Šta je novo?

Kopernikus naplaćuje nacionalne kanale svim operaterima

Valjda će sada konačno da svane Polarisu, bez da daju pare koje inače nemaju za marketing.
Polaris +DVB-T2 za 600 dinara i dobije se gomila kanala.
Ko je pametan treba odmah da odjavi kablovsku i ovaj zulum od krš kanala.
 
PostaNET

kopernikus.PNG
 
Slažem se, ali mi zaista smeta što se to uzima zdravo za gotovo. Pa cela stvar smrdi na kilometar, a ovde se pojavljuju kojekakvi postovi u kojima nam se objašnjava kako je sve to normalno. Možda u Srbiji i jeste :(

Sent from my LG-K10 using Tapatalk
 
Ako svi provajderu otkače ove nakupce i ostanu jedinstveni,može se desiti da im sve propadne i onda lepo da im ovi naplate za ponovan ulazak na kabl i to na mesečnom nivou[emoji2]
 
@bakara
Ti si promenio smisao.

Operateri trebaju da imaju ugovor sa kopernikusom koji je ovlašćen da u ime pomenutih kanala sklopi ugovor o distribuciji. Ta distribucija nije transport kanala do samih operatera već plaćanje naknade za reemitovanje tj autorska prava. Jer ako operater nema autorska prava ili saglasnost za određeni kanal ne sme da isti re-emituje. Do sad su svi nacionalni kanali bili besplatni i nisu se plaćali. Sad Kopernikus hoće navodno u ime tih kanala da naplaćuje svim ostalim operaterima i verovatno da taj novac u određenom procentu uplati nazad televizijama B92, Prva, Happy i sl.

A operateri će zbog novog troška ili izdvojiti ove kanale u poseban paket od 300 dinara da i oni plus zarade ili povećati mesečno održavanje/pretplatu za toliko.

Da li je sad jasno ?

Neko je dobro primetio da je Kopernikus smislio da 1.2e bude kao pretplata za RTS a to je 150din.

Pročitao sam malopre da je i Beotel ugasio kanale: B92, Prva, B92info, Prva Plus, KCN 1,2,3

Znači operateri će sada očigledno da izbace ove kanale iz šeme jer neće da plaćaju dodatno, a to znači da mi bi kao korisnici plaćali tj. to bi se slilo na nas.

BITNO JE da ako su ovi kanali besplatni na DVB-t2 oni MORAJU da budu besplatni SVIM OSTALIM OPERATERIMA. Ovde je neko napisao da je njemu normalno da kanali budu naplaćeni operaterima a da na dvb-T2 i dalje budu besplatni. A TO NIJE ZAKONSKI. Pogotovu po zakonu o zaštiti konkurencije gde svi moraju da imaju iste uslove. Ne može meni kao korisniku MTS Antena to da bude gratis, a recimo kod SBB-a da plaćam ove kanale. Dakle nije zakonski da se naplaćuju po trenutnim uslovima. Ako hoće da naplaćuju onda ne smeju da budu besplatni na DVB-T2

Ovde se po meni krši zakon od strane Kopernikusa a i samih kanala ako su zaista dozvolili Kopernikusu da ovo naplaćuje.
Sve sto si naveo sam ja napisao :)

I slazem se sa prvim pasusom, na to sam i ja mislio ali si se ti preciznije izrazio.

Sve u svemu svi smo mi na istoj strani i niko ovde ne zeli da to placa.
Samo sto ja mislim da ce kabl operateri tesko izbeci ovu naplatu takse za reemitovanje, preko antene ce ostati free ali ako dobijas uslugu preko nekoga oni traze da taj neko to i plati jer zaradjuje na tome.
 
Uostalom spavach je objasnio da ne može bolje...

Ovo onda treba da znači da nacionalni kanali treba drastično da smanje trajanje reklamnih blokova. Njima je dato toliko minuta marketinga u satu zbog toga da bi pokrili troškove "besplatnog" emitovanja. Ako počnu da naplaćuju onda to mora drastično da im se smanji. Neće kablovski operateri, tj na kraju građani da plaćaju da gledaju reklame. Drugo pitanje zašto kopernikus? Ovo je napravljeno da bi se jedan čovek bogatio, verovatno ima veze sa politikom. Zašto ako već tako treba Prva i B92 same ne naplaćuju tu naknadu, nego ovako uz posrednika.

Sent from my LG-K10 using Tapatalk
 
Ako svi provajderu otkače ove nakupce i ostanu jedinstveni,može se desiti da im sve propadne i onda lepo da im ovi naplate za ponovan ulazak na kabl i to na mesečnom nivou[emoji2]
Mislim da to upravo i rade, jednostavno ignorisu te opomene pred tuzbu, ali ih ovi pritiskaju.
Realno mogu da ih tuze.

najbolje bi bilo da svi provajderi izbace te kanale, nesto bi moralo da se preokrene.
 
