Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Misliš kao browser extension? Može Metamask ili Phantom.
Ili kao desktop (Win/Lin) aplikacija ili Android? Onda Exodus.
U principu, dosta zavisi od coina/tokena i blockchain-a.
Vise sam mislio kao app. Trenutno mi treba za solanu tako da vidim da preporucuju phantom, jel ok on ili ima neka bolja alternativa?
 
Exodus aplikacija podržava SOL, čak i staking - trenutni APY je oko 5.16%.
 
Vise sam mislio kao app. Trenutno mi treba za solanu tako da vidim da preporucuju phantom, jel ok on ili ima neka bolja alternativa?
Користио сам ја phantom, мени служио одлично.
Добар је и solflare, можеш да бациш поглед на њега. Ако се не варам неки наши људи стоје иза њега.
 
Pozdrav svima, treba mi mala pomoc, ako neko ima iskustva sa Crypto.com.
Kako da povucem novac sa njihovog Fiat wallet-a? Kada sam uplacivao koristio sam Debit Card, sada mi traze da povucem sa SEPA transfer. Da li SEPA radi kod nas? Da li je neko povlacio novac od njih? Da li neko ima neki drugi nacin? Hvala unapred
 
Da se nadovežem na instrumente koje kolega frrka postavlja.
Možda ne bi bilo loše obratiti pažnju i na MVRV Z-score.
Prilično pouzdan indikator za određivanje dna BTC/USDT tj. ulaznog tajminga, za holdere.


Koga ne mrzi neka uporedi datume, na grafovima ispod, sa Z-score datumima u zoni potkupljenosti (zeleno polje).

Koliko će se Z-score zadržati u zoni potkupljenosti zavisiće od geopolitičkih dešavanja i kretanja globalnih ekonomskih parametara, koje možete pratiti na ovom sajtu (promene ekonomskog kalendara su u realnom vremenu). Imajući u vidu preklapanje rata, pandemije, inflacije koja preti da preraste u stagflaciju, to je zaista nezahvalno prognozirati.

 

Prilozi

  • Z-score 2015.png
    Z-score 2015.png
    69 KB · Pregleda: 112
  • Z-score 2018-19.png
    Z-score 2018-19.png
    70.7 KB · Pregleda: 26
  • Z-score 2020.png
    Z-score 2020.png
    65.2 KB · Pregleda: 65
Imam nesto BTC-a na CEX.IO koji bi zbog cele ove situacije da prebacim na privatni wallet, trenutno nemam hardware wallet pa dok ne stigne sta bi mi preporucili od softwerskih? Nesto za mobilni ili komp?
P.S. nemam poseban komp ni tel koji bi koristio samo za wallet iako znam da bi to bilo preporucljivo
 
Imam nesto BTC-a na CEX.IO koji bi zbog cele ove situacije da prebacim na privatni wallet, trenutno nemam hardware wallet pa dok ne stigne sta bi mi preporucili od softwerskih? Nesto za mobilni ili komp?
P.S. nemam poseban komp ni tel koji bi koristio samo za wallet iako znam da bi to bilo preporucljivo

https://electrum.org/
Open source sto je najbitnije. Licno ga koristim godinama. Sacuvaj wallet fajl na usb ili vise njih koje ces da cuvas na sigurnom. Na sigurnom mestu i "seed" koji mozes da slikas ili zapises. Lozinku deo u glavu, a deo na papir ili neki fajl. Dodje ti isto kao hw wallet ili cak sigurnije :)
 
I skidaj wallet samo sa zvanicnog sajta pa i za update cak i ako ti ponudi iz aplikacije idi na sajt i skini jer je u proslosti bio neki zez sa update-om pa su ljudi skidali modifikovanu verziju na komp i onda ostajali bez btc.
 
Imam nesto BTC-a na CEX.IO koji bi zbog cele ove situacije da prebacim na privatni wallet, trenutno nemam hardware wallet pa dok ne stigne sta bi mi preporucili od softwerskih? Nesto za mobilni ili komp?
P.S. nemam poseban komp ni tel koji bi koristio samo za wallet iako znam da bi to bilo preporucljivo
Mozes i na Exodus na mobilnom, ja ga koristim nekoliko godina i nikada problem sa njim nisam imao.
 
takodje je OK i Trust wallet za telefon
 
BTC fee za prebacivanje nije vezan za sumu koja se prebacuje? Na primer koliko vidim danas je fee cca 2.5 usd nevezano koliko BTCa prebacujem?
 
Hvala. Do sada sam uvek kada nesto prebacujem konvertovao u USDT ili LTC. Ajde sada da probam bez toga tj. direktno 😀
 
Binance BEP20 radi kao sa i TRON protokol za prebacivanje isto fino radio
 
zdravo
kratko pitanje, gde da kupim trezor one, vidim da nema na stanju na ecd ?
jel ok da ga narucim sa zvanicnog sajta trezor ?
hvala
 
Nije moj email, ali izgleda da i Komercijalna banka nakon Mobija je krenula da blokira kupovinu i prodaju kripta.
 

Prilozi

  • kyiqilxda6691.jpg
    kyiqilxda6691.jpg
    66.7 KB · Pregleda: 91
Vrh Dno