Šta je novo?

Laptop Kupovima laptopa do 80k

Koji laptop kupiti?

Milos.rc

Poznat
Učlanjen(a)
04.03.2021
Poruke
2
Poena
31
Postovanje svima, imam u planu kupiti laptop racun, pa bi mi dobro došli vasi saveti. Racunar kupujem isključivo za posao. Za korišćenje SketchUp,Lumion11,Camtasia i Photoshop. Da li postoji dobar laptop do 80k za te zahteve. Kakvi su vasi predlozi sta uzeti ili ne uzeti? Da minimalna veličina ekrana 15inca. Hvala unapred
 
Тражим и ја нешто слично, у принципу нема разлике између рачунара за моделовање и рендеровање, и рачунара за гејминг.
А за тако нешто мислим да се у овом тренутку требају издвојити веће паре. Мало сам испао из ове приче али се надам да грешим. Ако си у међувремену нашао нешто, пиши овде.

Мени је за око запало ово, доста је више пара од тих 80к, не знам шта мислите о овоме, и да ли има других јефтинијих алтернатива?

На то што си навео минимум екран од 15 инча бих додао да је пожељно да буде IPS због тачности боја. И рецимо нумеричка тастатура је мени велики плус да се не купује екстерна.
 
Тражим и ја нешто слично, у принципу нема разлике између рачунара за моделовање и рендеровање, и рачунара за гејминг.
А за тако нешто мислим да се у овом тренутку требају издвојити веће паре. Мало сам испао из ове приче али се надам да грешим. Ако си у међувремену нашао нешто, пиши овде.

Мени је за око запало ово, доста је више пара од тих 80к, не знам шта мислите о овоме, и да ли има других јефтинијих алтернатива?

На то што си навео минимум екран од 15 инча бих додао да је пожељно да буде IPS због тачности боја. И рецимо нумеричка тастатура је мени велики плус да се не купује екстернаpo

Тражим и ја нешто слично, у принципу нема разлике између рачунара за моделовање и рендеровање, и рачунара за гејминг.
А за тако нешто мислим да се у овом тренутку требају издвојити веће паре. Мало сам испао из ове приче али се надам да грешим. Ако си у међувремену нашао нешто, пиши овде.

Мени је за око запало ово, доста је више пара од тих 80к, не знам шта мислите о овоме, и да ли има других јефтинијих алтернатива?

На то што си навео минимум екран од 15 инча бих додао да је пожељно да буде IPS због тачности боја. И рецимо нумеричка тастатура је мени велики плус да се не купује екстерна.
Ja sam počeo da razmišljam na kraju za PC. Što se tiče konfiguracija ne bih re složio da je nama svima potrebna ista. Pogotovo ne ista kao za gejming. Mislim da grafička kartica u našem slučaju nije potrebna, integrisan bi ovde potpuno zadovoljila zahteve kao na primer Ryzen 7 PRO 4750G 8/16 cores 3.6GHz 4.4GHz.
Konfiguracija koju sam ja sklopio je sledece:

AMD Ryzen 7 PRO 4750G 3.60GHz
SSD 500GB WD Blue 3D NAND M.2 m2 disk 512gb
ASRock Matična ploča A520M-HVS
2x Kingston DDR4 8GB 3200MHz cl 16
Kućište RAMPAGE RAIDER 32214
Napajanje Thermaltake Litepower RGB 650W

Sve ovo izlazi nekih 650evr.
Napisi tvoje mišljenje bas me interesuje. :)
Post automatically merged:

I u mom slučaju moraću i monitor uzeti,odlučio sam se za LG 34WN650-W 34 "UltraWide FullHD
Moje potrebe ce zadovoljiti.
 
Postovanje svima, imam u planu kupiti laptop racun, pa bi mi dobro došli vasi saveti. Racunar kupujem isključivo za posao. Za korišćenje SketchUp,Lumion11,Camtasia i Photoshop. Da li postoji dobar laptop do 80k za te zahteve. Kakvi su vasi predlozi sta uzeti ili ne uzeti? Da minimalna veličina ekrana 15inca. Hvala unapred
Rekoh ti...ovo je najbolja opcija... :)

Тражим и ја нешто слично, у принципу нема разлике између рачунара за моделовање и рендеровање, и рачунара за гејминг.
А за тако нешто мислим да се у овом тренутку требају издвојити веће паре. Мало сам испао из ове приче али се надам да грешим. Ако си у међувремену нашао нешто, пиши овде.

Мени је за око запало ово, доста је више пара од тих 80к, не знам шта мислите о овоме, и да ли има других јефтинијих алтернатива?

На то што си навео минимум екран од 15 инча бих додао да је пожељно да буде IPS због тачности боја. И рецимо нумеричка тастатура је мени велики плус да се не купује екстерна.
Idi na ovo...dobijes maaalcice slabiji procesor, ali dobijes 2x jacu graficku...i bolji laptop... :)
 
Ja sam počeo da razmišljam na kraju za PC. Što se tiče konfiguracija ne bih re složio da je nama svima potrebna ista. Pogotovo ne ista kao za gejming. Mislim da grafička kartica u našem slučaju nije potrebna, integrisan bi ovde potpuno zadovoljila zahteve kao na primer Ryzen 7 PRO 4750G 8/16 cores 3.6GHz 4.4GHz.
Konfiguracija koju sam ja sklopio je sledece:

AMD Ryzen 7 PRO 4750G 3.60GHz
SSD 500GB WD Blue 3D NAND M.2 m2 disk 512gb
ASRock Matična ploča A520M-HVS
2x Kingston DDR4 8GB 3200MHz cl 16
Kućište RAMPAGE RAIDER 32214
Napajanje Thermaltake Litepower RGB 650W

Sve ovo izlazi nekih 650evr.
Napisi tvoje mišljenje bas me interesuje. :)
Post automatically merged:

I u mom slučaju moraću i monitor uzeti,odlučio sam se za LG 34WN650-W 34 "UltraWide FullHD
Moje potrebe ce zadovoljiti.
Не слажем се за графичку, шта знам, мени је рецимо лумион увек растурао њу. А онда пређем на скечап и рендеровање у vray-у, и ту ми оде процесор и рам нпр. Зато рекох да нам треба комплетна машина, то је неко моје мишљење ако причамо о машини за моделовање и рендеровање.
Размишљао сам и ја о десктопу, него имам већ неки добар пословни рачунар па ми жао да дуплирам, али свакако ћеш боље проћи са тако нечим ако ништа друго онда због хлађења. Мени добро изгледа конфигурација али боље неко стручнији да то каже.
Idi na ovo...dobijes maaalcice slabiji procesor, ali dobijes 2x jacu graficku...i bolji laptop... :)
Хвала на предлогу, добро звучи доста.
 
Iskreno, Legion 5 je proglasen najboljim jefinijim gaming laptopom prosle godine...acer je okej, ali Legion je lepsi... :D
Zezam se naravno, ali jeste lepsi, a i kvalitetniji je, tako da bolje da ides na njega... :)
 
Nazad
Vrh Dno