Šta je novo?

Koju konfiguraciju izabrati?

iwan030

Slavan
Učlanjen(a)
09.01.2009
Poruke
30
Poena
304
Koju od ove dve konfiguracije da izaberem. Treba mi uglavnom zbog igrica.

1:


Matična ploča ASUS M4A87TD/USB3
Procesor CPU AM3 AMD X6 Phenom II 1055T, 2.80GHz/9MB 64Bit 45nm
Takt procesora 2.8.GHz
Memorija 2 X 2GB Kingston DDR3 1600MHz
Kapacitet hd HDD SATA2 500GB WD Caviar Blue WD5000AAKS, 16MB 7200
Grafička kartica GTS 450 1GB DDR5 128bit
Optički uređaji DVDRW 20X
Zvučna kartica integrisana 5.1
Kućište MSI Midi APOLON
Napajanje 550W



2:



matična ploca MSI MB - SOCKET 1156 - H55M-P31, Intel H55 chipset
procesor opis Intel® Core™ i5-760 (8MBCache,2.8GHz)
grafička opis nVidia GeForce GT240 1GB
memorija opis 4GB DDR3 1333Mhz
tip memorije DDR3
hard disk 1TB SATA II 7200 rpm
optički uredjaj DVD-RW
kućiste ATX Midi Tower 500W
napajanje opis ATX 500w
 
Au, sto ne volim ove sklopljene konfiguracije, pa to je strasno. :D

Najbolje bi bilo "pomesati" te dve konfiguracije, jer prva ima jacu graficku, a druga bolji procesor za igranje i veci kapacitet harda. Najbolja varijanta ti je da napises koliko mozes izdvojiti za komp, pa da ti mi ovde nesto sklopimo. Ako si ogranicen, i ako samo ove dve konfiguracije dolaze u obzir, ja bih izabrao prvu, jer ima jacu graficku, a ona ti je najbitnija za igrice.
 
Au, sto ne volim ove sklopljene konfiguracije, pa to je strasno. :D

Najbolje bi bilo "pomesati" te dve konfiguracije, jer prva ima jacu graficku, a druga bolji procesor za igranje i veci kapacitet harda. Najbolja varijanta ti je da napises koliko mozes izdvojiti za komp, pa da ti mi ovde nesto sklopimo. Ako si ogranicen, i ako samo ove dve konfiguracije dolaze u obzir, ja bih izabrao prvu, jer ima jacu graficku, a ona ti je najbitnija za igrice.

Bolji procesor za igrice ili šta?

Ako baš moraš da ideš između ove dve i ja bih išao na prvu. 6 jezgara je 6 jezgara, i u multi render aplikacijama prva opcija je bolja, imaš jaču grafiku itd, ne bi se razmišljao.

Sa druge strane možda je bolje da napišeš koliki ti je budžet da vidimo možda možeš "više" da izvučeš...
 
Poslednja izmena:
Au, sto ne volim ove sklopljene konfiguracije, pa to je strasno. :D

Najbolje bi bilo "pomesati" te dve konfiguracije, jer prva ima jacu graficku, a druga bolji procesor za igranje i veci kapacitet harda. Najbolja varijanta ti je da napises koliko mozes izdvojiti za komp, pa da ti mi ovde nesto sklopimo. Ako si ogranicen, i ako samo ove dve konfiguracije dolaze u obzir, ja bih izabrao prvu, jer ima jacu graficku, a ona ti je najbitnija za igrice.

Šta pričaš? Kako je četvorojezgraniprocesor bolji od X6 procesora za igranje?:trust:

Prva kombinacija ti je neupredivo bolja i procesor i grafika! Uzimaj nju slobodno, ako naravno ne želiš da ti nek napiše ovde št amožeš da uzmeš u razmatranje.

EDIT: Ta treća ti je najbolja :)

Samo bi mogao da dodaš malo para da uzmeš neki veći hard, tipa samusng f3...
 
Poslednja izmena:
Ako ti finasije dozvljavaju uzmi M4A87TD/USB3 i lepo se opremi sa novim USB3 standardom jer verujem da nećeš skoro menjati mašinu, a i SATA3 nije za baciti (možda neki SSD u bliskoj budućnosti) jer ti razlika između ploča nije velika u poređenju na ono što možeš da dobiješ...
 
Bolji procesor za igrice ili šta?

Da, za igrice. Decko je lepo naveo da mu treba za igranje. :)

Šta pričaš? Kako je četvorojezgraniprocesor bolji od X6 procesora za igranje?:trust:

Pricam da je i5 760 bolji za igrice od 1055T. Dzabe njemu i 66 jezgara, jer samo pojedine igre vide vise od 3 jezgra. Da je rekao render ili nesto drugo sto zahteva vise jezgrara, onda svakako X6. :trust:

http://www.google.com/#sclient=psy&...=&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=2304850557947867
Idi redom i videces da niko, ni na jednom forumu nije preporucio x6 za gaming...
 
Poslednja izmena:
Nemoj da si u zabludi. :)

X6 nije bolje rešenje, ali nije ni lošije svejedno je koji će uzeti za game. :)
Za neko dalje korišćenje bolje je uzeti sa više jezgara, jer realno igre u budućnosti će biti sve više optimizovane za multi GPU rešenja.

Opet sve preko 3.8GHz neće predstavljati usko grlo koji god high end prcesor da uzmeš.
 
Da, za igrice. Decko je lepo naveo da mu treba za igranje. :)



Pricam da je i5 760 bolji za igrice od 1055T. Dzabe njemu i 66 jezgara, jer samo pojedine igre vide vise od 3 jezgra. Da je rekao render ili nesto drugo sto zahteva vise jezgrara, onda svakako X6. :trust:

http://www.google.com/#sclient=psy&...=&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=2304850557947867
Idi redom i videces da niko, ni na jednom forumu nije preporucio x6 za gaming...

Ma baš me briga šta kažu ti sajtovi. Ja sam oba procesora propustio kroz ruke. Nije tačno da x6 "ima jezgara za bacanje", sačekaj npr novi crysis ili pusti novi gothic pa vidi ;)
U rendenu x6 tek bije ovaj i5, tu nema sumnje. Uostalom lepo reče Space...

i dalje mislim da je ova treća konfa najbolja zbog jače grafike i sasvim dovoljno 955 procesora.
 
Nemoj da si u zabludi. :)

X6 nije bolje rešenje, ali nije ni lošije svejedno je koji će uzeti za game. :)
Za neko dalje korišćenje bolje je uzeti sa više jezgara, jer realno igre u budućnosti će biti sve više optimizovane za multi GPU rešenja.

Opet sve preko 3.8GHz neće predstavljati usko grlo koji god high end prcesor da uzmeš.

Apsolutno tacno.

@Villy,

Jezgro Intela je jace od AMD-ovog. Svakako da je thuban bolji za render ali za igrice nikako, pa i sa 600mhz vecim klokom. Kasnije ce se to mozda i premeniti, ali sada je jasna situacija. :)

OnTopick Takodje se slazem da je 3 konfiguracija najbolji izbor. Poslusaj space-a i uzmi USB3 plocu i to je to.
 
Sto ste procesora tice ja preporucujem x6(ne zato sto ga ja imam:)),
ali umesto sto se predomisljas oko proca, promeni graficku, jer je gts 450 stvarno slaba, i neces isterati najnovije naslove za godinu-dve. Uzmi lepo 6850, ili gtx 460, malo veci hard i uzivaj:)
 
Nazad
Vrh Dno