Šta je novo?

Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

uz BOX
XL 1000 din
L 850 din

bez BOX-a i bez uredjaja
XL 1200 din
L 1019 din
 
Poslednja izmena:
Da li je najjeftinije uzeti Vip Online 9 ako mi je uglavnom potreban internet? Ovi play i neo paketi imaju po 2,3gb a i skuplji su dosta s obzirom da minute i sms skoro ne koristim. A i koliko sam video Vip ima najbolji 4G.
 
Mislis za 799 ili 599? 799 je stndardna ponuda uz laptop sada, a 599 bez uredjaja. Pretpostavljam da se modemce dobija u oba slucaja?

Sto se tice da li VIP Online 9, pitanje je koliko ti treba GB i gde se kreces. Imas i opciju MTS Mobilni Net S 5GB za 449din, ali MTS 4G nije ni blizu VIP/Tln trenutno.
 
799 sa uređajem
Pozivi rade ali se dodatno naplaćuju po važećoj tarifi.
Meni važno zbog mlađe ćere,mora yt da radi inače propast.... [emoji1]
Nije loše,dobili onaj alcatel pixie 4 7,korektna mašinica

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Istekao mi je ugovor kod vip-a i sada razmišljam šta dalje. Posle 10 godina kod njih ne sviđa mi se šta mi nude.
Dajte neke predloge i preporuke. Razmišljam da pređem u mts i da uzmem neki telefon.
Inače sam trenutno na nova 2 tarifi 300 minuta i poruka i 600MB i to otprilike završava sve moje potrebe.
 
Da gledam Moravu 3 i Motorolu Moto X4 ili Nokiu 7 plus da uzmem uz paket.
Kod vipa ima Moto X4 ali mi je malo bezobrazluk da je Neo 2 bez telefona 1000, a sa telefonom 1700.
Znam da ni mts nije cveće ali rekoh da promenim pa da vidim.
A i prijatelj mi radi u mts-u pa ću videti šta mogu da dobijem :)
 
Ja uzeo honor 10 lite,ali sam ga brzo vratio....grozan mi je
Lg q6 nisu više imali pa izeo lg k10 17...
2100 rsd,*mjau**mjau**mjau*

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
U MTSu samo debela veza nesto nudi, prijatelji ne :)

Pa i u MTSu je bez telefona 1100+100 a sa telefonom 2000+100 (100 je za Net Limiter, koji je po meni obavezna stvar!).I u Telenoru je jeftinije bez telefona. U sustini oni ti toliko naplacuju paket, a ovo kada uzimas telefon sto je skuplji paket ti je rata za telefon... samo sto je gro ljudi nedovoljno pametno pa to ne moze da shvati :( (mislim stvarno na gro ljudi, ja nisam verovao koliko ljudi uopste ne shvata tu prostu matematiku).
U te ljude nazalost smatram i moju uzu porodicu, koji svi imaju vece diplome od mene, a i deo sireg drustva, KOJI SU ZAVRSILI MATEMATIKU! :)

On topic: telefoni su generalno neisplativi kod operatera. Ponekad naidju neki koji dodju OK, ili ako hoces da prodas flagship tik sto izadje po oglasima (kada jos uvek moze dobro da se proda) pa za manje uzmes sebi u oglasima normalan telefon :)

Moj predlog ti je:
- MTS bez telefona, i sa Net Limit opcijom za 1200. Dobijas 4GB ako potpises online ugovor, imas 2.5GB vise nego u Telenoru za isti novac, i ne smaras se sa "aplikacijama", nego ga koristis za sve
- VIP ako nadjes jos uvek one VIP Vaucere iz SoGe-a (vazili su i 2018. iako stoji da vaze do kraja 2017.), mozes i dalje uz Nova tarife da potpises ugovor sa 20% popusta, i to su vec isplative opcije i telefoni su mnogo pristupacniji nego uz Neo!

S' tim sto pomenuo da ne kapiram zasto MTS radi prilicno lose zadnjih mesec-dva na 4G u BGu :(
 
Ma znam ja da je neisplativo uzeti telefon kod operatera, ali nigde ne mogu da nađem ovu Motorolu u prodaji i da uzmem samo neo 2.
Mada ima kod mts Morava 3 je kao paket koji sada koristim i 1500 je sa telefonom što mi je manje 200 kinti nego neo 2.
Na kp-u je nema, čak sam aktivirao i prijatelja koji radi u Subotici i ništa.
A ova Nokia 7 plus ima je na kp-u za 350 evrića tako da razmišljam u tom smeru mada mi se više sviđa ova motorola.
Ako znaš nekog pouzdanog na kp pusti mi pp da vidim da li može neko da nabavi ovu motorolu.
 
