Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ja sam iz Pazove, ne pamtim kad je bilo seckanja i trenutaka da nisu mogli da se gledaju kanali. Bilo je nekad nasumično kod nekih kanala, ali je i dalje bilo gledljivo.
Kakav ti postotak signala i kvakiteta prikazuje na stb?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ja sam iz Pazove, ne pamtim kad je bilo seckanja i trenutaka da nisu mogli da se gledaju kanali. Bilo je nekad nasumično kod nekih kanala, ali je i dalje bilo gledljivo.
Kakav ti postotak signala i kvakiteta prikazuje na stb?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Jacina signala 51 kvalitet 100...Kako da poboljsam jacinu signala?
 
Proveri kabl od antene što ide u stb. Malo ga mrdi, vidi jel ima promene u signalu. Možda nije dobro spojen, ili ima šum. Pa ti treba filter na to. Nisam siguran, ali moglo bi biti do toga, meni se dešavalo.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Proveri kabl od antene što ide u stb. Malo ga mrdi, vidi jel ima promene u signalu. Možda nije dobro spojen, ili ima šum. Pa ti treba filter na to. Nisam siguran, ali moglo bi biti do toga, meni se dešavalo.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Isto nema promene...Koliko bi trebao da mi je signal?
 
Pa što više ro bolje.. Meni je 77% i radi bez problema.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Trebalo bi isa 51% da radi bez problema,bitno je da kvalitet signala ne oscilira.
 
AUuuuu ... pa zovi podrsku, trazi da serviser(i) izadju i pogledaju, provere, poprave...
Trazi sve dok ne otklone problem i ne dobijes korektnu sliku i signal.
 
Zovi njih i to je to. Moguće je da ima šum, ubace filter na mesto gde se uključuje koaksijalni kabl u stb, i trebalo bi da radi. Ako je to problem.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Moj komsija vec tri ipo nedelje ceka da mu donesu stb. Zove, ide u poslovnicu i nista.
 
Ne ce vam trebati 2 ili 3 nedelje vec 3 godine ako ne i 33 godine da "se otkloni" kvar ili problem koji niste prijavili...
 
Jel ima neko problem sa Superstar Tv? Ne radi mi vec jedno 3-4 dana.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Radi SuperStar bez problema...evo ga Mile, upravo se bori protiv tranzicije
 
Uzeo sam Tendu N300 povezao je. iskljucio wifi na ovom kopernikusovom sranjcetu, radi wifi na tedi medjutim ne mogu da pristupim modemu da postavim pass. Kucam 192.168.0.1 kao u uputsrvu koje sam dobio uz tendu medjutim pristupam interfejsu za CBN.
Kako da joj pristupim i podesim pass?
 
Iskljuci je sa njihovog modema..."Gadjaju" se sa adresama,tj.ista im je adresa, tako da ne znam kako si uopste i mogao da imas net na Tendi?
Oba uredjaja imaju istu adresu , 192.168.0.1.
Otkaci Tendu i , ako treba, iskljuci je , ukljuci i pristupi joj i onda podesi pass.Promeni joj mreznu adresu, na recimo, 192.168.2.1 i onda ces joj moci pristupati uvek i nece biti konflikta sa CBN..
pozz
 
Onda je neko promenio ili je neki stari model...Oni su na 192.168.0.1..Pre neki dan sam jednu, novu Tendu montirao, a i po netu i njihovom sajtu je tako..
Nebitno, botno da si odradio posao..
pozz
 
Ruteri generalno kada primete konflikt wan i lan adresa, povecaju subnet za 1 i probaju opet. Tako da, ako je zauzeto 0, probace 1.
 
Jel radi vama rutracker.org? Sekund-dva drži maks brzinu download-a i onda padne na 10KiB/s
Jel moguće da je zbog NAT-a? Pošto mi PrivateHD tracker radi, a rutracker ne.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ја сам пре пар сати скинуо неколико комплета, 2х8ГБ и неке сиће по пар гига и све је ишло нормално. Ево сад ћу да пробам нешто небитно ... пустио два ХД концерта, долази око 10MB/s али је то вероватно и зато што има само пар оних који деле.

Пробај више паралелно, провери колико њих то дели, мислим да и они могу да лимитирају оне који су "скривени" па да им приоритети буду нижи.
 
Ma nema šanse, šta god probam krene da diže brzinu, stigne do 1MB/s i padne na mizernih 10KB/s. Nikad nisam imao problema kod mts-a sa tim, da nisi ti nešto podešavao u torrent klijentu?
Mada primećujem i kod privatehd-a probleme da često brzina ozbiljno varira čas je 4.5MB/s, čas 1.3, čas 3. Grafik brzine deluje užasno (izvinjavam se zbog slike fonom):

448649fdb7b590d1b0464041f9d82dc4.jpg


Da napomenem, koristim net putem LAN kabla.
Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ја нисам код коперникуса и пишем као неко ко није натован и пробао рутр. Мораш да рачунаш да многи ограничавају UL брзину да не гуше линк, многи и немају велики UL а ти си још и натован, сви предуслови да не иде добро. Једино нестандардно што сам подесио је UL на 10MB/s уместо неограничено али је и то пристојно.

