Šta je novo?

Kopiranje filmova (nekoliko pitanja)

Man at arms

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
191
Poena
619
Pozdrav

Pravim neke kolekcije filmova kvalitet mi je na prvom mestu pa koristim sledecu kombinaciju DVD shink pravim image + deep analysing + sharp.E sad neke filmove nisam radio tako vec obicno bez deep analysing a neke sam cak klasicno preko Nero-a copy, stim da takodje pravim image doduse ne vidim razliku.Pa me zanima koji je najkvalitetnije nacin za kopiranje dvd filmova od ovih i da li ima neki bolji program od ovog?


Poz
 
Nero ti omogucava da direktno kopiras filmove koji nemaju zastitu, a vecina originala ima zastitu, tako da otpada direktno kopiranje njime. U tom slucaju mozes zastitu da skines pomocu DVD Decryptera ili DVDFab Decryptera, pa da ih onda narezes pomocu Nero-a. Tu medjutim nastaje drugi problem: obicno su filmovi veci od 4.5GB pa ne mogu da stanu na obicni DVD, pa moras raditi rekompresiju. Tu na scenu stupaju DVD Shrink ili Nero Recode (na njegovom razvoju radio isti tip koji je razvijao DVD Shrink, samo ga je Ahead zaposlio za Nero), pomocu kojeg mozes da izbacis nepotrebne stvari (audio, subtitle, menije...), a da ostavis samo titl i audio koji ti treba. U vecini slucajeva morace da se radi ponovna kompresija materijala tako da ce doci do odredjenog pada kvaliteta, ali nista znacajno.
 
Tacno tako, to je najbolje resenje.
 
Sasa_NS je napisao(la):
Kupiš lepo dual layer disk i nema tih problema
ili još bolje da kupi orginal.
kakve su cene dl medija, može da ispadne i jeftinije.

@Man at arms
ako ti brzina ne pretstavlja neki problem obavezno probaj dvd rebuilder.
on bi u kombinaciji sa cce enkoderom trebao da izvuče maksimum iz filma.
naravno ima jednu veliku manu - trebaće ti nekoliko sati po filmu za konverziju.

ps koristi dvd remake da izbaciš "viškove" sa originalnog diska.
pps šrink daje dobar rezultat, dok je recode uz to i brz.
 
Poslednja izmena:
Koliko su sad dual layer diskovi, oni kvalitetniji?
 
Ja ovih dana prebacujem neke serije baš kao što je BlackNeo opisao - DVD Decrypterom prekopiram DVD na HD u File modu, zatim sažmem na DVD-R veličinu sa Nero Recode programom (pošto sam ugasio nepotrebne audio jezičke fajlove). Sve zajedno mi traje manje od sata (i805D), a rezultat je veoma dobar.
 
CloneDVD2 + AnyDVD
Sve se odradi u cugu!
 
Slažem se, ali ipak je najprostije.:D
 
Daj ne zezaj, pa onaj postupak je veoma jednostavan.
 
A koliko traje?
Meni sa CloneDVD2 + AnyDVD kombinacijom ISO na hard legne za cirka 10-ak minuta + oko 7-8 za rezanje.
E sad, kvalitet nije najjači, slažem se, ali ipak mislim da je najbrže.
 
Pa zar nije smisao u kvalitetu? Mislim, sta ce mi film ako vec ne mogu da izvucem sto bolji kvalitet, pa neka i traje duze.
 
Kako za koga, meni je npr. DVD kvalitet koji dobijam sa ovom kombinacijom dovoljan, a štedi mi vreme.
Slažem se da onome ko želi 1:1 kvalitet ova kombinacija ne završava posao, ali meni da. No fence.;)

p.s. Kombinacija DVD Decrypter sa Nero Recode-om je najbolja varijanta (ako se gleda kvalitet)!
 
Ne, najbolja varijanta, po kvalitetu, je ona iz poruke #5
recode je samo brzi od shrinka, ali ja jos uvek nisam ubedjen da je bolji... cak mi se jako cini da mi je zamutio neke filmove, dok shrink nije... ono sto svi ponavljate da je autor shrinka presao u nero je bila samo glasina i koliko znam nikad potvrdjena...

a stvarno ne mogu da verujem da je nekom puno 1sat koliko dvd shrink radi u proseku?!?
u moje vreme smo za jedan AUDIO CD ostavljali masinu celu noc da kompresuje u mp3...
a da ne pominjem koliko je u vreme celerona 600-800mhz i divxa 3 - 4 trebalo vremena za jedan film dvd->divx... plus nije bilo danasnjih alata, pa je to bila prava umetnost, sa ne uvek bas sasvim predvidljivim rezultatima...
 
Naravno da je najbolje resenje iz poruke #5, sa time se slazem.

A sto se tice Recode-a, uglavnom sam njime prebacivao, ali je znao da mi napravi fajl koji je veci nego sto bi trebalo, pa sam onda morao opet da radim sa DVD Shrinkom.
 
Šefe sećam se i ja tog vremena, ostaviš komp celu noć da drlja mpeg2 u divx, a ujutro nađeš fajl koji je 710 mb ili nije baš kako treba.:mad:
Fala bogu danas više nije tako, tako da sam veoma srećan što mogu sa kombinacijom dva parčeta software-a za nekoliko desetina minuta da rekomprimujem dvd u divx, primetno boljeg kvaliteta (e sad, tu dolazi i stečeno iskustvo:D ).
Dakle, danas bi se uvek pre opredelio za brži software (naravno, prihvatljivog kvaliteta), nego za nešto što radi par sati. Jbga, vreme je novac, a meni je upravo vreme zlata vredno.
 
eto sad je malo jasnije ko pravi one "visokokvalitetne" kopije filmova koje imam prilike da vidim kod nekih poznanika :D

@RingeRaja
da li si razmišljao da odsečeš zadnjih 20-30min ili koliko već treba da bi film stao na dvd-r ? :D
...ili možda varijanta copy-on-the-fly - pa koliko stane - ko će i onako da gleda film od 2,5-3 sata ? :D
 
Poslednja izmena:
@darth zool
E sada si baš bezobrazan, izvini na konstataciji.:mad:
Kao prvo, rekao sam da su mi kopije pre izvesnog vremena (cirka 2-3 godine) izlazile kao 710, 715,... ili lošijeg kvaliteta, pri čemu nikada nisam ostavljao kopiju, već sam je brisao i ponovo ispočetka, tj. učio sam. Filmove ne dajem nikome, tako da moje "visokokvalitetne" filmove nisi mogao da vidiš ni kod koga.
Na druga dva pitanja neću da odgovaram, suviše su maliciozna da bih se trudio.
 
hm, post je trebalo da zvuči kao šala, tako da sam za svaki slučaj na kraju svakog reda stavio smajli.

inače, ti za svoje potrebe možeš da kompresuješ kako hoćeš.
veliki problem je kada tvoj metod vide oni koji se malo manje razumeju, pa krenu sa štancanjem loših kopija.
 
Nazad
Vrh Dno