Poslednja izmena:
Principijelno ne bih dao niti jedan dinar više za te krš kanale.
Slažem se i podržavam ideju da ih svi kablovski operateri u Srbiji otkače iz svoje programske šeme; te da ostanu samo na onom malom procentu gledalaca koji prati kanale preko antene. Interesuje me kome će onda prodavati svoje vreme za marketing.
Ma bilo bi dovoljno da ih otkače još samo SBB i Telekom i gotovo...

RN3Pro SE
 
Poslednja izmena:
Sve je to ok, samo ova prica ne dotice SBB i Telekom, prerasli su oni ovo zezanje
 
Bilo bi lepo radi "pokazne vežbe" :)

RN3Pro SE
 
Sve je to ok, samo ova prica ne dotice SBB i Telekom, prerasli su oni ovo zezanje

Sumnjam da SBB i Telekom uopšte žele da razgovaraju sa Kopernikusom, i da njima plaćaju.

SBB-u uglavnom plaćaju da uvrsti kanale od televizija. Tako da me ne bi čudilo da PRVA i B92 kao i Happy plaćaju SBB-u da bi se emitovali kod njih. Što opet nije zakonski da ove televizije ostalim operaterima traže nadoknadu. Koliko znam Kopernikus kanala uopšte ni nema na SBB-u .. ispravite me ako grešim ?

A samo da znate kada operater plaća nadoknadu za remitovanje nekog kanala, nemojte da mislite da je to o njihovom džepu. To sve mi korisnici plaćamo kroz pretplatu. Iz tog razloga uopšte ne želim da mi se ovi kanali: B92, Prva, B92Info, Prva Plus, Kopernikus 1, Kopernikus 2, Kopernikus 3 i TV Partizan naplaćuju. Što se mene tiče ovi kanali ne moraju ni da postoje. I da mi se pretplata ne dira.
 
Poslednja izmena:
Upravo na Prvoj pay TV ide ultra mega hit "Svemirci su krivi za sve"
Oni meni treba da plate da gledam ovaj treš,ma šta da mi plate,i piće i hranu da mi daju,jer od svemiraca na prazan želudac dobijem svemirske pege po telu[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Ha, ha!
Ali se Black friday u Svrbiji pretvorio u Black all time hole...
 
Na PTT kablu vratili kanale. Sad videh.
Šteta, trebali su svi kablovski distributeri da ih otkače.
 
Poslednja izmena:
Na PTT kablu vratili kanale. Sad videh.
Šteta, trebali su svi kablovski distributeri da ih otkače.

Da,i ja vidim da su vratili...a evo i saopstenja iz posta net-a:

26.11.2016.

Povodom gašenja signala B92, B92 info, Prva, Happy, K::CN 1, K::CN 2, K::CN3, 25.11.2016.godine, v.d. direktora Mira Petrović je izjavila:
"Signali pomenutih televizija ugašeni su u skladu sa zahtevom koji smo dobili od COPERNIKUS CABLE NETWORK kao zastupnika navedenih televizija. U kratkom roku koji nam je dat, uz mnogo nerazjašnjenih okolnosti, postupili smo u skladu sa zahtevom, ne želeći da ulazimo u nepotrebne sporove. Danas smo dobili saglasnost za privremeno reemitovanje signala navedenih televizija tako da su sve one ponovo priključene na kablovsku mrežu Pošte Srbije i već su dostupni našim korisnicima. Narednih dana intenziviraćemo razgovore kako bismo došli do prihvatljivog rešenja za sve strane, imajući u vidu pre svega interese vernih korisnika KDS mreže za koje pripremamo i specijalno novogodišnje iznenađenje."
 
Drugim recima pregovaraju oko cene...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Oni su mučenici jos u pregovorima oko SK kanala.
 
Poslednja izmena:
E sad, tu moze da se mozda i dobije raskid ugovora sa trenutnim operaterom zbog "bitne promene ugovora" ili neceg slicnog. Jer ako meni neko dize pretplatu tokom trajanja ugovora/menja ugovoreno automatski po zakonu mora da mi ponudi raskid bez penala u roku od 15 dana. Na slican nacin sam otkacio Orion pre par godina. E sad, svakako ovo je za nekog kome moze posluziti (ako posluzi), ja uvodim sebi Beogrid i necu se baktati sa pilicarima iz vektora ili poste :)
 
E sad, tu moze da se mozda i dobije raskid ugovora sa trenutnim operaterom zbog "bitne promene ugovora" ili neceg slicnog. Jer ako meni neko dize pretplatu tokom trajanja ugovora/menja ugovoreno automatski po zakonu mora da mi ponudi raskid bez penala u roku od 15 dana. Na slican nacin sam otkacio Orion pre par godina. E sad, svakako ovo je za nekog kome moze posluziti (ako posluzi), ja uvodim sebi Beogrid i necu se baktati sa pilicarima iz vektora ili poste :)
Isto te ceka kod svakog operatera

