Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Da, ne moze vise od tri tv zato sto ne mogu u tom slucaju da garantuju kvalitet digitalnog signala. Tako su mi danas objasnili, a na call centru sam dobio drugaciju informaciju za OTT, da je pretplata 1000din, prikljucenje 3000din, ali imas tri besplatne pretplate tako da se to potire.
Inace sredili su mi internet, zamenili ulazni spliter u stan i sada sljaka

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Moguce da sam ja pomesao za OTT u inistranstvu.
Verovatno je tacno ono sto su ti rekli ovi iz call centra.

http://ott.rs/
 

Prilozi

  • ott_cenovnik.pdf
    72.7 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Da li je neko testirao aplikaciju TV za poneti? Sta ima od kanala i da li radi kada se zakaci na drugi internet?
 
Ajde prijatelju idi tuži ih, da ti već jednom nadoknade tu štetu koju su ti napravili. I sledeći put se javi kad stigne presuda, da nam likuješ kako su ti okrpili rupe.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Bas zbog vas sa takvim stavom cu da nastavim da davim, a posle i da likujem. Pazi da ti kopernikus ne pojaca protok koliko ih branis.
 
Kakve su sanse da se ubaci/vrati SK Golf? Secam da ga je bilo jedno vreme i da sam ga dosta gledao (kanal za opustanje, po meni).
Lepo bi bilo da ubace SKHD. Znam da nije do Kopernikusa, ali ovi sa SK su u poslednje vreme poceli da Spanjolce i Evroligu prenose na tom kanalu. Dzaba mi sest SK-a, kad opet ne mogu da gledam ono sto zelim. Danas, FA kup na SK6 - polako, ali sigurno sve vredno pomeraju na kanale sa vecim brojem.
 
Kodi je zakon[emoji3]

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Prošle nedelje sam prijavio glavnim korisničkom servisu smetnje na kablovskoj u Jagodini i niko nema nameru da ih reši. Na STB koji su dali piše da je jačina signala 44%. Svi kanali sekcaju pogotovu kada je toplo tj. danju. Nocu je malo bolja situacija i signal ima jačinu 47%Redovno im plaćam i imam pravo da za te pare imam normalnu uslugu valjda???
 
Prošle nedelje sam prijavio glavnim korisničkom servisu smetnje na kablovskoj u Jagodini i niko nema nameru da ih reši. Na STB koji su dali piše da je jačina signala 44%. Svi kanali sekcaju pogotovu kada je toplo tj. danju. Nocu je malo bolja situacija i signal ima jačinu 47%Redovno im plaćam i imam pravo da za te pare imam normalnu uslugu valjda???
Svaki dan moraš da zoveš, inače jačina signala od 44% je mala i normalno je da padne još preko dana kada je toplo jer su pojačivači izloženi suncu na banderama i dodatno se zagrevaju.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Svaki dan moraš da zoveš, inače jačina signala od 44% je mala i normalno je da padne još preko dana kada je toplo jer su pojačivači izloženi suncu na banderama i dodatno se zagrevaju.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Po meni nije normalno da pada signal i jacina signala zbog sunca. (u ugovoru nigde ne pise, da ce zbog toplote biti losiji signal)
Neka rese nekom izolacijom i zastitom pojacivaca ili kako vec znaju...
Ako se nesto placa, onda se placa da to i radi kako treba
 
Ti baš misliš da si mnogo pametan?
 
Pa moras ih smarati svaki dan dok ne rese. Onda obicno dodju i zamene na banderi nesto i sve radi! Tako sve funkcionise u Srbiji! :D
 
Tako je i meni bilo dok sam bio na staroj liniji, cim krene toplo tv prekida, internet ne radi. Onda zovem oni se penju na banderu i steluju nesto. Tako teram do zime i onda sve ponovo. Sada to vise nema jer je vezana optika 300-400 metara od mene a pre sam bio na 1.5km i vise.
 
