Šta je novo?

konfa do 50.000din

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ultimo

Čuven
Učlanjen(a)
27.11.2003
Poruke
1,822
Poena
660
Dakle konfiguarija pretezno za igre kupuje se u NS cena do 50.000 din, ovo je ponuda od jedne firme u NS moze li bolje za te novce?

MB AM3 770 MSI 770-C45, PCIe/DDR3/SATA2/GLAN/7.1
CPU AM3 AMD X4 Athlon II 630 2MB 64Bit BOX 2.80GHz
DDR3 4GB
500GB
ATI Radeon 5750 512MB/DDR5/DVI/HDMI/VGA/128bit
DVDRW
Xigmatek ASGARD kuciste 500W
 
uzmi 2 gb ram za pocetak to ces lako da pojacas kasnije, takodje kome danas treba DVD, sad je sve na flesevima i hard diskovima, Phenom II X2 555 se otkljucava u x4 960 u 95% slucajeva i vec si tako ustedeo dovoljno para za gt460 koja je 30% brza od 5700 serije i bolje se overklokuje, a to kuciste je krs, bolje uzmi noname kuciste ustedi tako jos 30 evra pa kupi bolje kuciste kad budes ima 100e samo za to. poz
 
Da ne reklamiram firmu, najbolja gejmerska konfa i to ispod 50K din :)

Pogledajte sledeće komponete, za te pare ne postoji bolje ;)

Procesor
AMD Phenom II X2 555 3.2GHz 7MB Black Edition
Matična ploča ASUS M4A87TD/USB3
Memorija Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz Dual Channel
Grafička kartica ASUS ATI Radeon HD5770 1GB DDR5 DirectX 11 (EAH5770 Cucore/2DI/1GD5/A)
Hard Disk Western Digital 500GB 7200 16MB SATAII Caviar Green
Kućište Blueberry CN-832BKS 500W
Optički uređaj LG DVD-RW 20x speed
Garancija 36 meseci

Poigrah se sa istom i otključaš jednim klikom uz pomoć CORE UNLOCKERA proc , drugim klikom uz pomoć AUTO TUNINGA nasvirah proc malo best of the best kupovina da se ne ponavljam.

... I SVE TO NA BOX-U 100% stabilno :)

[YOUTUBE]zwQNsRSjJ7g[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Bas me interesuje dokle ce ova gore konga sa X4 procesorom i 5770 da radi sa jadnim Blueberry napajanjem :)
Menjaj to napajanje iz momenta ako ti je kompjuter mio.
 
Potpis, a napjanje je u serijskoj proizvodnji te je tesirano i na veća opterećenja.
No i da crkne, imaš garanciju na 3 godine i uživaš :)

Ne bi da komentarišem garancije ali - proizvođač napajanja garantuje godinu dana, optički uređaj je pod garancijom dve godine... Nije lepo pružati kvazi informacije, pri kupovini treba pitati i tražiti potvrdu (uvid gde je napisano) o garanciji pomenutih komponenti.
 
Ne bi da komentarišem garancije ali - proizvođač napajanja garantuje godinu dana, optički uređaj je pod garancijom dve godine... Nije lepo pružati kvazi informacije, pri kupovini treba pitati i tražiti potvrdu (uvid gde je napisano) o garanciji pomenutih komponenti.

Pa ako su oni stavili 36meseci na vidim potrebu da gledam dalje osim na garantonom papiru kada se bude placalo! Inace porucena je ova konfa sto je Spacemaster postavio!
Jos samo da nadjemo monitor za 200e koji cemo i to je to!
 
...

@spacemaster jel vas NEpomenuta firma koju cu ja sada pomenuti (pc pra*tic) platila da ovu konfiguraciju reklamirate po forumima ? Dalje imas garanciju, pa imam, ali kada nesto crkne imam da se covek voza po raznim servisima dok na kraju dobije adekvatnu zamenu ? Dalje ko mi garantuje da ce taj x2 555 da se otkljuca i da ce biti 200% stabilan, naravno niko ? A temperatura procesora od 70 stepeni je prica za sebe.

A vidi sto je ovo covek sastavio konfiguraciju na jednom od foruma gde ste ovo izreklamirali :

MB:MSI 770-G54=5920
CPU:AMD Phenom 955 BE=14090
Ram:Kingston Hyper X 2gb ddr 3 1600=5440
GPU:ATI Sapphire 5770 1gb=15740
HDD:WD blue 640gb=4970
PSU:LC Power LC5550 550W V2.2=3970
Kuciste:Cooler Master Elite 335=3310
Optika:Samsung SH-S223C SATA=1660

Sve ovo kosta 540 e, ploca jeste losa, moze da se uzme x4 925 i da se na osnovu te razlike u ceni uzme ploca koju ste vi stavili u konfiguraciju ASUS M4A87TD/USB3. Dakle za 50-60 evra dobije covek NEUPOREDIVO bolju i sigurniju konfiguraciju, cak je i bolje kuciste. Mozda ima manje rama, ali za igranje je 2 GB sasvim dovoljno, cak i na x64 Win 7 to znam iz iskustva.

