Šta je novo?

Koliko vam je bitna generacija procesora u laptopu?

Koliko je bitna generacija procesora u laptopu


  • Ukupno glasača
    11
  • Anketa je zatvorena .

alekssBGD

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2005
Poruke
583
Poena
319
Pozdrav,

Zanima me koliko i da li vam je bitna generacija procesora, pri izboru novog laptopa srednje klase (dakle, ne pričamo o high end mašinama, gaming mašinama itd)

Na primer:

Dva identična računara vašeg omiljenog proizvođača, sve je identično osim:

Laptop A ima procesor
• I3-4005 Haswell (1.7GHz, 3MB, 2cores, 4 threads, 22nm, 15W), košta recimo 50,000din.

Laptop B ima procesor
• I3-5005 Broadwell (2GHz, 3MB, 2 cores, 4 threads, 14nm, 15W), košta recimo 53,000din.

Dakle, razlika u ceni je 3,000rsd.

Šta je vaš izbor? Zašto? Hvala unapred.
 
Jaci su brodwell pete generacije U procesori za laptopove od haswella i integrusa im je jaca , isplati se uzeti!
 
ako je razlika 3000 samo onda noviji, inace nije bitna uopste ako se radi o masini samo za eto tako, surf, filmove i resto.. Ja sam ubedjen da mobile c2d jos uvek odradjuje posao u tom trzisnom segmentu - masine za eto tako da se ima. znaci polovno 100-150e i da biras. Imao sam prilike da cackam nove entry level laptope, dizanje sistema i tako to, pa to ljudi ni za telefon nije... kojekakvi ULV sto rece kolega iznad - amd apu-i mobile celeroni krs krs krs. Ja od mog HP 6910p ne odustajem jos dugo
 
Poslednja izmena:
Pa ti C2D procesori od pre pet godina dobrano šiju sve ove koji se ugrađuju u laptopove do 50k.

Prošle godine uzeo Dell sa jednim takvim Core i5 ULV procesorom - kakvo smeće ljudi moji...
 
U OVOM trenutku uzeo bih Intelov procesor za laptop starije generacije:
Dakle, npr. svakako I3-4005 Haswell umesto I3-5005 Broadwell.
Inače cena mi ne igra nikakvu ulogu.
Intel je nažalost krenuo stopama Microsofta bar kada je Windows u pitanju.
Što je novija verzija to je lošija i sa više problema.
 
Nazad
Vrh Dno