Šta je novo?

kreditna kartica pitanja

dj90

Poštovan
Učlanjen(a)
17.09.2014
Poruke
997
Poena
95
koja su pravila za kreditne kartice, uvek sam gledao da izbegavam to pa nisam ni upućen ali sad nešto razmišljam zbog renta cara po inostranstvu
da li ima neka održavanja ako se ne koristi i koliki bi bili troškovi ako bih je koristio tipa za renta car i platio 200€, kako se računa to

u mts banci sam tj u poštanskoj
 
Платиш цео износ у року доспећа и не рачуна ти се никаква камата, тако барем ове стандардне Виза и Мастер функционишу. Кредитне у односу на дебитне често нуде још неке погодности, али то већ зависи од банке (путна осигурања, попусти за рентакар, хотеле или неке друге услуге, приступ аеродромским салонима...).
Цену одржавања и других трошкова погледај у конкретној банци и за конктертан тип картице.
 
To je revolving kartica?

Takve informacije najpreciznije dobiješ u banci
 
sad videh da u okviru računa plus ni ne mogu da uzmem kreditnu
 
ja gledao u tarifniku za račun plus na sajtu al ok ako može
i kakvi su uslovi, jel ima održavanja, koliko se plaća?
 
ja gledao u tarifniku za račun plus na sajtu al ok ako može
i kakvi su uslovi, jel ima održavanja, koliko se plaća?


Izdavanje kartice 500 dinara,
Clanarina 195 ili 250 mesecno, zavisi da li hoces sa putnim osiguranjem ili ne.
 
Poslednja izmena:
Tebi je najjisplativije da uzmeš debitnu karticu. Nekada su bile besplatne uz devizni račun, ne znam kakva je sad situacija. Trošiš samo onoliko koliko imaš računu a plaćanje prolazi svuda gde se plaća kreditnim karticama. Na pumpama u inostranstvu postoje i prepaid debitne kartice, ne treba ti banka.
 
pa ja imam debitnu
džaba kad za rentacarove traže kreditnu isključivo ove poznatije firme

@Shimec
da li se mesečno plaća i kad se ne koristi?
 
pa ja imam debitnu
džaba kad za rentacarove traže kreditnu isključivo ove poznatije firme

@Shimec
da li se mesečno plaća i kad se ne koristi?
Mislim da da, ali nisam siguran.

Tebi je najjisplativije da uzmeš debitnu karticu. Nekada su bile besplatne uz devizni račun, ne znam kakva je sad situacija. Trošiš samo onoliko koliko imaš računu a plaćanje prolazi svuda gde se plaća kreditnim karticama. Na pumpama u inostranstvu postoje i prepaid debitne kartice, ne treba ti banka.
Neke ustanove traze kreditnu karticu. Ja sam sada bio na poslovnom putu u Turskoj i trazili su mi kreditnu karticu da mi zaduze racun u slucaju koriscenja mini bara ili slicno. Kada sam pitao, da li moze da se ostavi neka kes kapara, nisu hteli da prihvate, vec samo kreditna kartica je dolazila u obzir. Na svu srecu, imam u drugoj banci karticu koju su zaduzili pa razduzili kada sam izlazio iz hotela.
 
evo sad vidim imaju često postavljana pitanja u aplikaciji online, sve piše :)
može bez kamate ako se sve isplati a na sajtu piše da se plaća godišnja članarina i izdavanje. mesečno nema ništa
 
koja su pravila za kreditne kartice, uvek sam gledao da izbegavam to pa nisam ni upućen ali sad nešto razmišljam zbog renta cara po inostranstvu
da li ima neka održavanja ako se ne koristi i koliki bi bili troškovi ako bih je koristio tipa za renta car i platio 200€, kako se računa to

u mts banci sam tj u poštanskoj
U Poštanskoj se na POS terminalima Visa internet vidi kao Visa Credit, ali ne mogu da te savetujem po pitanju toga da li im je to parametar ili proveravaju BIN (prvih 6 cifara i po tome je Visa Debit). Ono što mogu da ti kažem je da najlakše se dobija MasterCard WEB preko Raiffeisen banke (najčešće kupovinom nečega na rate u saradničkoj maloprodaji) i posle tri uredno isplaćene rate ti stiže plastična poštom na adresu (održavanje 290 mesečno). Ako ti treba samo radi reda, UniCredit je nudi za 100 dinara mesečno van paketa ili da preneseš platu u Mobi na 5+ Progresiv i uz njega uzmeš kreditnu (200 po tarifniku, trenutno besplatno).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno