Šta je novo?

Koliko je DDR2 memorije potrebno za gledanje HD filmova u win7

mikihog

Čuven
Učlanjen(a)
02.04.2004
Poruke
386
Poena
620
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Koliko je DDR2 memorije potrebno za gledanje Full HD 1080 filmova u win7?
 
2-3GB na 800MHZ je dovoljno samo treba imati solidan procesor i graficku , tvoj AMD 4600+ je slab i pojelo ga je vreme , graficka i da ne pricamo!
 
To mi star profil. Osvežiću ga ovih dana malo:)
 
@Darkodar

Pre neki dan sam na slicnoj masini (amd 4200+, 3gb rama, ati x1600) probao popcorn time, medjutim 1080 je seckao. Ali zato iz VLC plejera radi savrseno.
 
Meni je stari komp amd x2 4200,2gb ddr2 800mhz i graficka nvidia gt210 1gb pre dve godine terao filmove na netu u 1080p bez problema...
 
Klipovi sa x264 kodeksom traze malo jaci procesor.
 
Da, bolje je jaci cpu a manje memorije nego obrnuto za tu konkretnu primenu. Mislim da je 4600+ iz potpisa i 2gb sasvim dovoljno
 
dec rajt , ali vodite računa o grafičkoj , jer upravo ona radi renderovanje hd videa.

zato ne kupujte grafike starije od amd HD 2xxx i nvidia 8xxx ( bez directx 10 podrške )
 
Nema veze directx sa decodovanjem vec nesto sasvim drugo.

Decovanje preko graficke je samo opcija, po pravilu procesor radi.

A rama je dovoljno 1 GB
 
Poslednja izmena:
Klipovi sa x264 kodeksom traze malo jaci procesor.
Nema veze x264 sa zahtenovscu, bilo koji H264 encoder sa istim parametirma(divx h264 na primer ili mainconcept) dace potpuno isto zahtevan video kao i x264
 
Poslednja izmena:
vaše moderatorstvo, znamo da dx nema veze sa hardverskim dekodiranjem , uvd-om , vdpau ... i ostalim kerefekama.

ali tek dx10 grafičke donose hw dekodiranje hd materijala . tako da ne treba uzimati starije . toliko od mene .
 
Sa dovoljno jakim procesorom ili grafickom, moze da se gleda i sa 512 rama.
 
512 rama je malo za win7 , zbog superfeča . 2gb je sasvim dosta.

dakle, dvojezgarni cpu (bilo koj, može i preskot ili amd 64 x2) , 2 giga rama, i grafika sa bar dx10 hardverskom podrškom.

instaliraš klite megapack i puštaš filmove iz media player classica , apsolutno se sve samo podešava i mogućnost pogrešnog setovanja je minimalna.
 
Glike megapack je najveci moguci bloatware i najgori moguci izbor za gledanje filmovea.

Dovoljno je Lava filters i madVr kao render

Dace bolju sliku od klitemega giga pack-a :) , plus nece instalirtei 40 programa koji su nepotrebni i rade istu stvar
 
Poslednja izmena:
512 rama je malo za win7 , zbog superfeča . 2gb je sasvim dosta.

dakle, dvojezgarni cpu (bilo koj, može i preskot ili amd 64 x2) , 2 giga rama, i grafika sa bar dx10 hardverskom podrškom.

instaliraš klite megapack i puštaš filmove iz media player classica , apsolutno se sve samo podešava i mogućnost pogrešnog setovanja je minimalna.
1 Gb je sasvim dovoljno , 768 je ustvari sasvim dovoljno.

Ne treba dovjezgarni CPU ako ces preko graficke gledati , znaci ili jedno ili drugo

NE Ne Ne , grafica sa bar dx10 hardewrskom podrskom, to ne, DX 10 nema nikakve veze sa celom pricom , nemoj poanvljati vise puta istu gresku :)
 
Poslednja izmena:
Glike megapack je najveci moguci bloatware i najgori moguci izbor za gledanje filmovea.

Dovoljno je Lava filters i madVr kao render

Dace bolju sliku od klitemega giga pack-a :) , plus nece instalirtei 40 programa koji su nepotrebni i rade istu stvar
madVR otpada u kontekstu slabog računara kao što je ovde slučaj.
 
Agree, misleh generalno, da je bolja opcia od megagligakazaza paketa ;)
 
priznajem . streljajte me !
 
768 рам у вин7 није довољно ни за више од 1 таб у Хрому или Фф . Да видим тај систем који ће да пусти хд филм ( не рип).
 
Pustao sa 1 GB bez ikakvih problema dug period. NIsta cudno. Ne bih napisao da nisam.

KOlko me secanje sluzi i sa 768 sam pustao (kad me je zezala plocica od 256 rama) (al to ne mogu da se setim)

To sto nije dovoljno za vise od jednog Taba u browserima nema veze sa reprodukcijom HD-a.

Procitaj Obradu video mateirjala forum (nalepljenje teme), videces na koji nacin se vrsi decodovanje i od cega zavisi.
 
Poslednja izmena:
jor hajnes , pa neće valjda komp da mu služi samo i isključivo za hd video, i to u vlc plejeru, mpc i slično...

može hw video dekoding da radi i na palominu, sa npr. agp hd 2400, ali kad dodje do youtubea ( fleš ili html5 ), štucaće mu i 360p rezolucija.

niko ne osporava vaše izvanredno znanje, kojim ste i zavrijedili moderatorstvo, već mi samo čoveku preporućamo mašinu za udoban ol-araund win7 dojam . :)
 
Slazem se. Ja samo pokusavam da objasnim da ram nema veze ram sa decodingom ni hardwerakim ni sotlft. Al da bi komp bio uple upotrebljiv naravno da je 1gb na w7 mucenje.
 
Nazad
Vrh Dno