Ja vas rad sa hw gurus cenim i postujem, ali ovako nesto nikad nisam ocekivao. Da ne bi bilo posle da ja lazem ovo ono evo direkt teme. Ovo primite kao pozitivnu kritiku, nemam ja nameru prema nikome da pljujem.

Pozdrav!
 
@spacemaster jel vas NEpomenuta firma koju cu ja sada pomenuti (pc pra*tic) platila da ovu konfiguraciju reklamirate po forumima ? Dalje imas garanciju, pa imam, ali kada nesto crkne imam da se covek voza po raznim servisima dok na kraju dobije adekvatnu zamenu ? Dalje ko mi garantuje da ce taj x2 555 da se otkljuca i da ce biti 200% stabilan, naravno niko ? A temperatura procesora od 70 stepeni je prica za sebe.

Gile, Spacemaster je ljudima preporučio dobru stvar. Moguće i da je deo neke kampanje jer aparat u maloprodaji košta po veleprodajnim (nabavnim) cenama. Benchmark mora nekako da se finansira, firma koja ovo prodaje propagira i popularizuje samu sebe. Sve u svemu ko kupuje nov komp u ovom cenovnom rangu ima sjajnu priliku da uštedi 10-12%.
 
...

Gile, Spacemaster je ljudima preporučio dobru stvar. Moguće i da je deo neke kampanje jer aparat u maloprodaji košta po veleprodajnim (nabavnim) cenama. Benchmark mora nekako da se finansira, firma koja ovo prodaje propagira i popularizuje samu sebe. Sve u svemu ko kupuje nov komp u ovom cenovnom rangu ima sjajnu priliku da uštedi 10-12%.

Sve u svemu nije to losa konfiguracija, moze samo da se zameni frontier napajanje sa nekim brendiranim ili nekim LC-om, mada je brend uvek bolji :). Ja sam gore postovao konfiguraciju za nekih 50 e vise, to sam samo pokupio, nisam proveravao cene, mada cak koliko vidim ta 5770 mislim da ima i za manje pare. Znam da moraju da se finansiraju od necega, zato su tu baneri, reklame, google adsense,... Ovim oni sebi smanjuju rejting, kao sto sam naveo to je pre svega pozitivna kritika nista vise.

Pozdrav!
 
Ajde da smirimo strasti, niko nikoga nije platio, na mom forumu mogu da kažem odakle sam uzeo konfu, ovde ne mogu i neću, sa čim ne kršim ni jendo od pravila.

Da li može za bolje pare? Ne može? Da li treba da podeilm info sa ljudima koji to traže? Mogu! Jer je mesto ovakvim odgovorima upravo ovde.

Čovek je postavio pitanje.
Ja dao odgovor.

Da li neko ima bolji odgovor, ako ima ja skidam kapu. U dosta slučajeva ja preporučujem komponente, ovde sam preporučio gotov proizvod tj. konfiguraciju, nemojte se praviti veverice. Ovo je proizvod koji kad bi bilo ko kupovao za 50k ne bi pogrešio. Grancija je 3god, na ceo sklop i nemojte pričati napamet! Većina se složila sa mnom da je predlog ok i to je to. Nemojte molim vas te teorije zavere, i te fore ko je koga platio, totalna glupost, ali totalna. Evo za vaš info, koliko je konfa dobra završiće najverovatnije i na testiranju ovde na benchmarku, gde će bench nasumice iz serije računara uzeti jedan. Toliko o tome!

P.S
Opet za one sa manjkom infomacija, u konfi koju sam postavio nalazi se grafička sa Cu Core hlađenjem, te koga ne mrzi neka svrati malo do ASUS-a i vidi koliko je ovo bolje rešenje od def rešenja. Isto u pitanju je ASUS PCB rešenje, hmmm i ova karta je skuplja od obične koju je gospodin iznad spomenuo. Novi 8 serije čipset matične, USB3 itd :)

P.S
Konfa nije prelazila 67C, sa otključanim jezgrima na BOX-u pobogu. Tek na 3.5GHz došli ste do granice od 70C. Ko zna razumeće!
 
Poslednja izmena:
P.S
Opet za one sa manjkom infomacija, u konfi koju sam postavio nalazi se grafička sa Cu Core hlađenjem, te koga ne mrzi neka svrati malo do ASUS-a i vidi koliko je ovo bolje rešenje od def rešenja. Isto u pitanju je ASUS PCB rešenje, hmmm i ova karta je skuplja od obične koju je gospodin iznad spomenuo. Novi 8 serije čipset matične, USB3 itd :)

Ta konfa je bolesno dobra za te pare, stojim iza onoga što već rekoh, P* Pra*t*ic je napravio odličan potez, umesto bacanja para na reklamu spustili su cenu računara (verovatno je i ASUS kancelarija izašla u susret) tako da ko sada kupuje komp u ovom cenovnom rangu - ovo je idealna prilika, ne verujem da ovoga ima za sve.


P.S
Konfa nije prelazila 67C, sa otključanim jezgrima na BOX-u pobogu. Tek na 3.5GHz došli ste do granice od 70C. Ko zna razumeće!

Najzaslužnija je ploča sa novim čipsetom, još jedno 'za' ako je neko prelomio da pazari.
 
@spacemaster
Capture.jpg


Pokusao sam da sakrijem koliko toliko koja je beogradska firma u pitanju, nisam gledao kod ostalih cene, mada ovo sigurno moze negde da se nadje jeftinije, tako da ce mozda biti do 2000 din. skuplje u odnosu na onu vasu konfiguraciju. Ja sam zaboravio otpiku, a vasoj konfiguraciji treba dodati jos neke 2000 din. CPU kulerc ako otkljucan dostize te temperature.

Meni se licno tu sve svidelo do napajanja :), bolje da ste uzeli jeftiniji hard a ubacili nekog LC-a umesto ovog kung fu-a bilo bi taman.

Ja bih rekao da je presla 70 za par stepeni i to jako velikom brzinom.

Pozdrav!
 
Čovek sa tvojom ponudom imaš lošiji hard, znači još nekih 2K gore. Nemaš optiku pa i nju treba da dodaš. Na kraju razlika dođe na skoro 7-8k :) din.

Sa druge strane, nije ovo moja konfiguracija pobogu, ne radim u pomenutoj firmi, pobogu još jednom. :D

Teoije zavere nikako da prođu hehehe :)
 
ljudi,nemojte biti smesni...
konfa je extra za pare...
meni se iskreno ne svidja kuciste i napajanje,ali prevelika je usteda da bi to odvratilo od kupovine...

@gile
+2gb rama + optika +54k=61k dinara(usteda 11k dinara)

ovako momak kada bude imao kesa pri ruci,kupi drugo napajanje i miran je...

trenutno nema bolje ponude od ovog kompa,a vi pricajte sta hocete...
 
...

Čovek sa tvojom ponudom imaš lošiji hard, znači još nekih 2K gore. Nemaš optiku pa i nju treba da dodaš. Na kraju razlika dođe na skoro 7-8k :) din.

Sa druge strane, nije ovo moja konfiguracija pobogu, ne radim u pomenutoj firmi, pobogu još jednom. :D

Teoije zavere nikako da prođu hehehe :)

Posto nisi dobro procitao moj post evo da ti izvucem iz konteksta :

ovo sigurno moze negde da se nadje jeftinije, tako da ce mozda biti do 2000 din. skuplje u odnosu na onu vasu konfiguraciju.

Cekaj stani stani, ajde otkljucas ti X2 555 i imas temperature od 67 stepeni i ti sada treba da se opustis, po fazonu ok su to temperature, ne nego moras odmah instant da kupis neki CPU kuler zar ne, tako da to mozes da kompenzujes za optiku, to sam gore napisao ali verovatno to nisi hteo da naglasis. I jos jedna stvar otkljucas ti x2 555 i kad ono nije stabilno, sta ces tad ?

Idemo dalje 2gb manje rama, pa dobro reci ti meni za koju igru ti treba vise od 2GB rama, ja imam konfiguraciju iz potpisa i "samo" 2GB rama i Win 7 Ultimate x64 i svaka igra radi, dobijam isti fps sa drugarom koji ima jako slicnu konfiguraciju, ah da on ima 2GB rama vise sistem je isti, tako da ni ta prica ne prolazi.

Losiji hard, pa dobro to stoji, ali hard vise mozes da dodas kada hoces, dok procesor ne mozes tako lako da upgrade-ujes.

Onaj LC je mnogo bolji od one Borovnice. Btw. ako je Borovnica tako dobro napajanje zasto ga ti lepo ne ubacis u svoju konfiguraciju umesto tog CM-a :). Sad ce tu prica imas garanciju, a ne pominje se moguce vozanje od x dana do x meseci za jednu komponentu :).

Btw. daj mi tu optiku koja kosta 4000 bas me zanima, Blu ray ?

Pozdrav!
 
Cekaj stani stani, ajde otkljucas ti X2 555 i imas temperature od 67 stepeni i ti sada treba da se opustis

Gile mozda se niste razumeli,covek je otkljucao i overclockovao masinu sa fabrickim coolerom,inace meni je 555 otkljucan i na 3.2 u full loadu ne prelazi 49C :wave:
 
@andragon i meni je bilo cudno da ima temp 67 stepeni moram priznati, na onu konfiguraciju samo treba dodati neko bolje napajanje i neko kuciste.

@weasel ok je to sto kazes, ali cak i tada se desavaju jako cudne stvari. Naravno sve pohvale za firme koje uspeju da dobijes zamenu za dan-dva i jos ako ti ponude doplatu za nesto bolje, ali zato ima i firmi koje te vozaju po mesec dana za garanciju :).

Pozdrav!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno