Šta je novo?

Kompjuter za decu...

W32.Pinfi

Slavan
Učlanjen(a)
12.11.2004
Poruke
45
Poena
304
Zanima me koja konfiguracija moze da se sklopi za 100-150 evra.
Da li je moguce za tu kintu sklopiti nesto solidno ?
Ideja je da to bude test mashina za decu cisto malo da se ufuraju, pa ce posle ortak da im kupi nesto jace...


Hvala


P.S. Znam da sad ljudi traze "Koju konfiguraciju za 1000 evra i vise", ali ortak ne zeli trenutno da daje mnogo para za neku sooper konf-u...
 
Moj ortak je prodao za 35€ I. Piii 500/128/10g/cd/sb itd (fin komp uz neki MX za 10-15€ umesto njegove ati rage karte moze i igre da tera, bar neke), kompletan tako da tu moze da dodje cak i nov monitor cisto orjentaciono. Za 150 sigurno moze dosta "dobar" komp da se nadje ako naletis na postenog prodavca.
 
Za 150 evrica sigurno moze da se nadje nesto tipa Athlon (Duron) 1GHz + 256Mb RAM + GForce2 MX (GF4MX) + 40-ak Gb hard + 17" monitor...
 
@tarzan1321
Ide i monitor uz to, i normalno da mora polovno :D

@Mare
Ima li tvoj ortak jos takvih kompova ?

@Delija
Da li si ti siguran u to ?

E sad me zanima da li vi meni mozete da sastavite celu konfiguraciju ?
Znaci neki "dobar" komp koji vi mislite, da znam sta da trazim, pa cu ja da jurim te delove.
Normalno mora da bude u okviru 100-150 evra.

Again hvala...
 
Sto?
Ajd ovako kalkulacija...

polovna ploca (npr. neka kt266) - 20e
neko duronce - 25e
256 - 20e
gf2mx - 10e
hdd 20GB - 20e
kuciste, mis, testatura - 30e
Monitor 17" - 45e

...sto izadje oko 170e (uz vesto cenjkanje i nesto manje:)).

Jedino sto se izgubi dosta vremena za vitlanje po oglasima da bi se sve ovo sakupilo.
 
Poslednja izmena:
4 tony:


Sve to sto si rekao su minimalne cene a ti bi jos da se "uspesno" cenkas.
Duron - Athlon - AthlonXP naci je uglavnom Mission Imposible.
Za 150 eura moze neka P3 Coppermine kombinacija sa 17" monitorom.
Jedno su realne cene a drugo je sto su neke stvari u velikom deficitu
pa su nerealno skupe.
Cisti primer je npr. Thunderbird Athlon 1.2GHz (12x , FSB100MHz).
Nekome ko ima Duron 700 i KT133 plocu a zeli malu nadogradnju znaci dosta.
U principu taj cpu vredi max 15e ali zbog toga sto je redak
opusteno moze da se trazi 25e i prodace se za tren.
Pozdrav

P.S. uostalom manja deca ce da pogledaju neki DivX, odigraju neku
Zuma - Platypus igricu a za to je dovoljna P3 masina.
 
Poslednja izmena:
Tony je napisao(la):
Sto?
Ajd ovako kalkulacija...

polovna ploca (npr. neka kt266) - 20e
neko duronce - 25e
256 - 20e
gf2mx - 10e
hdd 20GB - 20e
kuciste, mis, testatura - 30e
Monitor 17" - 45e

...sto izadje oko 170e (uz vesto cenjkanje i nesto manje:)).

Jedino sto se izgubi dosta vremena za vitlanje po oglasima da bi se sve ovo sakupilo.


Onu konfu koju sam napisao (+CD-ROM) je drugar pazario pre 4-5 meseci za 140 evrica...
 
Sto se tice manje dece, da vidite kako klinja od 7 godina igra Little Big Adventure... :)
 
comp za decu

Stvarno je nezahvalno praviti jeftin (ne od Jefte) komp za decu.
Skoro mi je komsinica trazila neku tanku trojcicu, samo da mogu da odu na net i odigraju neke a-la-tetris igre. Ma obican cD, sta ce njima DVD, gledace filmove na kablovsku. Dogovorena je skromna cena za skromnu konfiguraciju i kad je dosla po masinu povela je klinca. Treci osnovne, poneo je DVD sa igricom. Ne secam se igrice, ali se secam da je na njoj pisalo: recomended 512MB ram/10GB free hdd space.
Konfiguracije treba dogovarati sa decom, a onda cenom osamutiti roditelja. Bar se nece ljutiti na prodavca nego ce se zabrinuti za dete.
Sa konfiguracijom od 150e rizikujete da vas posle mesec dana pljuju i psuju sto ste im uvalili krsh, kad ni gothic3 ni underground nece da rade.
Deci nudim PCI-E platforme, pa ko voli nek izvoli.
 
@Mare

Ok nema problema chisto da pitam...

@Cika Pera

Ako si procitao, napisao sam da je to test mashina za decu da se ufuraju...
Pazi deca mozda nisu ni trazila komp, ali njihov cale oce da ih casti tako da mogu njega da pljuju ako hoce...
E da napisao sam jos i da ce jaci komp da im kupi KASNIJE tako da ne brini se ti mi cemo da razmisljamo o tome. :D
Jos nesto, meni nije u cilju da zaebem ortaka da bi sastavio konfu koja odgovara njegovoj deci.Covek je lepo trazio sastavi mi konfu do 100 evra moze i do 150 tako da...to cu i da uradim

Nego meni treba konkretan predlog kao sto je Tony napisao mozda jos detaljnije, sta vi mislite, na primer:
Procesor: Athlon (Duron) 1GHz znaci odredjeni "model"
itd...

Poz
 
Intel 810 ploca, resio si zvuk i grafiku (share 32MB), ako ima AMR resio si i modem 25e
SDram nije skup, 128+64=196MB dovoljno za XP SP1 20e
polovno ATX kuciste, opticki mis od 3e(nov) i tastatura od 4e(nova) 20e
10GB moze da se pazari za male pare 20e
CDrom bilo kakav samo da cita 5e
i procesor, fcpga, ako mozes da biras neka bude na fsb100MHz 20e
Ostaje jos malo prostora za monitor, a posto su deca u pitanju treba im prodati nesto sto izdrzava refresh rate, da sacuvaju oci.
Cene su vrlo priblizne i dogovorljive, oglasi su puni dzanka pa treba pazljivo birati.
pozdrav.
 
@Tony
Pogledaj ponovo svoj link :d

Nisam bio tu pa nisam video, a i danas cu da se dogovorim sa tim ortakom da konacno uradim nesto konkretno po pitanju kupovanja kompa, znaci da pocnem da jurim konfu...
 
Ja Licno Mislim da za decu treba prvo napraviti neku osnovnu konfiguraciju sto minimalniju da se lepo nauce osnovama racunara...A posle kada nauce e onda sve zavisi od finansija...Ako im na pocetku kupish neki dobar skup znaj da od ucenja nema nishta tu ima samo igrice da piche
 
Kako god da se okrene, od igara sve pocinje...

E sad ranije smo da bi pokrenuli igru morali da znamo i DOS i podesavanje EMS/XMS memorije (ako imamo srece QMS/memmaker odrade posao :p) i drivera za zvucnu (nesrecne kopije Creative-a :)) i ARJ/ZIP-a i jos dosta toga samo da bi odigrali voljenu igru...

A pre toga 80% vremena uz igre na Amigi/C64, a onih 20-ak% za Real3D i programcice za pravljenje MOD-ula i jos malo crtanja u Deluxe Paint-u...


Tako se pocinje, a posle kad dete "zagrize" je vec istorija... :)
 
Nazad
Vrh Dno