Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Mozes naravno na svakoj normalnoj menjacnici to da uradis. Stop-Loss se najcesce zove.
Na bittrexu je Conditional , Poloniex odavno ne koristim te i ne znam kako ga zovu.

Ali mislim da na Bittrexu to ne moze. Da se za isti novcic stavi i sell i stop limit order. Bittrex zakljuca taj novcic ako se postavi sell order (ne moze se istovremeno staviti i stop limit order kao zastita ako krene da mu pada cena), ispravite me ako gresim...
 
Na poloniexu se zove stop limit. (izmedju buy i sell-a)
Stop (prvi red) i tu pises donju granicu za prodaju, a limit (drugi red) pises gornju granicu
Ima sigurno na svakoj menjacnici samo se svugde drugacije zove.
@insane...pa stop limit samo stavljas (stop ti je donja a limit gornja granica za sell), a ne sell order, barem je tako na poloniexu.
 
Poslednja izmena:
Na poloniexu se zove stop limit. (izmedju buy i sell-a)
Stop (prvi red) i tu pises donju granicu za prodaju, a limit (drugi red) pises gornju granicu
Ima sigurno na svakoj menjacnici samo se svugde drugacije zove.
@insane...pa stop limit samo stavljas (stop ti je donja a limit gornja granica za sell), a ne sell order, barem je tako na poloniexu.

Znam ja za sve to, kao da me niko ovde ne shvata :) Pod pretpostavkom da imam jedan novcic na Poloniexu, kupljen po ceni od 1000$. Sada mu je cena 1200. Ja zelim da zaradim na njemu, mislim da ce mu skociti cena, i stavim sell order na 1500$. Da li istovremeno mogu da stavim i sell stop limit order (npr stop 1100, limit 800). Tako da imam zastitu ako cena padne i da imam zaradu ako cena poraste. Ili je samim tim sto sam novcic stavio na sell za 1500 on zakljucan i necu ga videti pod stop-limit orderima?
 
@insane011 ne mozes imati u isto vreme buy i sell ordere na poloniexu. Ako stavis recimo sell on je te novce zakljucao i tek kad uradis cancel order mozes opet da raspolazes njime.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Fino je sto imamo jednu ovakvu temu gde ce se vrstii casual diskusija i gde cemo kaciti sta nam treba i sta ne za trgovinu.

Sada se malo kulira na support zonama i vrsi akumulacija. Verujem da je vecini, kao i meni sada najzanimljiviji BCH i neizvesnost sta ce biti sa istim.

$1250 je mali support koji se upravo gradi - znaci trenutni settlement.

Ipak bih saceko jos malo da vidim retest sledecih zona (ako ih bude, a snase su dobre).

Sledece support zone su:
~$1160 (skroz ok za ulaz od nekih 50-60% planiranog. Ostatak ili na nizem levelu ili kad krene gore. Podici ce prosek ulaska ali ce ujedno i osigurati zaradu.)
~$1000 Apsolutni support. Ne bih se puno plasio kad bi ga ovde uzeo. Odbrana ce biti dobra, vise od 90% ima sansi da ga zadrze.
----
$860-880 je support za worst case scenario, da probije ispod $1000. Hype jos uvek veliki i ako probije $1000 na dole, to ce biti samo na kratko, recimo 2-3h max. Odmah ce raditi pullback i katapult na $1050-1100, uveren sam.

E sad, to su leveli. Ali niko ne garantuje da ce ih dostici i pokupiti sve vase zacrtane odrere. Nemojte ocekivati uvek stopostotnu realizaciju zamisljenog plana, budite malo i fleksi sa njima.

Vrlo lako se moze odbiti sada od $1250, pa krenuti na $1500+.

Kako cu ja (vrlo verovatno uraditi)

10-11BCH-a sada uzmem na $1250 (2BTC-a ukupno)
20-25BCH-a uzmem ako dodje do $1150-1160 (4-5BTC)
40-50+ BCH-a uzimam na $1015 (6-7BTC)

Ako padne na $850, uzecu jos 100 komada.

Mozda cu nekome pomoci da ne panici ako ode all in na $1070, a on zakuca na $1000. :) Tad vlada onaj efekat - propada sve, gubim sve, to bi bilo to.

Kupio sam sada jos na BCH-a na 870, valjda ce da se odbije..
 
Ja se nadam da ce da skoci da se svi lepo izvadimo i zaradimo i onda nek idu zuti u tri lepe sa mafia coin-om.
 
Plasim se da tesko, masa je provalila i nece se vise tako lako pecati
 
Uz takav stav se nećeš izvaditi.

Nisi trebao ulagati u coin u koji ne veruješ.

Verovao sam sto se tice profita.Znalo se sta se radi i tu sam video svoju sansu.Verujem u druge novcice i na kraju shvatam da je najpametnije bilo da sam se drzao cuvanja tih novcica nego sto sam pokusavao da ih umnozim.Sad kad je BTC probio siguricu nisam siguran sta ce se desavati i da li ce biti novog napada..Jedva se odrzava na 900 ali mislim da vredi cekati vikend.
 
Poslednja izmena:
Bude se kinezi, od 850$ na 1000$ za 10 minuta, bas kako je @La.Prestige rekao, pull back za 2-3 sata max, jos jednom SVAKA CAST!
 
10-11BCH-a sada uzmem na $1250 (2BTC-a ukupno)
20-25BCH-a uzmem ako dodje do $1150-1160 (4-5BTC)
40-50+ BCH-a uzimam na $1015 (6-7BTC)
Ako padne na $850, uzecu jos 100 komada.
Mozda cu nekome pomoci da ne panici ako ode all in na $1070, a on zakuca na $1000. :) Tad vlada onaj efekat - propada sve, gubim sve, to bi bilo to.

Nadam se da si uspeo uzeti kolicinu koju si hteo na ovih 850 (sram te bilo omasio si u 1.12$). Nemoj vise da se ponavalja :mad:
 
>> Opet neka prica o segwit2x??? Hmmm, znaci sad moramo da propratimo.. ako krene BTC dole, idemo sa altovima! Nadam se konacno da ETH malo skoci. Nisam usao u BTHm jer imam ETH.. cekam cenu
segwit2x??? Kakve su pretpostavke konacnog ishoda?
 
i mene zanima to oko forka pošto se bliži blok
 
uh uh! Pa ja sam propustio ''pozdrav'' od naseg LA.!!! Pa to je bas losa vest!!! Ne znma sta kome neko smeta.. ne valja kad pogodi, ne valja kad promasi...SVETU SE NE MOZE UGODITI!
Postujem sve clanove, ali zasto prepucavanje... lepo napises svoje misljenje, stavove, saznanja i kraj....
 
Ovo je clanak od pre nekoliko sati:

https://blog.coinbase.com/bitcoin-segwit2x-update-b69a1c1e5ece

"Scenario 1: network is unusable

If support for the fork remains at current levels, or decreases, the Bitcoin2x network will be unusable. Coinbase will not support withdrawals or trading as it will not be possible to move these assets. Currently we believe this is the most likely scenario.

If the network gains support at a later date, we will enable Bitcoin2x withdrawals from the platform.
Scenario 2: network is usable

If transactions are being confirmed at a reasonable speed, and miner support is strong, we will allow Coinbase customers to withdraw Bitcoin2x. We will not immediately enable buys and sells as previously stated, but we may enable them at a later date."

I meni scenario 1 zvuci mnogo verovatnije.
Pretpostavljam da ce se desiti veliko prelivanje u drugu valutu u nekom skorijem trenutku, zvuci mi logicno da ce preci u BCH - verovatno neki pump koji ce brzo i da se izduva.

Sta vi mislite?
 
na bittrexu je uveliko krenulo prelivanje u BCC
 
Moram da izrazim svoje nezadovoljstvo sa domacom menjacnicom ecd.rs
Do pre mesec dana bili su mnogo azurniji i zahteve za zamenu btc-a su odradjivali u roku od sat-dva a sada ni posle skoro 4 sata nisu realizovali zamenu a dobio sam i odgovor da ce biti realizovan zahtev do 16h najkasnije. . .
Ako vec moram da cekam lepo cu preci na CEX i direktno cu kopati na CEX adrese,a i manje cu placati proviziju jer na bittrex prvo da promenim u btc pa da posaljem ecd-u pa ecd meni na racun,placam duplu proviziju.

EDIT: Proslo je jos sat vremena i nalog nije realizovan . . .
 
Poslednja izmena:
Moram da izrazim svoje nezadovoljstvo sa domacom menjacnicom ecd.rs
Do pre mesec dana bili su mnogo azurniji i zahteve za zamenu btc-a su odradjivali u roku od sat-dva a sada ni posle skoro 4 sata nisu realizovali zamenu a dobio sam i odgovor da ce biti realizovan zahtev do 16h najkasnije. . .
Ako vec moram da cekam lepo cu preci na CEX i direktno cu kopati na CEX adrese,a i manje cu placati proviziju jer na bittrex prvo da promenim u btc pa da posaljem ecd-u pa ecd meni na racun,placam duplu proviziju.

EDIT: Proslo je jos sat vremena i nalog nije realizovan . . .

Uplataio sam 1. novembra kod njih i odmah na povratku iz banke sam im poslao mail sa slikanom uplatnicom. Uplatio u 10:45, BTC na wallet leg'o oko 15:00. Eto, možeš da probaš tako da eventualno ubrzaš proces ako još nije realizovano.
 
mislim da tamo i pise da treba da prodje do max 3-4 dana jel? ne secam se davno bese
 
Nazad
Vrh Dno