Šta je novo?

Hardver Kuler za Intel i5-4590

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,909
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Naslov sve kaže. Trenutno imam kulere sa i5-4590T koji su predhodno bili na mašinama, i procesori u full load idu na 60-65 stepeni. Provetravanje kućišta je dobro (dva kulera napred uvlače i jedan nazad izvlači vazduh). Kulere koje trenutno imam su na slici ispod.
 

Prilozi

  • IMG_20231129_133407.jpg
    IMG_20231129_133407.jpg
    225.1 KB · Pregleda: 20
@blue


ili Deepcool AG400 u Gig*tr@n-u za 2900 din (dok jos traje Black Friday popust)
Posto u danasnje vreme retko ko koristi taj procesor ukucaj na google "best cooler for i5 4590"
ne smem ni da zamislim koliko krs odgovor ce da izadje na google na 19/20 linkova/video snimaka xD Ili i ako moze da prodje odgovor, bice za komponente koje nema da se kupe kod nas
 
Скупљи кулер од процесора. Најобичнији i5, може лепо да га охлади било какав кулер.
 
Lc cc 95 1.500 rsd
Ni slucajno, Depcool AG300 u Gigatron-u onda, ili slican manji ID-Cooling preko madjara

Bolji ventilatori, tisi itd, ...
Најобичнији i5, може лепо да га охлади било какав кулер.
Bilo kakav kuler je najgori moguci savet, i za jeftinije treba ostati u Deepcool/ID-Cooling krugu proizvoda

opet Bolji ventilatori, tisi, kvalitetniji, itd, ...

@blue

Ako ti nije kinta problem jedan od ona dva gore, ce biti veoma tih, lagan za namestiti i sa dugotrajnim ventilatorom,

ali ako ti je ok malo veca buka onda ovaj recimo:


~1500 din preko Madjara,

ili Deepcool AG300 u Gig#tr@n-u za ~2000 din
 
Poslednja izmena:
Malo izguglao. I ovaj box kuler što je već na njemu trebalo bi da završava posao. Ja sam na tim mašinama prvo imao G1840. Pa onda i5 4590T. Taj cpu je bio ultra low voltage i trošio je samo 30watti. Zato sam na njemu i imao temperatutre ispod 50 stepeni.

Sad sam stavio bolju pastu - Artic MX-4. Trenutno testiram Haven benchmarkom. Sobna temperatura je 20 stepeni. Posle 30 minuta Haven testa na FHD i ultra podešavanjima procesori su na od 55 do 60 stepeni a grafike od 68 do 73.

Videću tokom zime da nađem polovne kulere sa bakrnim jezgrom. Ima sigurno po oglasima.

EDIT: Od 4 kompa sa ovim cpu, na jednom mi je vrisnuo svojevremeno kuler (polomila se nožica) i zamenio sam ga drugi, sa bakarnim jezgrom. Na tom kompu temp. ne prelazi 50. Znači ipak moram bolji kuler. Juriću stock kuler sa bakarnim jezgrom.
 
Poslednja izmena:
Box lagano. Držao 4590 non T na boxu bez problema.
 
Malo izguglao. I ovaj box kuler što je već na njemu trebalo bi da završava posao. Ja sam na tim mašinama prvo imao G1840. Pa onda i5 4590T. Taj cpu je bio ultra low voltage i trošio je samo 30watti. Zato sam na njemu i imao temperatutre ispod 50 stepeni.
Ja sam mislio da ti vec box koji imas ti ne odgovara, najvise po pitanju buke, pa zato trazis drugi, moja greska, ...
 
Ipak ovaj box nije odgovarajući. On je od G1840. Sad je 20-21 stepen u igraonici. Kada dođe leto ići će temp na 30. Tu ovi kuleri neće moći da odrade posao. Od 4 kompa, na jednom sam zamenio postojeći kuler sa box kulerom sa bakarnim jezgrom (i zaboravio na to). Sada kada sam testirao računare, samo on ne ide preko 50 stepeni. Tako da ću na oglasima pojuriti intel box kulere sa bakarnim jezgrom. Razlika od 10 stepeni nije zanemarljiva.
 
Nije zanemarljiva, ali šta će se desiti procesoru na 60-65 stepeni? Šta bio radio s novim Intel i AMD procesorima :D
 
Znam, sada su na 60tak stepeni. Na 20 stepeni sobnoj. Šta će biti na leto. Trenutno imam FSP CST130 kućišta sa dva prednja velika kulera i jednim zadnjim. Znači airflow je savršen. Prednji kuleri uvlače hladniji vazduh izvan kućišta, on prelazi preko grafe i procesora a zagrejni vazduh iz tog procesa izvlači se zadnjim kulerom van kućišta. Na leto, kada sobna temperatura bude 30tak stepeni, to hlađenje neće biti dovoljno.
 
Suvišni postovi su pobrisani a pojedince sam častio poenima. Držite se teme. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno