Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Problem je sto ja nisam dobijo uz televizor taj dodatak sto ulazi u televizor 41NVH9DAMPL.jpg . Tako da cu verovatno morati da probam da nadjem negde taj dodatak ili da se vratim na njihov set box . A za ove sto odmah napadaju bez razloga upravo sam pitao zato sto mi prvi put desava radio je do sad skoro godinu dana bez kartice . Nije sramota pitati .
 
Problem je sto ja nisam dobijo uz televizor taj dodatak sto ulazi u televizor Pogledajte prilog 266506 . Tako da cu verovatno morati da probam da nadjem negde taj dodatak ili da se vratim na njihov set box . A za ove sto odmah napadaju bez razloga upravo sam pitao zato sto mi prvi put desava radio je do sad skoro godinu dana bez kartice . Nije sramota pitati .
To ti sve daje kopernikus

Послато са View уз помоћ Тапатока
 
Da to ti treba da bude utaknuto u CI (CI+) slot na tv da bi u to smart karticu uvukao i da bi ti radili kanali iz paketa za koji si platio.
Ako imas osnovni paket (koji je pretpostavljam otkljucan svima) ne treba ti to.
Ako imas neki visi placeni paket onda ti treba CA modul i smart kartica da bi samo sa tv gledao sve kanale iz tvog paketa, ako je neki veci od osnovnog, verovatno, jer i on moze biti kodiran da ne bi bilo kradje kablovske tv (barem digitalnih kanala).
Isto to radi i set box (fuj, zbog jos jedne kutije, strujnog kabla, zauzete uticnice i jos jednog daljinskog).
 
To ti sve daje kopernikus

Послато са View уз помоћ Тапатока
Ne daju,modul ide uz tv. Kopernikus to nema,oni daju samo kartice. Bar je tako u Sv,tast izgubio taj modul i morao sam po netu da ga trazim posto oni u kablovskoj nemaju...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
 
Ne daju,modul ide uz tv. Kopernikus to nema,oni daju samo kartice. Bar je tako u Sv,tast izgubio taj modul i morao sam po netu da ga trazim posto oni u kablovskoj nemaju...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
Aj opet to sve daje kopernikus. Ja to imam na 3 tv-a i sve regulisao kopernikus ne pričam u prazno

Послато са View уз помоћ Тапатока
 
Mora da daju, kako da ti puste uslugu na tv u ako nemaju modul. A to što Kopernikus trenutno nema na stanju module je drugi problem...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Modul je sastavni deo tv-a. Nije univerzalni pa da ga oni imaju...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
 
Svašta ovde ljudi pišu... Bar je Google lako koristiti u današnje vreme...
50bd5811027e1817f18181e943c44353.jpg



Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
2f5532882e33f0278e20b1463a9eb722.jpg
 
Poslednja izmena:
Modul je sastavni deo tv-a. Nije univerzalni pa da ga oni imaju...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока

Druže nešto si ti tu pobrkao, modul sa kartcom ti isključivo obezbeđuje i donosi provajder!
 
Ok moja greska,sta ste navalili,ziv covek pogresi [emoji6] permutovao sam...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je vreme da se odjaviš iz teme. [emoji14]

Sent from my SM-J730GM using Tapatalk
 
Vec pola sata sam zaglavio na ovoj stranici i ne mogu dalje. Bas lepo Kopernice
e8c1c82a6bdfaed6791fb06564fd7f19.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
I meni se povremeno desavalo ali cekiram slike sa automobilima, sefamorima i onda mogu dalje. Sada toga nema, google potpuno zakucao zadnjih sat i po uopste ne mogu da otvorim ni jednu pretragu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Zato sam ja prežalio dva Hajnekena u kafiću:beer:
 
beat rate za RTL.hr 2.4 Mb/s eto zasto su kanali bez oštrine kao i RTS 3 2.9 MB/s
 
Nije tačno. Modul oni daju. I nije sastavni deo tv-a

Послато са View уз помоћ Тапатока

Ja sam zvao win win tamo sam kupio televizor oni kazu da taj dodatak u 90% proizvodjac ne daju uglavnom televizori idu bez toga . Jos kazu da to uglavnom daju provajderi e sad ja cu ici sutra u kopernikus pa cu videti sta i kako . Jos jednom hvala na odgovorima .
 
Preko njihovog set boxa. Postoji dugme koje daje sve podatke. Ja imam kartice, ali moj komsija ima njihov box. I on se iznenadio koliko je nizak beat rate. Sutra ću da slikam i objaviću. RTS1 je oko 7Mb/s
 
Aha, odlicno, ako si u prilici cekiraj HD kanale, i onaj njihov Superstar TV ;)
 
Ja sam zvao win win tamo sam kupio televizor oni kazu da taj dodatak u 90% proizvodjac ne daju uglavnom televizori idu bez toga . Jos kazu da to uglavnom daju provajderi e sad ja cu ici sutra u kopernikus pa cu videti sta i kako . Jos jednom hvala na odgovorima .

CI modul dobijas od kopernikusa sa smc, e sad postoje neki televizori, uglavnom Samsung kojima treba adapeter za CI modul, to ti daje proizvodjac tv-a, ali mislim da je ta praksa sve redja pa se on dodatno dokupljuje.

Sto se tice beatrate-a, svi HD kanali su preko 6.5 Mb/s, obicni idu prko 3.5 Mb/s, barem je kod mene tako.
 
Hocemo 10+ bit! :D
 
Na kom to boxu moze da se vidi, kod mene nema te opcije? Nema ni prikaz rezolucije kanala. A za Samsung ja trazim taj adapter da mogu da izbacim ovaj box g0vn0, nema u prodaji, samo kad neki crkne.
 
Ako je skymaster stb stisnes plavo dugme na daljincu. Gospel ili kopernikus nemaju to.
 
Sto se tice adaptera za samsunga jedino negde preko ebay ili alija da se nabavi a i oni su oko 50 evra
 
Nazad
Vrh Dno