Šta je novo?

Kolor laserski stampac....sta gde koji?

marko_84

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2004
Poruke
1,639
Poena
350
Cao,

Treba mi kolor laserski stampac, moze se reci za jednokratnu upotrebu..Pokrivenost kolora na stranama se meri u daj boze 1%, pa mi se ne isplati da idem po kopirnicama (jer mi treba jelte 5000 strana).

Do 15 hiljada sam probrao ovo:

Canon i-Sensys LBP7018C
HP Color Laserjet Pro CP1025
Samsung CLP-365 W
Samsung CPL-360
Lexmark CS310n

E sad dve stvari su bitne:
1. Koji ima vecu kolicinu boje u startnim tonerima?
2. Ako budem morao da ih punim, koji me nece klepati po usima? :)
 
Što se tiče kolora, tu mogu da potvrdim da su očajni. Mada, možeš da probaš kako rade pa ako nisi zadovoljan, u svakom slučaju se i oni pune kasnije tako da imaš tonere u rezervi. ZA Samsung pogotovu su loši. HP 1025 i LBP 7018 imaju i u Wireless verziji pa nije loše i to da vidiš, komfor u radu itd. :) HP i Canon imaju odvojen valjak od tonera, on ostaje u štampaču i mora da se menja na svakih 8000 strana. Zamena je negde oko 2000 dinara. Isto to, imaju i Samsung i Lexmark ali kod njih kada dodje do toga možeš da baciš štampač. Možda ti se čini 8000 mnogo, ali veruj mi nije. :) Čisto da imaš na umu i taj podatak. Ako možeš da se protegneš za cenu, uzmi u obzir Laserjet Pro 200 color. Odlična mašina, reciklaža je 2000 dinara ali daje više nego duplo strana od HP 1025, solidniji štampač i svaki toner ima u sebi valjak, koji se menja pri svakoj reciklaži tako da su kopije perfektne. Na tom modelu su se vratili na princip rada koji je imao HP 1215 i Canon LBP 5050 koji je ne prevazidjen za rad laserskih štampača u boji i pritom je ovaj model izuzetno brz.

Nadam se da sam pomogao, i izvini na dužem postu. :)
 
Hvala :)

Pazi, meni treba za jednokratnu stampu...tj za izvucem 4-5 hiljada strana, i to je to. Laserjet Pro 200 mi je overkill za moje potrebe.

Za sada mi je izbor HP CP1025 i Canon i-Sensys LBP7018C. Odluka zavisi od kolicine praha u startu, i cene refill-a. Za HP su toneri od 1450-1750, zavisno od boje

Vec imam Canon LBP5000, medjutim...em su mu svi toneri pri kraju, em su valjci ojadjeni od prevelike stampe...tako da mi se vise isplati nov da kupim :)
 
Poslednja izmena:
HP 1025 i Canon koriste iste tonere. Reciklaza je 1000 dinara po boji. Sto se tice lbp 5000, reciklaza po boji je 2000 dinara sa novim valjcima.
 
Ipak cu HP :) Interesantna stvar, postoje dve verzije, razlikuju se mizerno u velicini, i kako mi Emmi rece, po memoriji...
 
Nazad
Vrh Dno