Šta je novo?

Konfiguracija u emmiju do 80 hiljada

Voste995

Cenjen
Učlanjen(a)
21.01.2014
Poruke
18
Poena
155
Kao sto pise u naslovu, hteo bih konfiguraciju za gaming do 80k. Hocu da to bude u emmiju pa mi vi recite sta bi bilo najbolje uzeti iz njihove ponude ukljucujuci i neko kuciste.
 
Moze i bez ssd da se zivi, kada ima dovoljno ram. Al ajd. Ssd moze i kasnije dodati, kao i jos jedan stap ram.
1600x ce izaci jos skuplje, jer uz njega ne dolazi kuler, pa treba jos novca izdvojiti za isti. Naravno da je bolji, ali i cena je jaca, zbog toga pre bi isao na bolju plocu (asrock ab350 pro4) + blag oc r5 1600 do 3,6GHz na sva jezgra. Ali kako god, ima variacija dosta, razmisli pa se odluci. Ako ima nekih pitanja - slobodno pitaj.
 
Nista nije slucajno. A320 se uklapa cenovno i podrzava oc ram (ne i cpu). b350 vec ako covek hoce da doplati za oc cpu, kvalitetniji vrm, vise slotova ram, pci-e i td.
 
Sa bilo kojom b350 plocom moze lagano da ide do 3.7-3.8ghz i stock kulerom, napon 1.3-1.35v sto je ok, temperature nece ici preko 65 stepeni, sto ne ok. Tako da itekako treba da doda to malo.

Sto se ssd-a tice, licno ne bih uzimao nista ispod 256gb, a to je vec preko 10k i za najlosiji, samsung 850 evo je oko 12k. To uvek lagano moze dokupi kasnije. Ni slucajno ne bih zbog ssd-a stedeo na grafici ili procesoru, ako je masina za gaming, a jeste. Posebno kada je budzet striktno takav.
 
Ako je za gaming masina, ja bih sacekao nedelju dve da vidimo da li ce moci i3 8100 na neku b250 i uzeo bih to. Ostalo u ssd, jer ko predlaze hard za sistem za modernu masinu, stvarno mi nije jasan :) A one price "dokupice posle...", manite :D
 
Poslednja izmena:
Sa bilo kojom b350 plocom moze lagano da ide do 3.7-3.8ghz i stock kulerom, napon 1.3-1.35v sto je ok, temperature nece ici preko 65 stepeni, sto ne ok. Tako da itekako treba da doda to malo.

Sto se ssd-a tice, licno ne bih uzimao nista ispod 256gb, a to je vec preko 10k i za najlosiji, samsung 850 evo je oko 12k. To uvek lagano moze dokupi kasnije. Ni slucajno ne bih zbog ssd-a stedeo na grafici ili procesoru, ako je masina za gaming, a jeste. Posebno kada je budzet striktno takav.
Zar ti ne znaš da SSD daje dodatne fps, puno više nego brži CPU ili grafička? /s

Ako je za gaming masina, ja bih sacekao nedelju dve da vidimo da li ce moci i3 8100 na neku b250 i uzeo bih to. Ostalo u ssd, jer ko predlaze hard za sistem za modernu masinu, stvarno mi nije jasan :) A one price "dokupice posle...", manite :D
Kako da neće raditi na B250, sisali su vesla ovi iz Intela.

Evo ja nemam SSD u desktopu i ne vidim potrebu za istim.
To što neki od vas ne umete da podesite operativni sistem i instalirate koje čega pa vam treba Win po minut da se podigne, ne znači da i drugi tako rade.
 
Poslednja izmena:
@acivi_nik, imas neke dokaze da ssd utice na fps bilo koje igre, kada ima dovoljno ram? Ili onako napamet? SSD je bitan samo za openworld mmorpg zbog brzeg ucitavanja lokacija, ako ima nekih teleportacija u ratnim stanjima i slicno. Za sve ostalo - samo malo brzi start i nista vise.
 
Poslednja izmena:
Nemam jer ne utice, ko je to rekao :-D
Ali samo koriscenje kompa sa hdd-om je mucenje. Ma koliko jake ostale komponente bile.
Pa za jednu obicnu dotu sam pogubio zivce jedan dan dok mi je bila na hddu. A da ne pricam za druge stvari...
A ajde ja tebe da pitam. Jel mislis da ce se videti neka razlika izmedjh ryzen 1600 + 1060 3gb i recino g4560 + 1060 3gb (navodim najgori scenario) u igrama? Pa da ima 1070, mozda bi se i videla :-D
Sta ce mu ryzencina koja je za top konfe, sa mid grafom, a da stedi na osnovnoj stvari kao sto je ssd.
Za svaki budet se zna sta se kupuje. Ne sklapa konfu od 100k i vise, vec od 600e
 
Poslednja izmena:
@acivi_nik, imas neke dokaze da ssd utice na fps bilo koje igre, kada ima dovoljno ram? Ili onako napamet? SSD je bitan samo za openworld mmorpg zbog brzeg ucitavanja lokacija, ako ima nekih teleportacija u ratnim stanjima i slicno. Za sve ostalo - samo malo brzi start i nista vise.
Lakše je prodati procesor ili grafičku karticu pa kupiti novu i skuplju kasnije nego SSD i ugraditi ga samo.
Bolje imati lošije performanse u igrama zbog nekoliko sekundi bržeg učitavanja, a onda kasnije sebi pričiniti materijalnu štetu prodajom grafičke i/ili procesora da bi kupio novi i jači.
To je ta logika.

A sad vidimo da i priznaje u odgovoru da nema pojma šta kuca i da ne zna da podesi operativni sistem.

Dota 2 se učita za 15 sek na hard disku sa gomilom otvorenih tabova u Cyberfoxu i Slimjetu. Koliko je to strašno dugo učitavanje :wall:. Toliko o tome.
 
@acivi_nik, ozbiljno pitas? g4560 ima da grca u staterima. Pored r5 1600 covek moze i posle 3 god (cak i posle 5 nece biti za bacanje) da stavi bolji gpu i uziva, dok pored g4560 moze da se slika, i mora ce jos i cpu da menja. Kod Rusa ima poslovica - skrt placa dvaput.
 
Lakše je prodati procesor ili grafičku karticu pa kupiti novu i skuplju kasnije nego SSD i ugraditi ga samo.
Bolje imati lošije performanse u igrama zbog nekoliko sekundi bržeg učitavanja, a onda kasnije sebi pričiniti materijalnu štetu prodajom grafičke i/ili procesora da bi kupio novi i jači.
To je ta logika.

A sad vidimo da i priznaje u odgovoru da nema pojma šta kuca i da ne zna da podesi operativni sistem.

Dota 2 se učita za 15 sek na hard disku sa gomilom otvorenih tabova u Cyberfoxu i Slimjetu. Koliko je to strašno dugo učitavanje :wall:. Toliko o tome.

Daleko da je samo ucitavanje. Sve vise i vise igara pocevsi od starog Diabla 3 pa preko CoD-a, kako zbog tekstura tako i zbog "densitija" u pomenutom Diablu dolazi do ozbiljnog stuttera. SSD je MUST have za gaming ovih dana. Samo onaj koji nije imao ili se nije igrao na njemu redovno u mnogim igrama moze da lupa da je prazna slama i da nije bitan.
 
Stateri na hdd se javljaju kad sistem ima malo ram, pa krene da siluje swap, ili imas aktivni torrent/av skaner u pozadini. SSD samo delimicno resava taj problem. Ako hocete da polemisete o vaznosti ssd za gaming - otvarajte novu temu, pa da vidimo dokaze.
 
Ni torrent ni AV ne koristim. i7, 16gb ram, 1070 sli. Sa i bez SSD totalno druga prica. To za 500gb vrtite 4 godine, ne zavlacite coveka ako hoce da skocka sve.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Niko nikoga ne zavlaci. Osim eventualno ti, ako smatras da bi za gaming konfiguraciju bilo bolje da covek zrtvuje graficku (jer drugo sta nema da se zrtvuje iz predlozene konfiguracije sa prethodne strane i ajde koja hiljada za napajanje) kako bi mogao da se ugura all mighty Solid State Drive.

Za 500GB cu da vrtim sve dok ne dodje na ispod 100 evra. Nadam se ne jos 4 godine. ;)
 
Poslednja izmena:
Zavisi sta covek zeli od racunara, ako mu je bitno da sve otvara "instant" i da ne stucne sistem nikad, mora ssd.

Skroz je okej uzeti komp bez SSD-a zarad dobre graficke i procesora.
 
Nazad
Vrh Dno