Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Šta se dešava koji moj?!
 
Nije imao snage da se odrzi preko 43K i odmah mora da se testira support. Videlo se danima da ce dole.
 
Mozda pitanje nije za ovu temu mozda i jeste ako nije recite gde da premestim.
Setio sam se da imam nesto BNB i rekoh da ih prebacim na Binance, bili su mi na Binance Dex i ulazio sam pomocu Ledger-a. Sada sajt kao sto je bio Binance Dex vise ne postoji, nema opcija da se konektujem na novcanik niti da napravim novi. Nesto pise da je to preuzeo Trust wallet, instalirao sam ekstenziju i probao da se ulogujem pomocu Ledger-a, sve ok prihvata ali nema ni jedna adresa sa novcem svuda je 0. Odabrao sam Bnb chain. Gde gresim 🤷
Ako se nekome desi ovo resenje je da se resetuje Ledger i ubaci ponovo seed phrase jer se prilikom apdejta Ledger resetovao i izgubio adrese. Hvala svima koji su pokusali da pomognu
 
Ako se nekome desi ovo resenje je da se resetuje Ledger i ubaci ponovo seed phrase jer se prilikom apdejta Ledger resetovao i izgubio adrese. Hvala svima koji su pokusali da pomognu
Ja sam skoro imao isto update firmware-a i napomenuto od strane Ledgera(u popup notifikaciji) da u nekim slucajevima moguce je da dodje do brisanja kompletnih "adresa" i novcanika, pa da se spremi sa strane seed phase da bi se ukucao posle reseta.Meni se to nije desilo posle update-a, al kontam da je to to.
 
Meni iskocio update firmware-a da je dostupan, v1.1.1, ali nisam hteo da ga instaliram, ne znam zasto.
Samu aplikaciju updejtujem kad vidim da ima update ali firmware slabo.
 
Nađoh ovo danas u spamu pa da javim. Indicira da se mališan iz videa iznad, pored reklamiranja Solane, bacio i na apgrejdovanje novčanika.:unsure:

 
Danas mi je godisnjica od kako zam zaposljen u kripto cirkusu, pa da podelim par saveta na osnovu informacija koje imam, nista od ovoga nije tajna, vec nesto cime se klasican trejder ne bavi.

Uglavnom radim na ETH mrezama, L1 i L2. Buducnost za vecinu njih izgleda dobro.
Kao sto vecina zna, najveci igrac u Ethereumu je LIDO, koji trenutno drzi 32% svog stejkovanog eth-a.

2023. im nije bila idealna godina zbog ovog incidenta (link), generalnog pada u odnosu na 2022, kao i zbog kritike zbog centralizacije, jer dostizu tih kritnicih 33%.
Ko je na Lido discordu moze videti da se trenutno vrsi treci krug DVT testiranja, u sta spadaju Obol i SSV. Ta testiranja prolaze uspesno, i ovo ce pomoci Lido-u da drasticno pojjaca decentralizaciju, kao i uvede mnogo novih solo-stakera u sistem (jos jedan krug testiranja sledi u martu/aprilu, bilo ko se moze prikljuciti, ako je neko zainteresovan ovde).

SSV, koji ce biti jedan od glavnih u DVT prici koja je buducnost za ETH, od kraja 2023. ima incentivized mainnet program (link) i vidim da dosta velikih igraca ulazi u to. APY boost je solidan i to pogotovu u pocetku. Permisionless mainnet je tek otvoren, jos nisu sve kocke sastavljene.

Ima ovde jos dosta sitnica o kojima necu sada, i naravno nista ne garantujem, ali cu ponoviti ono sto verovatno vecina zna, ako ste za dugorocno ulaganje, ETH je bez greske. Sada je u padu i ne znam da li ce krenuti na gore na 2175 ili na 2000 ili 1800, ali u svakom slucaju ce vrlo uskoro preci cifru koju trenutno ima. Naravno da se moze vise zaraditi na altcoinima, ali to je po mom iskustvu kockanje, osim ako znate nesto sto drugi ne znaju :) Inace tu sam ako neko ima tehnicka pitanja vezana za kripto, o cenama ne vredi mnogo diskustovati.

1705954787916.png
 
Na kom sajtu pratite kad će 'halving'? Evo na CoinMarketCap čas poraste za jedan dan, čas se smanji....
 
Ja se secam da je taj din. zvani avramce u to vreme kod ulicnih dilera vredeo cak i vise nego marka, 1 din. = oko 1.2 marke.
 
@BTCSRB - Ovo je moje javno i poslednje upozorenje tebi pred trajno banovanje ! Ako nešto nije jasno, baci pogled ovde na tačku 12.
 
Moze li neko da napravi NFT od screenshot-a iznad? Mozda ce nekada imati neku vrednost. 😀
Podržavam. Inače sam vratio screenshot. Neka se vidi do koje mere pojedini članovi mogu da idu.
 

Kriptovalute - opšta diskusija​

 
@Genga - Molim te prozovi morbiusa još jednom. Molim te.
 
Drugari, treba mi pojašnjenje. Sem što imam wallet nemam nikakvo iskustvo sa cryptom. I sad se dopisujem sa nekim prevarantom kod koga sam kao osvojio neke pare i on treba da mi ih pošalje na wallet. Jasno mi je da je prevarant ali me interesuje na koji način varaju ljude? Pretpostavljam oko ove provizije ali ne znam na koji način. Kako on može i da li uopšte može da se ovajdi o fee sem da mu ja lično pošaljem?
Ako je pitanje za temu Prevare na netu slobodno neka neko prebaci.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240130_093450_Telegram.jpg
    Screenshot_20240130_093450_Telegram.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 66
  • Screenshot_20240130_094025_Telegram.jpg
    Screenshot_20240130_094025_Telegram.jpg
    127.4 KB · Pregleda: 55
Verovatno će da ti traži da ti njemu inicijalno pošalješ neki novac, da bi kao video da li radi novčanik. Eventualno da pošalješ na neku treću adresu. Takvih primera ima svakodnevno. Jednostavno mu napiši da ne postoji gas fee za primanje kripta.
 
Pretpostavio sam da jedino može da te prevari ako mu sam uplatiš. Ali ipak, 6000$ na ovu skupoću nije malo, možda nije prevarant. Možda je neki afrički princ ali sa manjim budžetom. :D
 
Kakvog ste misljenja za Zcash? Nekada se mnogo pricalo o njemu...mrtav trenutno ali znao je da iznenadi.
 
Nazad
Vrh Dno