Šta je novo?

Kompjuter nece da se ukljuci

premijer

Cenjen
Učlanjen(a)
14.01.2014
Poruke
683
Poena
169
Prvo je sve pocelo tako sto komp nije hteo iz prve da se pokrene...Dva tri puta je trebalo da se pritisne power dugme i onda krece iz par pokusaja normalno da dize sistem i apsolutno sve radi kako treba. Racunar ne koristim cesto... zna proci i 15 dana da ga ne ukljucim. Sad ne mogu nikako da ga pokrenem. Krene on da podize sistem ali se uvek ugasi nakon 20ak 30 sec...i nekad mi izbaci onu poruku main bios is corrupted i radi back up iz rezervnog biosa.... do cega moze biti?
 
Kao sto je napisao clan Rick prvo probaj drugo napajanje a posle ako imas dva ili vise modula memorije,pokusaj da ispitas memorije tako sto ces izvaditi sve i ubaci jednu i upali komp(ispitaj sve memorije)?!moze i to da bude?samo da nije ploca ........
 
Hvala Rick i Gordije. Ima li neka fora da ispitam ovo napajanje da drugo ne nabavljam? Najvise sumnjam na maticnu plocu jer negde procitah da su gigabyte ploce jako lose.
 
Pa ne reče ni koja ploča, ni koje napajanje ni koji system.
 
Ne postoji fora za napajanje...ako je crklo onda mu nema pomoci!Samo drugo ispravno da ubacis i vidis dali se pali komp. :smoke:
 
Postoji fora da se skine konektor napajanja sa maticne ploce i da se prespoji power on(zelena zica) sa masom(crna zica). Ako je ispravno napajanje, trebalo bi da se pokrene i da se voltmetrom izmere naponi. Naravno ovo je samo osnovna dijagnoza da li napajanje startuje. Ne pokazuje kako radi napajanje pod opterecenjem.
 
Nije napajanje naj verovatnije je u pitanju ploča neki kondezator je pri kraju, ili je dugme za paljenje na kućištu dotrajalo.
 
Zaboravio sam na njega evo 5 dana skoro sinog ga ustekam i normalno se ukljuci iz prve. Tek sto sam se obradovao da je mozda sve u redu ukucao sifru sistem se digao hhd sentinel javio da su i ssd i hdd 100 ispravni tj zdravi pokrenem hwinfo i tamo sve normalno voltaze i to nema pregrevanja i nakon minut dva PUF samo se ugasi!
 
Poslednja izmena:
Joj koliko stručnjaka...napajanje je najverovatnije problem, lako ćeš ga istestirati u bilo kom servisu koji ima tester napajanja, mada sam imao nekoliko slučajeva da i po testeru ispravno napajanje ne bude ispravno.
Dakle, prvo proveri napajanje, uzmi neko sto posto ispravno napajanje i vidi da li se pali kompjuter. Ako se i sa tim napajanjem dešava isto, eliminiši sve nepotrebne stvari iz kompa (dvd rw, tv kartice, mrežne kartice itd) i probaj onda da ga upališ.
Takođe počupaj sve sa usb portova, ostavi samo miša i tastaturu.
Tek sad sam video tvoj poslednji post i tek sad sam ubeđen da je problem samo i isključivo napajanje ;)
 
Joj koliko stručnjaka...napajanje je najverovatnije problem, lako ćeš ga istestirati u bilo kom servisu koji ima tester napajanja, mada sam imao nekoliko slučajeva da i po testeru ispravno napajanje ne bude ispravno.
Dakle, prvo proveri napajanje, uzmi neko sto posto ispravno napajanje i vidi da li se pali kompjuter. Ako se i sa tim napajanjem dešava isto, eliminiši sve nepotrebne stvari iz kompa (dvd rw, tv kartice, mrežne kartice itd) i probaj onda da ga upališ.
Takođe počupaj sve sa usb portova, ostavi samo miša i tastaturu.
Tek sad sam video tvoj poslednji post i tek sad sam ubeđen da je problem samo i isključivo napajanje ;)

Hvala puno na savetima. Evo zbog obaveza i praznika nisam imao kad da probam bilo sta na kompu stajao je ugasen od 26.og prosle godine. Danas ga ukljucim krenulo iz prve sve i radi sasvim normalno evo vec dva sata! To mu je inace rekord otkako se poceo javljati ovaj problem. Sad cu da vidim kako ce se dalje ponasati. Dakle, bez bilo kakve intervencije sve radi trenutno!
 
Moram da azuriram temu jer je ovaj problem postao najblaze receno neverovatan. Napisah u postu gore da je komp radio normalno neko vreme. Sve dok ga nisam ugasio i onda opet ista prica klik na power dugme i nece samo zavrti ventilatore i ugasi ga nakon par sec svaki put. Kontam sagorecu nesto pustim ga par dana i onda opet probam ukljuci se iz prve. Evo ga sad vec 5 dana radi bez ikakvih problema pokretao na njemu najzahtjevnije igrice tipa Witchera 3 i Biohazard sve radi kao podmazano (cak sta vise u ovoj drugoj mi daje stabilnih 60fps sa svim podesavanjima na High!!! :) . Sad mi tek nije jasno do cega je . Sumnjali smo gore na napajanje sto sad otpada rekao bih jer da je napajanje lose gasio bi se momentalno pri velikom opterecenju!
 
Može da se desi da zeza elektrolitski kondenzator za +5VSB. U stvari, bilo bi dobro da otvoriš napajanje i proveriš sve elektrolitske kondenzatore.
 
Može da se desi da zeza elektrolitski kondenzator za +5VSB. U stvari, bilo bi dobro da otvoriš napajanje i proveriš sve elektrolitske kondenzatore.

Hocu ako se ponovi problem jer za sad imam fantasticno resenje-NE GASIM ga nikako! Evo vec 10 i kusur dana radi bez ikakvih problema. :)
 
Ti il nemas kinte za delove il si neki fanatik. U svakom slucaju nije ovaj forum za tebe.
 
Mozes da proveris vizuelno da nemas neki naduvani kondenzator na ploci.
 
Koji je to racunar u pitanju? Proveri bateriju na BIOS-u i zameni novom. Ja sam pre dve nedelje imao na servisu extra racunar, Asus ROG Maximus VII, i7, Seasonic napajanje, ala od racunara. Periodicno se restartovao i gasio a umeo je da vreme ujutru bude od uvece kada je ugasen, mislim na sate i minute, datum je bio ok. Testirao napajanje, sve ok, testirao bateriju, 2.8V. Stavio novu i rokao ga 3 dana sa gasenjima i raznim testovima, kao strela. Posle 3 dana covek dodje po komp, izmerimo staru bateriju sa BIOS-a, 1,1V. Novije ploce su opasno osetljive na manji napon od 3V koliko treba da bude.
 
Losa baterija daje simtome koje si naveo za podesavanja biosa, ali nista ne kosta da se proba.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Da, ali i posle reseta sa tom losom baterijom racunar se tako ponasao. Mogao je ceo dan da radi bez problema i onda se samo odjednom ugasi bez ikakvog razloga i opterecenja. I poneki restart totalno random. Zamenom baterije sve je reseno.
 
Nazad
Vrh Dno