Šta je novo?

Hardver Kuler za 5 7600x i napajanje za konfiguraciju?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Hakuna Matata

Zapažen
Učlanjen(a)
13.04.2023
Poruke
5
Poena
2
Da li imate neki predlog dobrog kulera za Ryzen 5 7600x? Trenutni izbor mi je be quiet Dark Rock pro 4 ali bih voleo da čujem i druga mišljenja da ne preplatim bespotrebno komponentu...
Takođe neki dobar predlog za napajanje, trenutni izbor je u slici u prilogu sa ostatkom konfiguracije.
 

Prilozi

  • konfiguracija.JPG
    konfiguracija.JPG
    25 KB · Pregleda: 44
Id-cooling Se-225-xt Black V2 50€ na KP, sasvim dovoljan, ili Deepcool AK400 (ili AK400 Zero dark plus)
Asus ROG Strix Gold ROG-STRIX-750G 750W 16000din ili Antec HGC serija 650W HCG650
 
Poslednja izmena:
Kuler:
  • Pogledaj moj kuler u potpisu DeepCool AK620
  • DeepCool AS500 za 50-ak evra ako ti njegova visina od 165mm ne pretstavlja problem

Napajanje:
  • CORSAIR RMx RM750x V2
  • EVGA SuperNOVA G6 750W

Mada bih ja isao na 850W varijante od predlozenih, jer bi kasnije mogao da ubacic daleko jacu graficku.
 
Preskoči be quiet, nije vredan tih para. Pre 5-6 meseci sam namontirao tri drp4 kulera, otprilike 2 hanzaplasta sam iskoristio po kuleru. Ivice na gornjoj ploči su bile oštre kao žilet, neverovatno da nisu mogli za toliko da ih obrade.
Ovo kažem kao neko ko je koristio koristio 15ak bequiet kulera u prethodnih par godina i osim jednog venta sa pure rock-a koji je počeo da se čuje, nikakvih problema nisam imao.
Da sam tad znao kolko je bolja ponuda vazdušnih kulera, preskočio bih drp 4. Navika je čudo...
 
@Hakuna Matata Imas i Be Quiet BK004 Shadow Rock 3 u domacim prodavnicama za 6520 din.

Ventilator nije nesto jak, ali je tih bas ako ti treba to, tisi od Silent Wings 3/4 serije, i radio bi ok za potrosnju 7600x


 
Preskoči be quiet, nije vredan tih para. Pre 5-6 meseci sam namontirao tri drp4 kulera, otprilike 2 hanzaplasta sam iskoristio po kuleru. Ivice na gornjoj ploči su bile oštre kao žilet, neverovatno da nisu mogli za toliko da ih obrade.
Ovo kažem kao neko ko je koristio koristio 15ak bequiet kulera u prethodnih par godina i osim jednog venta sa pure rock-a koji je počeo da se čuje, nikakvih problema nisam imao.
Da sam tad znao kolko je bolja ponuda vazdušnih kulera, preskočio bih drp 4. Navika je čudo...
Hvala na savetu.
Imas ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports DUO grey 6.600 din. u domacoj radnji. A ni na kp nisu mnogo jeftiniji.
Hvala na preporuci to mi je trenutni favorit nakon sinoćnog podužeg istraživanja :D
 
Nazad
Vrh Dno