk radio 250 dana. Ta odrednica se na KP koristi za stvari koje su nove i nekorišćene ali nisu u pitanju regularni prodavci-pravna lica. Samim tim ovaj lik je sebe diskvalifikao kao ozbiljan prodavac.
Na stranu to, za te pare ili neznatno više se može kupiti zaista nov laptop sa tim performansama
 
3070 najisplativije sada, pod uslovom da uzimas full power a ne one od 90W, 100W. Bilo koji takav laptop nece da zastari ni za 3 godine. Evo sada nakon 4 godine laptop sa rtx 2070 i dalje sve gura da ne treba jaci. Takodje, razlika od 16 do 32gb rama se ne vidi uopste, sem ako ti nije za posao pa da ti treba konkretno za neki program 32GB rama. Mada uvek moze da se doda, to je bar lako danas uraditi.

Cuje se kao mlazni avion :D
Ja stavim na Xiaomi Purifier, manje se cuje, a ohladi ga isto ovako :LOL:
Hvala kolega, sad je jasnije. Onda neki Legion 5 da se juri sa 3070
 
Nazad
Vrh Dno