Šta je novo?

Konektor za napajanje

gadafi

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2005
Poruke
3,601
Poena
435
Da li novije ploce, konkretno mislim na ovu ako je bitno, hoce da rade kada se prikljuci 4-pinski konektor za napajanje umesto 8 pinskog? Koristila bi se integrisana grafika u i5-2500K procesoru.
 
Jeste radice jedino pitanje koliko dugo. Naponska sekcija odnosno stabilizacija za napajanje procesora predvidena je za (4X12V+ i 4X12V-). Postavlja se pitanje kad procesor radi u mahsimalnom rezimu opterecenaja, koliko ce biti grejanje ploce, hoce li otkazati naponska jedinica.
Ako imas nesto jace kvalitetno napajanje doradom odnosno dodavanjem jos jednog cetvoropinskog prikljucka od nekog starog neispravnog napajanja mozes resiti ovaj problem. Ili da uzmes napajanje adekvatno toj ploci. Osmo pinski prikljucak na ploci Gigabyte 790xta-ud4 i chiftec 750w ja koristim oko 2 god. u tvojoj situaciji nebi rizikovao da unistim novu plocu.
 
Neće se naponskoj jedinici ništa desiti, jedini rizik koji ja vidim je topljenje konektora pri nekom velikom OC-u i opterećenju. Po standardu ATX12V konektor može da isporuči oko 14A, a četvoropinski EPS duplo više. Poređenja radi ja sa Q9550 nisam mogao da povučem više od 4~5A preko konektora za CPU, a najviše sam izmerio sa D805 i to je bilo između 8 i 9A.
 
Nazad
Vrh Dno