Šta je novo?

Periferni uređaji kolor laserski štampač A3 formata do 1.000€

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

Sirius9

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2007
Poruke
3,695
Poena
475
Dakle, potreban mi je predlog za kolor štampač formata A3.

  • poželjno bi bilo da bude ispod 1000€
  • dobar kvalitet štampe
  • CMYK
  • da toneri imaju veći kapacitet tj. da dopuna bude ekonomična
  • ne mora da bude multifunkcionalan može samo štampa
  • poželjno da bude wifi ili mrežni ali nije presudno
  • da nije Cannon ili Epson

možda sam nešto zaboravio! 🤷‍♂️

Thanks
 
Poslednja izmena:
Gledas kupujem prodajem, ima desetak ljudi koji prodaju refurbished Xerox, HP, Canon, Konica Minolta, Ricoh.
Vidis sta mozes da stavis u svoj prostor gabaritno i izaberes to.
Sve ostalo ti se ne isplati. Sto je stampac jeftiniji, toneri su skuplji a manje mogu da odstampaju i skuplji su delovi.

Sto je stampac ozbiljniji, to su toneri i delovi jeftiniji u odnosu na kapacitet.

Moj A3 printer ima oko pola kile tonera u sva 4 kartridza. (HP)
Drugi moj A3 printer ima oko 4 kilograma tonera opet u sve 4 kasete! (Xerox)
Oba sam platio oko 1x00 evra polovna, sa oko 2x0.000 predjenih kopija. A to je nista za taj tip masina. Naravo, moras imati prostor da to smestis, ali ako to mozes, onda imas Mercedes E klase po ceni nekog smeca iz lanaca tehnike, gde ces set tonera platiti 1600 evra, kada potrosis "inicijalni" set tonera koji cesto ima smesan kapacitet a to ne znas dok ga ne krenes da koristis! Naravno, mozes kopije koristiti ali boje nikada nisu iste a za nove uredjaje cesto nema chipa jos uvek, tako da si osudjen na originale u prvo vreme...
 
Ovo je za firmu, možda bi mogao nekako da iskukam keš pa da uzmem polovan kao što predlažeš ali ako slučajno nešto bude s njim,
neki kvar, problem onda bi prst bio na meni (a dok bi radio normalno onda bi svi dolazili da se odštampa nešto u boji :D)

Mislim da tonere za sve ostale štampače nabavljamo u n-kopiju.
Koje mašine ti imaš?

Kada bi imao odrešene ruke ja bi najradije uzeo neku OKI presu (CMYK+W), nekad davno je OKI imao solid ink štampače, koristili
su boju koja je izgledala kao mini sapunčić (kao voštana boja u kockici) kvalitet otiska je bio extra, žao mi što nisam sebi uzeo tako nešto
mada sad verovatno ne bi mogao da nađem boju za njega :D
 
Ako je A3 obavezan raspitaj se o mogućnosti iznajmljivanja štampača u boji.

Nekim mojim mušterijama predlažem iznajmljivanje mf uređaja i štampača. Ne razmišljaju o kupovini uređaja, garanciji, održavanju, potrošnom materijalu. Jedino o čemu razmišljaju je da li štampaju više ili manje nego što je u ugovoru. Čak je u 90 % slučajeva A4 format.

P.S. ne radim iznajmljivanje uređaja 🙂
 
Ovo je za firmu, možda bi mogao nekako da iskukam keš pa da uzmem polovan kao što predlažeš ali ako slučajno nešto bude s njim,
neki kvar, problem onda bi prst bio na meni (a dok bi radio normalno onda bi svi dolazili da se odštampa nešto u boji :D)

Mislim da tonere za sve ostale štampače nabavljamo u n-kopiju.
Koje mašine ti imaš?

Kada bi imao odrešene ruke ja bi najradije uzeo neku OKI presu (CMYK+W), nekad davno je OKI imao solid ink štampače, koristili
su boju koja je izgledala kao mini sapunčić (kao voštana boja u kockici) kvalitet otiska je bio extra, žao mi što nisam sebi uzeo tako nešto
mada sad verovatno ne bi mogao da nađem boju za njega :D
Ne moze ti nista biti kriv niti pogresiti!

To sve rade pravna lica, uglavnom bivsi serviseri Xeroxa, Canona, Minolte, Ricoha itd.. ispekli zanat i onda otvorili svoje.
Napolju masina vredi tok joj traje ugovor o odrzavaju. Posle 5-6 godina ide u otpis. Neke koje su radile u lokalnom domu zdravlja, zatvoru ili sl. izadju sa svega par stotina hiljada otisaka, od toga kolor bude par desetina hiljada!

Takodje ide u otpis i masina stara 3 meseca, puna tonera, kada cela masinerija neke velike poslovne zgrade menja sve masine za nove modele ili novog provajdera. Ko ima srece, moze bukvalno budzasto da kupi Xerox koji se ovde prodaje za 27k evra pun tonera za 2000 evra gotovine!

Sve to mozes regularno da uzmes preko racuna i veruje mi da ce ti servis biti bolji nego kod bilo koje velike firme jer svako od njih radi za sebe i ubija se od para a ti vozis E klasu ili BMW 5-icu prosle generacije za 1x00 evra!

Ja imam dve masine, jedna ima 360 kg a moja u mom ofisu ima sigurno preko 100kg i to zato sto sam joj odstranio jumbo kasete pa stoji na ormaricu mesto na podu. Nisu ti interesante te masine jer je to vise za ultimativni kvaltet stampe i sve je tome podredjeno.

A ti pozoves dobavljace, sravnis trenutne ponude i prihvatis najpovoljniju!
 
Ako je A3 obavezan raspitaj se o mogućnosti iznajmljivanja štampača u boji.
ima firmi koje se time bave. firma u kojoj radim iznajmljuje od jedne takve nekoliko ovakvih uređaja. dobra stvar je što ne brineš o održavanju, samo menjaš tonere (koji su uključeni u cenu iznajmljivanja) i papir
 
Ako neko moze da mi prosledi kontakte u pm, sa kim mogu da resim te profi color masine za A3.
Imam u ofisu bizhub c257i, vec na 100-120k menjaj dram unit'e koji kostaju vise od pola nove masine. A ispucamo tih 120k za manje od pola godine lagano.
Ako ima neka bolja i povoljnija opcija za odrzavanje i da moze da isprati kvalitet stampe...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno