Šta je novo?

Kupovina akumulatora

Mene vise brine poreklo tih polovnih akumulatora? Zasto se to ne reciklira?

*Otvara se mogucnost da se na trzistu u legalnoj prodaji pojave reparirani akumulatori po ceni novih.
Slicno kao sa hard diskovima.
 
Mene vise brine poreklo tih polovnih akumulatora? Zasto se to ne reciklira?
Objasnio sam vec:

Sustina price je da taj sto prodaje polovne akumulatore zapravo preprodaje akumulator koji je otkupio na kilo nikakvu on reparaciju ne radi jer se olovni akumulatori recikliraju.
*Otvara se mogucnost da se na trzistu u legalnoj prodaji pojave reparirani akumulatori po ceni novih.
Slicno kao sa hard diskovima.
Nikakve slicnost nema sa hard diskovima koji su fabricki reparirani>
akumulator moze samo da se reciklira, a to momak koji ih prodaje sigurno nije radio (osim ako nije indijac 😁 )

Ovo je klasicna preprodaja stvari donete na reciklazu (trebalo bi biti kaznjivo),
isto kao sto vulkanizer preprodaje stare gume koje mu musterija ostavi da reciklira, a onda sledeci dodje trazi da kupi...
I on sta ce... proda mu :)
 
@bakara hvala sto te nije mrzelo da se citira. Ozbiljno.
Ja uzimam s rezervom sve cinjenice, faktor zvani - Srbija.

Mozda sam bas ovom diskusijom nekome dao biznis ideju. Samo volja, nalepnice, 20% niza cena i garancija u vidu magle.
 
Meni 2 dana pred more crkao akumulator.
Tog dana auto palio bez problema, nikakvih lampica ili to nekih naznaka.
Samo nije hteo da upali.
Preko kablova upalim bez problema.
Od kad sam uzeo auto u njemu bio Vartin 55ah.
Vikend, nista ne radi, pumpa nema ono sto meni treba.
Sacekam ponedeljak i odem u BBelektron u Novom Sadu.
Pogledamo u katalogu za moj auto ide 70ah.
Na preporuku uzmem Banner akumulator od 72ah, 40 meseci garancija
Cena 11250,00 - stari akumulator (70din/kg)
Zamenio i pali dalje.
Sto vise sam gledao bio sam gluplji, sve je to isto.
Svako ima drugacija iskustva, svako vozi drugacije.
Tako da nisam hteo da se opterecujem sa tim, mozda nekom pomogne link.

 
Akumulatori se menjaju zato što se troše, a taj momak u servisu sigurno nije Indijac pa da je otvarao i menjao ploče unutar akumulatora. Kao ovaj😏

Ko je zastupnik za Srbiju ? :)
Da li neko ima kontakt sa često pominjanim po netu tzv. punjačem iz Linde, da li se vredi osloniti na njega?
 
Sirotinja. Opravljaju ono što mi bacamo. Rade sa olovom goloruki. Ne verujem da dožive duboku starost.
 
Borba za goli život.
 
Da li neko zna za koliko dana nepaljenja auta se istroši akumulator?
 
Vise stvari na to uticu, da li i koliko imas potrosaca i kad je auto ugasen, komp.....da li je noviji auto sa sto cudesa ili malo stariji....ako neces skoro voziti auto a ne bi da se isprazni skini kleme ali ako imas kodiran radio moras znati kod.
Mom caletu na Vectri B je bila otisla bravica, izvadi kljuc ali u bravici ne iskljuci pa mu za dva dana isprazni akumulator, uzme on nov akumulator, posle dva dana ne moze da upali, tada ne znam ko je bio ludji da li on ili ovi u servisu, 4 akumulatora Bosh su mu zamenili za 10 dana, tripovali se da je losa serija jer je altenator punio 14,5 V.
Naravno meni bilo sumnjivo, bilo mi cudno da svetle dugmici od podizaca stakala, otisao ja kod bravara u Zemunu, namestio mu bravicu za 5 min i problem resen.
 
Poslednja izmena:
To je vrlo relativno pitanje, ali negde sam citao da se racuna da gubi oko 1% dnevno ako akumulator nije nov.
 
Nema pravila, previse faktora utice.
 
Ko malo vozi, zaista bi pomoglo da nabavi neki smart punjač za akumulator u kolima, i jedno 2x godišnje ga njime napuni.