Пусти неколико популарнијих трекера за које видиш да има гомила оних који деле па онда провери, ако је у питању један или два, ту увек може да буде свакаквих резултата. Овај што сам пустио за пробу је мало успорио, видим да је графикон зубаст и иде до 2MB/s па падне скоро на нулу па опет иде горе.
 
Jel ima nekog na Kopernikusu da proveri kako mu funkcioniše rutracker? Pošto ako se ispostavi da je zbog NAT-a to je ozbiljan hendikep i nema drugog nego da plaćam statičku javnu adresu.

Meni je samo čudno kako PrivateHD tracker skida punom brzinom, a rutracker ne.
Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da nisi ti popio neku HNR kaznu na rutrackeru.Proveri i na koliko si ti na tvojoj strani stavio ograničenje za upload postavi bez ograničenja pa onda vidi da li će se šta promeniti.
 
Menjao ovo za upload međutim džabe. Jel kod tebe sve radi?
A ovo za kaznu ne bih rekao, pridržavao sam se pravila uvek, a sad sam probao i sa novim nalogom, međutim identično. Jedino ako IP nije banovan, što znači da je problem do NAT-a.
Međutim da budem siguran, gde bih mogao pronaći podatke o kaznama na rutracker-u?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pozz svima,

Nedavno sam ovde pisao da mi na Kopernikusovoj mreži i na modemu CBN CH6541E ne radi Identifikacija poziva na fixnom broju!
Ganjao se sa njima 45 dana da mi to osposobe ali na kraju ispade i obavestiše me da moram da koristim isključivo i samo njihov telefonski aparat i da identifikacija poziva radi samo na njemu što meni nikako ne odgovara!

Telefonski aparat koji posedujemo je aparat vrhunskog kvaliteta i proizvođač je Simens Gigaset https://www.gigaset.com/hq_en/gigaset-s850a-go/ i identifikacija poziva na tom aparatu radi kod svih drugih provajdera i na svim drugim fixnim linijama i radila je na njemu pre nego što sam fixni broj iz Telekoma preneo u Kopernikus, a problem se jedino javlja sada na Kopernikusovoj mreži !

Inače taj moj aparat Gigaset sam nosio i probao na nekoliko Telekomovih fixnix linija (POTS, BBTF i kod SBB kablovskog oparatera) i kod svih tih operatera se identifikacija poziva prikazuje i radi.

Od njih dobih ovaj odgovor:
"Kontaktirali smo kolege sa lokacije i od njih dobili informaciju da na uredjaju koji ste dobili od nas radi identifikacija i da Vam je usluga omogućena.

Ukoliko želite da instalirate svoju opremu nije moguće na istoj postaviti identifikaciju
"

Ee sada hteo sam da priupitam ovde nekoga ko je baš na Kopernikusovoj mreži (Beograd i okolina :)) i da ima njihov fixni da donesem kod njega taj moj Gigaset telefonski aparat i probam da li radi identifikacija, a ne da me mažu, ubeđuju i prave ludim kako moj telefon ne valja i nije adekvatan!

Kako mi je otac slepa osoba (100% invalid) i navikao se na taj telefon Gigaset koji imamo, mislim da je totalna ludost da te neko sada uslovljava da koristiš samo njihov telefonski aparat koji mom ocu ne odgovara po rasporedu tipki a i ima samo jednu slušalicu pa bih onda svako veče morao da ga donosim kod sebe u kuću da se puni pošto baza mora da stoji blizu modema zbog tel. utičnice, a ujutru morao da ga vraćam kod roditelja!
Pozz!
 
Poslednja izmena:
Menjao ovo za upload međutim džabe. Jel kod tebe sve radi?
A ovo za kaznu ne bih rekao, pridržavao sam se pravila uvek, a sad sam probao i sa novim nalogom, međutim identično. Jedino ako IP nije banovan, što znači da je problem do NAT-a.
Međutim da budem siguran, gde bih mogao pronaći podatke o kaznama na rutracker-u?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Proveri profil pogledaj i u porukama da li imaš kaku opomenu.Daj reci konkrektno šta pokušavaš da skineš, pa ako nije preterano veliko da proverimo da li je problem do tebe i tvog neta ili prosto taj toronet ima loše sedere.
 
Prvo sam hteo da nastavim sa gledanjem The Grand Tour s3, pokušam da preuzmem 12,13,14 epizodu međutim ništa, probao paket od 66GB (tu su epizode oko 4GB) S/L 74/55, kad nije išlo probao sam 3 Idi*ta film, ali REMUX. Piše da ima 9 Seedera i 0 Leecher-a. Takođe ništa. Onda First Man (20GB) S/L 63/3, opet ništa. Ne mogu da verujem da je problem do toga da svaki put ubodem nešto što nema dovoljno seeder-a, nikad pre mi se to nije dešavalo, tako da ne verujem ni da je sada, radili su mi čak torrenti i sa 1 Seederom.

@jok Jel imaš ti neki pouzdan fajl da probam i ja? A ti probaj neki od ovih gorenavedenih.

U porukama nema nikakvih opomena. Pada mi na pamet da možda moram neki port da otvorim?
 
Nazad
Vrh Dno