Šta je novo?

Kupovina fotoaparata za svakodnevno snimanje do 200e

exer92

Poštovan
Učlanjen(a)
26.09.2014
Poruke
0
Poena
50
Pozdrav, nov sam na forumu pa ne znam da li treba da se predstavim kao na ostalim dorumima, na prvi pogled nisam nasao takav podforum.
Zovem se Danijel, imam 22 godine i treba mi fotoaparat po mogucnosti kompakt, nesto po uzoru na Canon s110 znaci u toj klasi.
Fotoaparat bih koristio za svakodnevno snimanje i po koju fotku ali pre svega za video tako da predpostavljam da bi izdrzljivost baterije bila bitna kao i autofokus.
Ovaj fotoaparat oko koga se lomim vec par dana kosta oko 240e trenutno, vidim da ga mnogi hvale i koriste za video pa bih vas zamolio da mi kao potpunom laiku malo blize opisete ovaj fotoaparat ili preporucite neki slican u tom rangu.
 
Nisam te najbolje razumeo koji aparat je 240€?!
Canon s110 nema konkurenciju po ceni za kojoj se prodavao kod nas poslednji put kada sam gledao (oko 210€ bese)!
 
Canonova S klasa, kada određenom modelu cena padne na prihvatljiv nivo, nema konkurencije... (prihvatljiv nivo cene je... pojavio se naslednik a ovog prethodnog i dalje ima u radnjama)
 
Poslednja izmena:
Kad je već ova tema pokrenuta, ja se razmišljam da li da kupim s120 umesto s110, najviše zbog 1080p/60fps video snimaka ali ne znam koliko je isplativo dati jos 150e za njega.
Postoji li neka alternativa ako hocu 60fps,da je jeftiniji od s120?
 
Poslednja izmena:
posto se ovde uglavnom pominje canon s110 zanima me da li moze da se puni preko usb povezanog na laptop recimo, ili preko neke powerbank externe baterije?
 
@ Go-R4n i exer92

Definitivno Canon S110. S120 je preskup, još uvek, pa se ne isplati uzimati ga (sem ako baš imate dovoljno para za bacanje).
 
Vrh Dno