Gde se dobija najviše GB a za otprilike istu cenu?
 
Šta je net limiter, i po čemu se razlikuje od opcije "limit mobile data" koje ima na svakom telefonu?
 
Poslednja izmena:
Sa Ne limiterom imas neogranicen internet po smanjenoj (beskorisnoj) brzini nakon potrosenih GB iz paketa. Kad ga nemas onda net ide po punoj brzini ali se naplacuje nakon potrosenih GB iz paketa.
95% ljudi ce ga gasiti, mozda nesto manje jer se mnogi ne razumeju.
 
Aha, onaj net na 56k modem brzini... To mi je uvek bilo u paketu. Nisam znao da je posebna usluga.
I koliko oni naplaćuju za taj plezir?
 
Za koju mrežu da se opredelim, Telenor ili VIP, da li VIP i dalje ima slabiju pokrivenost u manjim mestima /lošiji signal/lošiji kvalitet glasovnog poziva?

Na Telenoru sam od doba Mobtela i Karića, ali nikad nisam menjao paket koristio sam neki prastari jer mi nije bilo neophodno mnogo minuta niti internet. Sada mi treba neograničeno minuta pa sam se opredelio da pređem u VIP, Neo 2 jer ništa slično nisam video u MTS ili Telenor ponudi. Ali onda su me zvali iz Telenora da mi ponude iste tj malo bolje uslove (što nema u zvaničnoj ponudi) jer sam stari korisnik - isto neograničeni pozivi, 2 GB + neki bonusi za aplikacije za 900 din mesečno.
 
Uzimaj telenor onda..to ne povoljnije od Vip neo 2 ..samo vidi kako ide ako potrosis net mesecni, je li ti uspore net ili trosis dalje sto nije dobro jer nabijes racun

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ma nema šanse da potrošim, ja potrošim par stotina MB mesečno s mojim korišćenjem, uglavnom sam na wifi ili unifi. Treba mi net najviše za viber, a nude mi gratis uz paket i onih 2 GB, dodatnih 10 GB za viber i još nešto zaboravih...
Čitao sam sad malo, i ja mislim da je bolja još uvek Telenor mreža. Samo da ti uslovi i cena važe svih 24 meseca da mi ne promenu nešto, proveriću.
 
Vaze , tj vazice ako zelis, postali su kao na pijaci, pregovaras snjima..

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Etike nema odavno, popusti su poceli jos pre 7 godina, nezvanicni.

Ali za 900 din ti je Telenor def. bolji izbor. U manjim mestima zavisi gde si, kod Svrljiga je Telenor bio rupa, mada ni VIP nije bio nesto, jedino je MTS radio realno.
Ali kod telenora za 900 nema prekoracenja neta, za razliku od MTSa gde moras doplatiti +100din da ne bi mogao prekoraciti net, a kod VIPa cak i nemas opciju. Jeste da je MB=1din, ali nebitno.

Uzimaj u prevodu :) Osnovu paketu ti nece menjati (ili mozes raskinuti), ali mooozda izbace te dodatne aplikacije. Pogotovu Deezer i HBO Go se moze desiti da izbace kada se stvarno skroz proda. Ove piglu anti-social :) mreze je 0 chance da izbace.
 
Pa zar nisu, i matore generacije sve vise bulje u njih stalno, i druzenje im je na nivou ameba postalo :)
 
Ma jeste, nego mi smešan izraz :D
Ja koristim viber i messenger zbog komunikacije a oni malo troše, zato i potrošim malo megabajta. Za fejs, insta nemam ni vremena, retko uđem. Ostale mreže ni ne znam niti imam naloge
 
Suma sumarum..Telenor uzimaj, sjajnaaa ponuda..to je samo za stare korisnike ponuda, cenim

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Jutros u 11 zvao 0639000 da se se dogovorim za ono što su mi prethodni dan ponudili ali rečeno mi da će me pozvati osoba s kojom sam prvobitno razgovarao (iz brige o korisnicima). Onda mi popodne stigao od Vipa sms da je zahtev za prenos broja odobren i da će tehnički prenos biti izvršen trećeg avgusta. Onda sam opet zvao Telenor da vidim šta kako, pa na kraju ipak otišao do vipa da probam da otkažem ali oni kažu da kao ne mogu da nije do njih kad je već započeta procedura, već do ratela... poslali smo na mail pismeni zahtev za otkazivanje ali ne mogu da mi garantuju da će to proći.
Šta da mu radim, juče su me pozvali i ponudili, ja ne mogu tako da donosim odluke o dvogodišnjim ugovornim obavezama, ne tako odmah dok razgovaram telefonom i u sred sam drugih obaveza, morao sam malo razmisliti.
 
Nazad
Vrh Dno