Šta je novo?

Kome i kako da se žalim za pokušaj hakovanja sajta?

LuxoR

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
871
Poena
619
Održavam nekoliko sajtova na joomli, između ostalog na sva tri je namontiran sql inject interceptor i povremeno (retko) su pokušavani upadi na sajt - stigne mi email sa podacima o ip adresi, query stringu kojim je pokušan inject i sl.

juče i danas kreće ludilo, na sva tri sajta po jedno 60 pokušaja i svi sa par adresa: 173.212.213.30, 173.212.213.30, 74.63.214.185 i sl. uglavnom američki serveri (ranije su bili sa kosova ali ovo ludilo je sve sa američkih)

kome da se obratim? da li uopšte ima pomoći ili da budem srećan i zadovoljan što ga ovaj interceptor blokira i da ignorišem?
 
Mupu, imaju odsek za visoko tehnoloski kriminal, ne znam kome drugom.
 
VTK ce bas da mrdne prstom za *pokusaj* hakovanja sajta i to iz inostranstva. Eventualno ako ti je ucinjena neka steta, i ako je to napravio neko iz Srbije.

Posalji mail provajderu tih adresa, uradis whois ip-a http://whois.arin.net/rest/net/NET-74-63-192-0-1/pft i videces tu kontakt email.
 
Ni ja se ne bih petljao sa prijavom nego bih bekapovao sve sto je potrebno i cekao dalje...

TT by galaxy S
 
Radim redovno backup ... za sada sam problem rešio tako što napad dolazi sa 4 različita opsega IP adresa i njih sam kroz CPanel stavio u IP Deny ... stanje je za sada stabilno ...

kapiram i ja da će mup da iskulira za "pokušaj" .. kao i u životu "ne možemo mu ništa dok te ne ubije" :wall:
 
Nazad
Vrh Dno