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Cela ideja oko ovoga je da se uzmu pare od države, tačnije Telekoma, računajte 400k korisnika x 1e i milina mesečno. Sve ce zavisiti od toga da li će se dogovoriti sa SBBom, jer ako SBB ne potpiše nista od toga. A SBB ih je izgleda od****

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cela ideja oko ovoga je da se uzmu pare od države, tačnije Telekoma, računajte 400k korisnika x 1e i milina mesečno. Sve ce zavisiti od toga da li će se dogovoriti sa SBBom, jer ako SBB ne potpiše nista od toga. A SBB ih je izgleda od****

Sent from my D6503 using Tapatalk

Po svemu sudeci jeste, danas kad sam isao da se raspitam do Beogrida (ogranak SBBa) nista nisu niti culi o ovome, niti imaju ikakve "direktive" od SBBa povodom tog saopstenja.
 
SBB je uredno obavešten.
Kada oni druge uslovljavaju sa svojim uzmi ili ostavi paketima,onda je to ispravno,ali kada neko drugi primeni identične metode prema njima ,onda im to nije po volji.
Neki kablovski kanali ,recimo strani uredno naplaćuju svoja autorska prava,dok im je u isto vreme udeo u gledanosti daleko ,daleko manji od prve,b92 i happy kanala.Ti strani kanali emituju domaće reklame zaobilazeći domaće zakone,pa su naši domaći kanali sa daleko većim udelom u gledanju ,bili primorani da naplate svoj program,odnosno da kompenzuju gubitak prihoda od reklama koje im odvlače strani pay kanali sa domaćim reklamama.
Šta će biti na kraju ne znam,ali znam kako će reagovati korisnici ako ostanu bez ova tri kanala.
 
Poslednja izmena:
Koji strani kanali emituju domaće reklame?
 
FOX grupacija npr? I Discovery...

Sent from Tunguzija.
 
Problem sa ovom trojkom kanala prvi put se javno otkrio kada je započelo nelegalno emitovanje MTS antena servisa,koji je uveo pay servis,a sa druge strane se njihova ponuda ponuda kanala šlepa uz free nacionalne kanale,odnosno da dodam da su na taj način pink i ostali kanali dobili nacionalno pokrivanje bez ikakve dozvole i bez plaćanja za iste.Sada više nema šlepanja,odnosno ima ali će ova trojka naplatiti svoja prava na drugi način.
Lično ne podržavam to što ova trojka radi,ali se sa druge strane pitam kako bi ste vi reagovali da vam država đonom ,bez zakona,tendera,dozvola,plaćanja,pušta u etar konkurenciju na nacionalnom nivou i plus na kablu dozvoljava kršenje određenih zakona ,zbog čega vi trpite štetu ,dok pravne države nema nigde da vas zaštiti?
http://www.teleprompter.rs/drzava-osnovala-26-ilegalnih-tv-kanal-rts-prva-b92-hepi-protestuju.html
 
Poslednja izmena:
SBB je uredno obavešten.
Kada oni druge uslovljavaju sa svojim uzmi ili ostavi paketima,onda je to ispravno,ali kada neko drugi primeni identične metode prema njima ,onda im to nije po volji.
Neki kablovski kanali ,recimo strani uredno naplaćuju svoja autorska prava,dok im je u isto vreme udeo u gledanosti daleko ,daleko manji od prve,b92 i happy kanala.Ti strani kanali emituju domaće reklame zaobilazeći domaće zakone,pa su naši domaći kanali sa daleko većim udelom u gledanju ,bili primorani da naplate svoj program,odnosno da kompenzuju gubitak prihoda od reklama koje im odvlače strani pay kanali sa domaćim reklamama.
Šta će biti na kraju ne znam,ali znam kako će reagovati korisnici ako ostanu bez ova tri kanala.


Ti kanali ne emituju pola sata blokove reklama i kod njih imaš daleko skuplji materijal kroz emisije ili filmove. A šta imaš na tim nacionalnim kanalima, non stop reprize filmova, starih emisija, serija i slično... Ja ću pre da plaćam FOX nego B92, prvu i happy.. A ako ih moj provajder izbaci iz ponude ili prebaci u neki paytv paket, ako mi se gledaju a ne gledaju mi se, okrenem ih preko set top boxa sa Jastrebca, dvb-t2 i gledam. Samo generalno taj krš ne gledam.

Taj udeo gledanosti o kojima ti pričaš su oni i postigli jer su free i svuda ih ima. Ajde da vidimo koji udel će imati kad ih neki operateri ili svi izbace pa ostanu samo na DVB-T2, verovatno daleko manji. A onda će ostati i bez reklama i blokova od 10-30 minuta sa reklamama.
 
Nazad
Vrh Dno