Šta je novo?

Konfa pomoc i saveti

rade194

Cenjen
Učlanjen(a)
21.01.2012
Poruke
0
Poena
150
Pozdrav svima, odlučio sam da uzmem neku "pristojnu" konfiguraciju do 500 eura pa me zanima šta vi konkretno mislite o njoj:

Procesor: AMD Phenom II X4 970 3.5GHz Box Black Edition
Ploča: MSI 870-C45
Grafika: MSI Radeon HD 6850 1GB GDDR5 R6850-PM2D1GD5/OC
Memorija: KINGSTON DIMM DDR3 8GB (2x4GB kit) 1600MHz KHX1600C9D3T1K2/8GX HyperX T1
Hard disk: WD 750GB+ SATA2 16MB 7200 WD7500AACS

Jedino još ne znam koliko mi treba napajanje i kućište pa to očekujem da mi vi predložite.
 
Mogao bi hard disk da uzmes WD Caviar Black ...Puno ljudi ga koristi i zadovoljni su sa njim....
Napajanje 600w sasvim dovoljno za navedenu konfiguraciju...i 550w bi ti posao zavrsavalo,ali od viska ne boli glava 🙂
Uzmes neko kvalitetno napajanje i to je to..Na primjer: Crosair,Thermaltake,Seasonic,Ocz,Antec,Cooler master i tako dalje (na njega ne stedi pare)..

A sto se tice konfiguracije za koju si se odlucio je dobra i vise nego dobra za taj budzet....
 
760G plocha? LOL

mada i taj 870 msi je 770 chipset.
 
WD7500AACS nije baš za savešeno rešenje kao primaran disk. Zapravo bilo koja green varijanta.
500W "zdravog napanja" više nego dovoljno za takvu konfiguraciju.
KHX1600C9D3T1K2/8GX HyperX T1 je će raditi kao i bilo koja 2x4GB na 1333MHz (malo plave boje i veće brojke se ne isplate).

A ona "pločica" sa Bulldozerom je smejurija.

ODD ide ili ne?
 
Poslednja izmena:
@isnogood
@Another Man

Sta je vas predlog,a da se uklapa u budzet ???

Znam(o) da je 760 mator cipset,znamo da Green diskovi nisu preporucljivi za sistemski disk...
 
ivlh7EQhxCK99.PNG


izadje 40.745

Moze cak i novi hard da se uzme za ostatak 😀 I naravno dvdrw
 
@dani malo je slabo napajanje zar ne ?

Ja bih preporucio samo drugi cpu ... Umestp 970 uzmi 960t koji ce mozda da se otkljuca x6... Ploca je odlicna imao sam odlicna iskustva sa msi 870 c45... 😀
Poz
 
Nije slabo napajanje, i3 vuče samo 115w u full loadu, taj radeon 230w takođe u full loadu, prema tome sa pravim 430w napajanjem ima lufta i više nego dovoljno. Ja jedino nisam baš najsigurniji u kvalitet te patriot memorije.
 
Nazad
Vrh Dno