Šta je novo?

Komp ne detektuje uštekane slušalice

Gazu

Poštovan
Učlanjen(a)
31.10.2020
Poruke
296
Poena
75
Zdravo društvo. Kupio sam nedavno nov kompjuter i instalirao Windows 10 na njega. I sve radi super osim što, kad uštekam kabel od slušalica u onu prednju utičnicu za sluške, on slušalice kao da ne primećuje. Jel znate da li je ovo neki uobičajen problem, i šta uraditi na novom kompu da bi to proradilo?

Ja sam do sad s drajverima pokušavao da rešim, ali nisam uspeo... Još ću napisati čim stignem i kompletnu konfiguraciju kompjutera. Čini mi se da sam za sad najbliže rešenju bio sa instaliranjem malo starijeg drajvera Realtek HD Audio Manager, ili kako se već zove. Pre toga mi se taj menadžer nije ni pokretao, sad se ovako pokreće, ali slušalice još ne primećuje. 🙄
 
Verovatno ti prednji panel nije/ ili je pogrešno povezan sa matičnom pločom. Proveri prvo to pa idemo dalje…
 
Koliko sam mogao da vidim sad, trebalo bi da je dobro povezan. Sad, kabel taj ide od prednjeg panela, pa onda ide ka donjem nepristupačnom delu matične ploče, tako da bi mogao samo da pretpostavim da je OK. Uštekan je na matičnu ploču preko tog pljosnatog kabela, tako da ga nazovem... A inače, obe utičnice za fleš dobro funkcionišu na prednjem panelu, kao i ono dugme za paljenje i gašenje, samo ovo za zvuk zeza.😕 Nadam se da to što fleševi dobro rade potvrđuje da je prednji panel dobro povezan.
 
Uspeo!😁

Trebalo je isključiti HD Audio Front Panel. Samo što je bio problem kad se instalira poslednja verzija drajvera, s njom nisam mogao ni da primirim ovim podešavanjima. E sad, ovako kad uštekam napred slušalice, zvuk radi i na slušalicama i na zvučniku. Jel ima opcija da se automatski utišaju zvučnici kad rade slušalice? Zvučnici uštekani otpozadi, sluške s prednje strane. Mada to poslednje i nije strašno, najvažnije da slušalice rade.

1638825291767.png
 
Nazad
Vrh Dno