Mene to sada užasno smara jer podrazumeva vađenje akumulatora iz kola. U starom stanu sam mogao da spustim kabel sa prozora do auta parkiranog ispod. Sada to ne mogu. :(
 
Zar si se posvađao sa komšijama iz prizemlja pa neće da ti daju da struju? 😁😁😁😁😁😁😁
 
Nisam nikad dopunjavao akumulatore i nista im nije falilo, u proseku traju 5-6 godina.
ovi najjeftiniji traju tri godine
 
Imaš dobro punjenje u automobilu. Kad nije dobar napon punjenja skrati se vek akumulatora.
Osim ako nije Black horse.
Njemu svako korišćenje drastično smanjuje vek. 😁😁😁😁
 
Poslednja izmena:
Vise stvari na to uticu, da li i koliko imas potrosaca i kad je auto ugasen, komp.....da li je noviji auto sa sto cudesa ili malo stariji....ako neces skoro voziti auto a ne bi da se isprazni skini kleme ali ako imas kodiran radio moras znati kod.
Mom caletu na Vectri B je bila otisla bravica, izvadi kljuc ali u bravici ne iskljuci pa mu za dva dana isprazni akumulator, uzme on nov akumulator, posle dva dana ne moze da upali, tada ne znam ko je bio ludji da li on ili ovi u servisu, 4 akumulatora Bosh su mu zamenili za 10 dana, tripovali se da je losa serija jer je altenator punio 14,5 V.
Naravno meni bilo sumnjivo, bilo mi cudno da svetle dugmici od podizaca stakala, otisao ja kod bravara u Zemunu, namestio mu bravicu za 5 min i problem resen.
ludji su ovi u servisu, da ne izmere da li sta vuce struju dok je sve ugaseno...
 
S obzirom da dolazi zima i da kreće sezona akumulatora, ostaviću kratak vodič kao radnik autodijelova.

Kao prvo, trebate zaobići akumulatore koji imaju veliku garanciju jer to se uglavnom bazira na prevari: trebate doći na servis posle bla bla ili jednostavno se izvlače serviseri da je akumulator fizički oštećen ili otvaran (vamal)

Druga stvar, trebate birati brendirane akumulatore jer se znalo dešavati za npr 75ah da piše da ima startnu struju od 780A+ a teže 15-16kg što u stvarnosti predstavlja 66ah sa strujom od 540A i manje.

Kod izbora takodje treba izbjegavati najskuplje jer se oni slabo prodaju i generalno dugo stoje u prodavnicama pa takvi akumulatori neće dugo izdržati.
Kod najjeftinijih nema puno da se kaže, koliko novca toliko muzike. Odatle je i poteklo da akumulator traje do isteka garancije.

Jako bitan faktor je i gdje se kupuje akumulator. Zaobići kupovinu na benzinskim pumpama i marketima.

Moja preporuka: Topla crvena, Varta plava (crna je za starija vozila ili do godine proizvidnje 2005), Exide , Banner, Vesna za starija vozila
 
Da li negde na akumulatoru stoji datum proizvodnje?
Kod mog akumulatora piše samo ime, kapacitet i udarna struja. Nema nikakvog datuma.
 
Moja preporuka: Topla crvena, Varta plava (crna je za starija vozila ili do godine proizvidnje 2005), Exide , Banner, Vesna za starija vozila
Ovo sam vec cuo od prodavaca, "akumulator za starija vozila"
A kakvi su to akumulatori za starija vozila, ne umeju da objasne.
Obicno krene objasnjenje bez klime, i podizaca...kao da klima radi na akumulator :rolleyes:
To su obicno jeftiniji akumulatori kao sto su mustang i sl.

Da li negde na akumulatoru stoji datum proizvodnje?
Kod mog akumulatora piše samo ime, kapacitet i udarna struja. Nema nikakvog datuma.
Uvek ima datum samo sto je sakriven ili sifrovan.
 
Starija vozila su bez elektronike koja troši i kad je auto ugašen.
 
Gluposti...
razmisli, koliko su stara ta vozila bez elektronike? 😁
 
Rombat Tundra, desno ćoše iznad kleme, upisano laserom sive boje, zar ti ne piše u garantom listu?
Sa leva na desno: god, mes, dan.
 
Proveriću. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno