Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

kod mene kocka slika od pocetka meseca znaci skoro ceo decembar ne mogu da stignem da se zalim od posla a racun ce sigurno da naplate ceo
 
Sad je ladno kopernikus gori od mts-a bio skoro u komsiluku ljudiimaju od telekoma boh paket i slika uopste ne koci radi normalno.
 
Bio danas u Kopernikusu da zamenim STB i pitam ih za kockanje slike,kažu da je na nivou cele mreže i da se radi na otklanjanju problema.
 
I MTS kao poklon za predstojeće praznike otključao dodatne pakete.
Šta li ćemo mi dobiti za poklon? Od tri najgolem?
 
Bolja slika cini mi se nema toliko sad kockanja javlja se ali manje. A za poklon od kopernikusa dobicemo ceo racun bez umanjenja. Da nije tuzno bilo bi smesno
 
I MTS kao poklon za predstojeće praznike otključao dodatne pakete.
Šta li ćemo mi dobiti za poklon? Od tri najgolem?
Treba da budemo srecni ako ostave ove nove HD kanale otvorene. Npr, sada kod mene ima Eurosport 1 i 2 u HD varijanti ali i u SD varijanti, znaci 4 ista kanala. Pretpostavljam da ce ova 2 u HD varijanti da u nekom periodu da postanu deo velikog paketa.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Eurosport 1 i 2 HD i jesu deo velikog paketa, ja ih nemam jer plaćam standardni paket, ali vi ste ih nedavno dobili, pa će vam biti otključani neko vreme.
 
Treba da budemo srecni ako ostave ove nove HD kanale otvorene. Npr, sada kod mene ima Eurosport 1 i 2 u HD varijanti ali i u SD varijanti, znaci 4 ista kanala. Pretpostavljam da ce ova 2 u HD varijanti da u nekom periodu da postanu deo velikog paketa.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Bice vam slobodni neko vreme zbog lose slike koju ste imali
 
Da li neko ima tačan info šta se događa sa kablovskom i zašto su stalno prekidi kanala???
 
Zato sto je provajder kršina najgora. Jedva cekam da mi istekne ugovor pa da stavim obicnu antenu i da se ne nerviram vise.
 
Zato sto je provajder kršina najgora. Jedva cekam da mi istekne ugovor pa da stavim obicnu antenu i da se ne nerviram vise.
Nemoj da iskljucis mogucnost da imas kockice i sa obicnom antenom. Ja i otac smo babi morali da montiramo obican stb sa antenom i 3 dana smo imali problema sa njom. Tokom dana sve ok, uvece krene da gubi signal i da stvara kockice. Muke tantalove smo imali dok smo pogodili pravu kombinaciju plocice na anteni i pojacivaca.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Greska je sto ste uopste koristili antenu sa pojacivacem.
Stavi obicnu logu jer kad plocica crkne, nema signala dok se ne promeni, a loga je sasvim dovoljna i nema sta da crkne.
 
Greska je sto ste uopste koristili antenu sa pojacivacem.
Stavi obicnu logu jer kad plocica crkne, nema signala dok se ne promeni, a loga je sasvim dovoljna i nema sta da crkne.
Na tavanu smo imali 4 panel antene, nismo imali ni jednu logu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nasao sam nacin kako da zaobidjem NAT, za CBN modem, ovde ubaciti MAC adresu racunara:


Untitled.png



I nema vise NAT-a, Soulseek i eMule prijavljuju da su svi portovi otvoreni! Kad se ovo odradi zaobilazi se komplet ruter sekcija modema i razlikuju se IP adrese, kad se ovo podesi dobijam 212.200.48.xx dok iza NAT-a 212.200.46.x.
 
Где видиш ове 212.200. адресе? На wan порту рутера? То је нормална јавна адреса, није натовано. Колико се сећам, својевремено сам код мтс-а имао овакве адресе.
Заобилажење рутер секције уређаја (не модема, он нема рутер) не може да помогне код натовања.
 
Где видиш ове 212.200. адресе? На wan порту рутера? То је нормална јавна адреса, није натовано. Колико се сећам, својевремено сам код мтс-а имао овакве адресе.
Заобилажење рутер секције уређаја (не модема, он нема рутер) не може да помогне код натовања.

Meni počinje sa 10.51.... to je adresa u lokalnom MikroTiku i nema šanse da je zaobiđeš dok se u samom Mikrotiku ne otvore portove.
 
Aco pejovic


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@calexx
212.200.48.xx vidim na Whats my IP kao i na podesavanjima koju dobije LAN kartica od modema:
ip.png


Kako mislis CBN nema ruter, ima, on dodeljuje IP adrese van ovog opsega na 192.168.0.x, dakle ima ruter. Sa ovim podesavanjem ja nemam tu lokalnu vec javnu. Cim Soulseek i eMule rade, nije NAT-ovano 100%.
 
Kod mene se dešava da kada ubacim mac adresu više ne mogu da pristupim CBN ruteru a na MY IP sajtu više nisam kod Kopernikusa nego kod Telenora...

I ne dobijam kao ti 212.200... adresu već 109.245...

I najveća fora je što sam sada spojiv na TorrentHR sajtu!!!
Hvala Djalf!!!

2018-12-27 (1).jpg
 
Poslednja izmena:
Da, to sam zaboravio, kada ubacis MAC adresu onda zaobilazis ruter skroz, mozes da mu pristupis sa drugog uredjaja tipa mobilni koji nije preko toga. A IP adresu dobijas ja mislim zavisno sa koje se optike vuce net, i kod nas je bio Telenor ali izgleda da ce sve prebaciti na MTS.
Nema na cemu ;)
 
Bogme nece jos godinu, dve.. Mts nema svuda privode a Telenor ima jače i stabilnije linkove iz Mađarske. Mts je glavni link samo tamo gde je to jako neophodno i nema drugog izbora npr Bajina Basta,Negotin,Svrljig.. Uostalom pogledajte koje pakete imaju ti gradovi pa ce vam biti jasni kapaciteti mts-a.
 
Ja imam sada drugi problem,naime kada ubacim mac adresu ne radi mi internet preko wifi kao ni na ruteru koji je kablom povezan na cbn ruter,net radi samo na kompu čija je mac adresa upisana u podešavanja rutera.Da li to znači da za svaki uređaj koji se kači moram da dodam njegovu mac adresu da bi radio net?
 
Da li je neko možda pokušao da Telekomovom Box paketu pridoda Kopernikus tv umesto IPTV? S'obzirom da je Telekom sada vlasnik Kopernikusa, zvuči izvodljivo. Bilo bi zgodno zbog postojeće instalacije, a i internet ne bi bio opterećen televizijom.
 
Sad kad je postao Telekom 2.0 jel ce biti optike? :D
 
Ljudi neće ničeg biti, biće samo gore kad izbace kanale za koje je Kopernikus imao ugovor... Nisu ono kupili Kopernikus da nama bude bolje..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno