Šta je novo?

Konfiguracija do 500e (Autocad, 3D Studio...)

Boda Tajson

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2006
Poruke
11
Poena
304
Vec neko vreme slabo pratim hardware, a moram da posavetujem prijatelja sta da uzme. Racunar bi se koristio za neka modelovanja, dizajn i slicno. On mi je spominjao i7 procesor, 4GB rama, oko grafickih nema pojma (kao ni ja). Ne znam ni sta je priritet u radu u tim programima, procesorska snaga, ram, grafika (ili sve zajedno? :)) Bio bih veoma zahvalan na predlogu AMD i Intel konfiguracije za te pare.
 
....Racunar bi se koristio za neka modelovanja, dizajn i slicno. On mi je spominjao i7 procesor.....

Kako misliš neka modelovanja? Moraš znati šta tačno.

Za Autocad, 3D Studio max... i za ta "neka" modelovanja se koristi nVidia quadro grafike koje koštaju od 350€.

i7 košta 250€ tako da nema štanse da se bilo šta svrsi shodno složi za 500€.

npr.
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz
Gigabyte GA-870A-USB3L
4GB DDR3 1333MHz
1TB 7200rpm SATA 3.0Gb/s
Ati Raderon HD6850 1GB DDR5
neka optika
Chieftec Smart BM-02B-500CTG

50.000

Ovo je samo primer. Može tu možda da se ugura i 6870
 
Nemoguce je ubaciti i7 u konfu od 500e. Jedino ako bi pristao na integrisan gpu, ali to ocigledno nije slucaj. Sama osnova (cpu+ploca+memorija) ce kostati bar 40k.
 
Za 500e nema mnog prostora za Intel i7 cak bi i i5 bilo tesko ugurati u tu sumu, podrzavam konfiguraciju koju je predlozio Another Man. Evo mog konkretnog predloga.

EDIT: jedino mi sad pade na pamet da duzina grafike ne pravi problem ovom kucistu, to treba proveriti.
 

Prilozi

  • konfa.JPG
    konfa.JPG
    50.6 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno