Šta je novo?

Pametni uređaji Koju kombinovanu mašinu za veš/sušenje?

Fitnes narukvice, sijalice, pametni usisivači i sl.

Zorkos

Cenjen
Učlanjen(a)
15.01.2012
Poruke
127
Poena
170
Planiram da zamenim staru gorenje veš mašinu, koja radi radi ok, za kombinovanu, koja pere i suši, najviše što sam lenj da širim veš (nemam balkon). Nemam mesta za dve odvojene.
Verujem da su sve iste što se tiče pranja, samo je pitanje koliko dobro suše.
Budžet mi je oko 50.000. ali volio bih da mogu uzeti nešto kvalitetno što se tiče sušenja za toliko para.
Čuo sam da najbolje ovakve mašine pravi LG i Haier (ne računajući Meile). Koliko je to tačno, da li jeftiniji brendovi, npr indesit mogu slično odraditi posao?
 
Kazu da ne. Svi su govorili LG. Kupio sam LG radi posao sjajno al dva puta je crkao u prvoj godini garancije. U NS nemaju servis recimo nego unajmljuju lokalne teletabise (priucene majstore) kojima salju delove. Ja vecje teletabise nisam video.....
Btw uradio sam isto kao ti poklonio ispravnu gorenje masinu i kupio dva u jedan lg.
 
Ja imam Whirlpool-ovu kombinovanu, kupljenu pre 2-3 god placena na popustu bekih 60.000. Za pranje kao sto si i sam rekao - nikakvu razliku nisma primetio u odnosu na one koje sam imao/imam same za pranje. Sto se tice susenja prilicno izguzva, ne osusi se ves na 100% i izgubi potpuno miris omeksivaca i oatane prasina od vesa u njoj. Mojoj je kapacitet 10kg pranje 6kg susenje.
Moje misljenje - obavlja posao. Kupio bih , nije savrseno ali ok kompromis. I da LG vazi za bolje varjante. Pa sad ko koliko moze da se 'izbaci' :)
 
kakve bi trebale da su haier mašine?
da li su u nivou LG?
da li bi mogao probati kupiti polovnu kombinovanu LG?

@jurodivi gledao sam tu temu... ali čim nešto pitam u vezi kupovine van ovog dela foruma, pošalju me ovde :)
 
Zar ne bi trebale kombo masine da imaju program za ispiranje vlakana koja ostanu posle susenja?
 
Zdravo,
Ja imam Candy mašinu kombinovanu. Kupljena 2018, od tada samo jednom čišćena od strane servisa, jer se ta fina prašina nakupi i unutra van bubnja, pa se to oseti tako što neće da osuši lepo.
Moja žena bi pre mene ostavila nego tu mašinu 🤣
To što kažu da izgužva to je tačno, ako ima više veša. To se malo može umanjiti ako se veš presloži između pranja i sušenja i složen ubaci u bubanj.
Što se tiče sušenja opet ako je previše veša ne može da osuši, ako nije osuši čak i na low heat modu.
Candy je tada imao opciju 10godina garancije na inverter motor uz registraciju na sajtu.
Wifi radi odlično na tom modelu.
Mogu ti reći tačan model, ali verujem da je sada već prevaziđen itd.
Ono što je meni tada prodavac rekao, ono što imaš u prodavnici od boscha je recimo 2-3 generacije unazad od onoga što bosch ima, a ovde se prodaje kao novi modeli... Pa zato neke funkcije koje imaju manji proizvođači ne možeš naći na boschu na primer....
 
Da napisem i svoje (ne malo) iskustvo sa kombinovanim uredjajima. Pre desetak godina sam uzeo odvojene varijante, gorenje oba uredjaja i to je radilo ok 7-8 godina dok susilica nije crkla. Ves masina je i dalje ziva i zdrava. Nakon toga odlucujem se za kombinovanu varijantu.
Prvo uzimam Candy, ne znam tacno koji model, cena je bila oko 500e. To je bilo negde oko korone. Iskustva sa njom generalno losa. Pranje i susenje korektno, ali je na centrifugi lupala ko besna. Posle 7-8 meseci prva reklamacija zbog lupanja, kazu napukao bubanj???, zamenjli komplet bubanj i ne znam sta jos, maltene sve iznutra. Radilo ok par meseci i opet se pojavio problem sa lupanjem. Druga reklamacija, zamenjeni neki stabilizatori i neke gume, opet bilo ok mesec dva i nastavilo lupanje. Na kraju sam je odneo na vikendicu jer nisam vise imao zivaca da se mlatim sa servisima. Generalno pranje i susenje je bilo ok, mada ne i savrseno. Ne bih preporucio ni neprijatelju candy. Tehnomanija odbila povracaj novca iako je isti/slican kvar u malom roku, ali nisam imao zivaca da se natezem sa njima. Svakako vise tamo ne uzimam stvari za 100+ evra.
Nakon toga slucajno, dok sam bio u prolazu svratim u gorenje studio da vidim sta ima i naletim na hisense kombinovanu. Cena tipa 50ak hiljada, cak jeftinije od gorenja, a kazu da je unutra isto. Ideja je bila, ajde jos jednu za ove pare pa ako ne bude valjalo uzecu neki lg/bosch ili nesto. Za njom sam bio zadovoljan, nije lupala, normalno pranje i susenje. Posle okvirno godinu dana cujem neko struganje, otvorim vrata kad ispade parce stakla sa unutrasnje strane. Srecom nista se nije ostetilo ni od masine ni od vesa. Zvao servis bili, videli, rekli zamenice. Nije im jasno kako se to desilo... Proslo nesto vise od mesec dana, zvao sam na svakih 5-6 dana da vidim dokle su stigli. Te bice ovih dana, pa nema na stanju u srbiji, porucuje se, i na kraju se ispostavilo da tog stakla, a ni celih vrata nema nigde i odobrili su mi zamenu za novu. Odem u studio, oni pogledaju nemaju taj model na stanju, i instant su mi vratili sve pare. Za taj deo moram da im dam pohvalu, nisu zatezali niti pravili problem. U isto vreme je jedan drugar uzeo istu masinu, kod njega je odmah bio problem da je pocepala dve kosulje, ispostavilo se da je problem bio u diht gumi koja je zamenjena i od tad masina radi super, zadovoljni su. Generalno bolji uredjaj od candya, ali mi deluje da je kontrola kvaliteta ocajna. Izgleda je lutrija, ali ako radi, bude dobar odnos ulozeno dobijeno.
Nakon ove epizode, raspitujem se malo za ove bolje marke i dolazim do nekog lg modela od tipa 100k. Uzimam, prvih par pranja i susenja odlicni, tiha, lepo pere i susi, zaista bez zamerki. Posle 5 dana nakon pranja primetim vodu ispod vrata, i nadjem da je curelo kroz negde izmedju gume i vrata. Ne znam sta se desilo, nije mi delovalo da je nesto ostalo zaglavljeno pri zatvaranju. Instant servis, dosao majstor gledali, probavali i nikako da repliciramo dogadjaj. Ja sam bio stava da mi ne pada na pamet da masinu staru 5 dana popravljam i da hocu da mi vrate novac. Izasao mi u susret i napisao da je ustanovljeno curenje. Tehnomedia uredno vratila novac relativno brzo. Isti majstor mi je dao i savet, koji se za sada ispostavlja kao odlican. Kaze uzmi bosch masinu za pranje serije 4 (ima 2-4-6-8) i susilicu koju god (sve su iste mehanicki, toplotne pumpe, samo se elektronika razlikuje).
Na kraju sam to i uradio, uzeo sam u nekom od ovih bosch dilera (mogu da nadjem tacno i kom) ovu kombinaciju, ispalo je tipa 130 hiljada i mogu da kazem da je bio potpuno u pravu. Obe masine rade odlicno. Pranje je slicno kao i kod svih, ali je susenje znacajno bolje nego ove kombinovano. Manje guzva odecu i bolje je osusi.
Osnovna ideja je bila usteda prostora, iako imam prostora da stoje jedna na drugoj. Verovatno je i da sam ja imao losija iskustva od proseka, ali sam bar proverio sve opcije.
TLDR: nikad vise ne bih isao na kombinovanu varijantu sem ako nije apsolutno moranje. Tehnicki nisu isto napravljane i zaista su sklonije kvarovima. Ako bas mora kombinovana, nesto iz kategorije 100k+ bi verovatno radilo posao zadovoljavajuce, sve ispod moze da bude lutrija.
 
Hvala @streets_fan i ostalima
Ono što se nameće kao zaključak, bez meile i bosch ne treba gledati... tačnije candy, hisense, candy, indensit je mačka u džaku, može ali uz dužu granciju i onda nisi siguran... LG i Haier su malo bolji u celoj priči ali ne kao bosch.
Nemam mesta za dve mašine a ni para za bosch (budžet do 500 eur).
ono što se nameće kao pitanje, da li možda bosch polovna od pozdranog kupca može biti bolje rešrenje od novog haiera/LG?
 
Ima varijanta za polovne miele masine uz garanciju i servis. Dovlace ljudi iz inostranstva, prodaju i servisiraju. To ti je mozda najbolja varijanta u ovom slucaju. Nemam licnog iskustva, ali par drugara koristi te varijante i zadovoljni su.
 
Ima varijanta za polovne miele masine uz garanciju i servis. Dovlace ljudi iz inostranstva, prodaju i servisiraju. To ti je mozda najbolja varijanta u ovom slucaju. Nemam licnog iskustva, ali par drugara koristi te varijante i zadovoljni su.
To je isto macka u dzaku, ali ako je od proverenih prodavaca-servisera onda je ok. Ja sam kupovao nove i konstantno problemi. Na kraju kupljene 2 polovne i susilica i za pranje. Dusa im je vadjena, a i dalje rade. Potrosnja struje je verovatno veca nego na novim modelima, ali pere odlično i susilica sa toplotnom lepo radi. Poslednje sto sam kupio su bile 2 nove Siemens(sto je valjda isto sto i Bosch) i prezadovoljni smo.
 
Ima varijanta za polovne miele masine uz garanciju i servis. Dovlace ljudi iz inostranstva, prodaju i servisiraju. To ti je mozda najbolja varijanta u ovom slucaju. Nemam licnog iskustva, ali par drugara koristi te varijante i zadovoljni su.

Pa nije losa prica ako posle kod njih imas varijantu za ne daj boze popravke.Jer Miele kod nas sa servisima je los gotovo da ih nema pa je to problem glavni.
 
Ми смо пре пет година купили Индесит комбиновану иако смо имали места за две, јер у мом случају има предност - играм баскет неколико пута недељно и променим 5-6 мајица за термин (плус остало), а требају ми већ сутра или прекосутра, па је овако најлакше - убацим после баскета и касније, кад се сетим, извадим све суво и вратим у торбу (некада и остане па сутра извадим). Да су одвојене морао бих да пребацујем.

Моја жена ретко суши одело, само кад баш мора, али није било никаквих проблема до сада. Зими сушимо пешкире, чаршафе и сл. Машина ових 5 година ради без проблема. Ја користим само један програм, кратко прање и потпуно сушење (сигурно није баш идеално за одело) и на огромном узорку могу рећи да се неке мајице временом скрате а неке све време остану исте. Пар пута сам пробао да смањим неке дуксерице јер су ми велике, па сам их намерно сушио најјаче што може, али ништа се није десило (а вероватно би се смањили да то нисам хтео :)).

Машина није бучна, не скаче и сл. После сваког сушења остану влакна по оној гуми око врата, лако се скину, а упутство каже да једном на 30 прања треба укључити самочишћење машине. Док суши греје се пуно, посебно њена горња плоча, па је можда паметно не прективати је (моја жена не обраћа на то пажњу, прекрила је нечим дс буде лепша и на њој стоји свашта још, али није се ништа десило за сада).

Све у свему није скупа машина, нисмо пуно тога ни пробали, али ово што нама треба ради коректно.
 
Ja sam pre 2-3 godine isto došao na ideju da kupim kombinovanu mašinu, sa istim budžetom i na kraju sam odustao i kupio običnu Beko mašinu za pranje, tada sam je platio 35k. Preporuku mi je dao neki lik na ana.rs forumu koji je babaroga za veš mašine i non-stop je aktivan, pa eto možeš i njega da pitaš ali verujem da će odgovor opet biti isti.
 
ariston kupljene dve masine odvojeno pre ima jedno 15 god nikad problem jednom mi je povukla magicnu i zaglavila na nekoj krivini sam sam otvorio i izvukao kao neko gumeno crevo zglobno. ne znam sta je majstor zaista. kada odsluze svoje bicu u problemu citajuci ovde vasa istkustva. i nikako kombinovanu to ispeglati posle susenja je kao rad u rudniku iz ove moje kada izvadim ves dok je skroz vreo samo slozim jedino moraju kosulje da se peglaju i tipa neke pantalone za svadbe i sahrane.
 
Nazad
Vrh Dno