I 47%,je nizak nivo signala pa ga još obori visoka temperatura i eto problema. Taj problem se vrlo lako rešava ugradnjom novog pojačivača gde će signal skočiti na preko 90%. Ovo pričam iz ličnog iskustva.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Danas sam zvao pet puta glavni korisnički centar. Samo uključivao automat. U Jagodini se niko ne javlja. Šta se ovo kod njih dešava pojma nemam!
 
Sbb povecao brzine UP/Down + promocije, valjda ce i u Kopernikusu uskoro.
 
U istom minutu smo kucali, lol.
Elem telekom takodje 50/8 1799din

Realno Kopernikus ide na 50/5 kako mi se cini za onu 1400 din varijantu.
30/4 mozda ona 1100din za navlaku + 5mbita za fisknu ko uzme, bice interesantno.

Dobra je stvar shto mi telekom provucen za VDSL evo vec druga godina ali eto zbog cene i upl nisam se vracao na isti.
Sada je konkurentan kopernikusu, da ne spominjem jotel i exe net u Paracinu svi ovih dana razvode neshto kablove na istim banderama hoce svako da pokupi koliko moze.
 
30/4 tebi ok? 30/10 pa da bude nesto prihvatljivo. 50/15, 100/30. Sve ispod toga je pljuvanje u lice korisnika.
Jel jos neko sumnja da za svaku ponudu interneta u Srbiji prvo se pita i ceka americki sbb?
 
Nije ok, dva brata, jedan na Ibici drugi na Tajlandu... Otprilike su bili na 15% od sbb, tako da pretpostavljam da je odgovor na SBB-ov 60/6 Kopernikusov 50/5, ali i telekomov 50/8 je pomak u upload-u tako da, kao sto rekoh bice zanimljivo...
 
Ja nemam sbb, ali imam telekom. Meni upload je jako bitan, jedan od razloga zasto sam uzeo kopernikus je 1!mbit jaci upload po slicnoj ceni. A ovo sad.. Kad za 4-5!mbit upload jaci telekom, uz to i stabilniji internet bez packet loss..
 
Ja nemam sbb, ali imam telekom. Meni upload je jako bitan, jedan od razloga zasto sam uzeo kopernikus je 1!mbit jaci upload po slicnoj ceni. A ovo sad.. Kad za 4-5!mbit upload jaci telekom, uz to i stabilniji internet bez packet loss..
Koliko je to provereno za Telekom? Meni je isto bitan up. Jel ima neko da je iskusio taj telekomov paket, da čujemo iz prve ruke?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Još nisu završili promene kod svih korisnika. Trebaće im par dana sigurno.

Evo sa druge teme:
Opa! Sat vremena nakon sto sam im pisao da ipak nije povecana, zove covek iz MTSa, kaze "prijavili ste problem" :D Ovo su novi momenti!
Line standard VDSL2
Channel type Fast
Downstream line rate (kbit/s) 51197
Upstream line rate (kbit/s) 8192

I jos bitnije: http://www.speedtest.net/result/7254685285
4ms ping! Tako nizak ping nisam imao nikada! I do RV servera je tako: http://www.speedtest.net/result/7254692728

Sta se bre zbiva :D

Pu, pu, DnU! :)
 
Gde bese moze da se nadje cenovnik?

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
Svi provajderi su povecali brzine na sajtu ali jos nisu pustili do korisnika, sigurno cekaju od narednog meseca
 
Evo cenovnika:
http://www.kopernikus.rs/novi-oup-i-cenovnici/

Ja ne verujem da Kopernikus uopšte razmišlja o nekom povećanju interneta. Trenutno im je prioritet postepeno zaključavanje standardnog paketa.

Rašo, šta bi sa onim kanalima Pošta-neta što se testiraju? Kao da testiraju atomsku bombu. :d:d
 
Ima odmah da krene da razmislja cim korisnici pocnu masovno da prelaze na telekom. Cak i -5-10% zna da boli.
 
Nazad
Vrh Dno