Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

@stevans Ima u podesavanjima brave revards , to stavis na ON, pa onda imas ADS i tamo isto mozes da podesavas koliko ADS da primis u toku sat vremena. I ostalo sve sam stavio na ON.
Samo sto ne znam da li moze iz Srbije.
 
Pokusao da spojim Atomic wallet sa Binance DEX i onda dobijem (vidi sliku) poruku. Pitam se jesmo li pod nekakvim tihim sankcijama.Zasto smo mi kao zemlja u istom kosu sa S.Korejom,Belorusijom,Sudanom itd....?
 

Prilozi

  • BINANCE.png
    BINANCE.png
    303.4 KB · Pregleda: 97
Hah i Bosna i Albanija
 
Držimo nivo :)
 
Hebi ga, plaćamo cenu kao za PayPal i prevare početkom 2000-ih. Naleteo sam na ovo i izgleda da je dublja priča, a možda samo nisu ažurirali odavno block liste?! U tom slučaju rešenje će biti prosto.

fida-block-Serbia.png
 
Evo cisto da potvrdimo ono sto sam pricao pre par dana...

 
U 21:00h na Binance se pumpa neki koin iz BTC-a (info koji imam), kako to može da utiče na cenu BTC-a? Ili neće da ima, tj. oni koji već imaju taj koin će doći u posed BTC-a? ... ? Da li neko može da pojasni?
 
Ukratko: btc = valuta
Ostalo = 99,9% prevara, spekulacija i sl
Pumpa shitcoina nece uticati na cenu btc. Moze samo obrnuto, kad padne btc sve ide dole, vise manje.
 
U 21:00h na Binance se pumpa neki koin iz BTC-a (info koji imam), kako to može da utiče na cenu BTC-a? Ili neće da ima, tj. oni koji već imaju taj koin će doći u posed BTC-a? ... ? Da li neko može da pojasni?
Svake nedelje napumpaju neki coin u btc, u par minuta skoci sa npr 200sats na 500-600 i onda potone na 180....i svi koji su ukljuceni u to osim par likova koji organizuju gube dio svog btca.
 
Nije se znalo do 21:00h, sad sam video, pumpa se ATM/BTC na Binance...

pa hajde da ispratimo...
 
Rudarske XFX RX 570 4GB su po 120e na KP a bile 60e, zar se isplati majnovati ETH sa njom? ETH pada, na kojoj ceni se ne isplati majnovati sa RX 580 8GB?
 
Rudarske XFX RX 570 4GB su po 120e na KP a bile 60e, zar se isplati majnovati ETH sa njom? ETH pada, na kojoj ceni se ne isplati majnovati sa RX 580 8GB?
Odgovore mozes pronaci na ovim stranama
 
Da li moze preporuka za wallet i preko kojeg sajta da kupim bitcoin u vrednosti od 150 $ bez stresa? Potrebno mi je samo za transfer, ne za kasniji cash out?
 
Nisam video da ima tema o ovome pa da probam ovde. Onih 15% poreza na dobitak (ako ga i bude) od čega ga izračunavaju. Od povučenih para na karticu ili traže listing trade-ova sa menjačnice pa izdvoje svaki profitabilan trade pa izračunaju njegovih 15% i tako dođu do ukupne sume za porez na dobit da se uplati ? Ili kako ?
 
Stiglo mi je danas Ledger regularnom postom, carina/porez/sta vec 2700 dinara. Nije tako velika razlika u odnosu na DHL Express kao sto sam ocekivao, ali koga zmija ujede... :)
pa da ali si ti sve platio 2700 da meni dhl samo usluge spedicije naplacuje 3200 din, na to plus carina (10%) i pdv (20%).
 
Pa da, nisam ocekivao da ce rumuni da salju paket preko Nemacke.
 
Hm...meni je trezor sa sve DHL shippingom ispao 58e, 0 carina i pdv
 
Tako bi i trebalo, da ako ides preko DHL da se ne naplacuje ni carina ni pdv
 

Pangolin Airdrop:

Claiming your PNG Airdrop as an Ethereum UniSwap or SushiSwap Token Holder



Ne znam kako funkcioniše, naleteo na ovo, pa ako nekome koristi...
*pazite se prevara (scams) kad pretražujete 'MetaMask' preko googla
 
Nisam video da ima tema o ovome pa da probam ovde. Onih 15% poreza na dobitak (ako ga i bude) od čega ga izračunavaju. Od povučenih para na karticu ili traže listing trade-ova sa menjačnice pa izdvoje svaki profitabilan trade pa izračunaju njegovih 15% i tako dođu do ukupne sume za porez na dobit da se uplati ? Ili kako ?
I mene zanima, ali mislim da uzimaju procenat od povucenih para na karticu. Ako moze neko ko zna neka odgovori
 
@tmx @duhacjedan bacite pogled na ovaj klip, gospođa je sve lepo objasnila ;)

 
Hm...meni je trezor sa sve DHL shippingom ispao 58e, 0 carina i pdv
To je zato sto je cena samog Trezora bila ispod 50e, u tom slucaju ne ide u carinsku proceduru (limit je 50e). Ako je preko 50 onda se na cenu dodaje i cena transporta pa na nju carina i pdv, plus mi naplate 3200 din sto podnose dokumenta.
 
Za carinu osnova je cena sa poštarinom.
Meni su recimo naplatili za lampu koja košta 35eur carinu i pdv zato što je sa poštarinom bilo nešto preko 50eur.
 
Nazad
Vrh Dno