Šta je novo?

Koju kameru za snimanje kupiti?

NemanjaDk93

Tool Maker
Učlanjen(a)
11.10.2011
Poruke
1,857
Poena
245
Pozdrav.
Hteo bih da snimam poslove koje radim u radionici. Radionica je mala tipa 10m2 i dobro osvetljena. Ja pojma nemam o kamerama pa mi treba vas savet. ne treba mi nista profi vec cisto da je HD i da nema bas velike piksele kad se gleda video :)
 
Nisi rekao najvazniju stvar, budzet :)
 
Pa iskreno ne bi vise od 50e dao za pocetak...
 
Uzmi mali stalak I snimaj sa mobilnim
 
Tako je, snimaj sa telefonom... cak mozes i neki selfie stick koji ima tripod da iskoristis za bas jeftinu varijantu...
 
Imam xiaomi 8t jek on ima bolju kameru od tih aparata od cca 50e?
 
Za 50e nemaš kameru. Kod snimanja ti je bitna rezolucija, osetljivos čipa (minimalna količina svetla za snimanje), zum (optički je bolji od digitalnog) i još gomila stvari koje su bitne za snimanje te telefon u ruke (uz memorijsku karticu) i udri po radionici dok ne sakupiš oko 200e za neki amaterski kamkorder.
 
Ok hvala...
 
Realno će u radionici mnogo veći problem biti snimiti pristojan zvuk.

U zavisnosti od koncepta snimanja najbolje bi bilo da se radi naknadni voice over.
 
Čovek radi bravariju, znam iz pp prepiske i treba saučesnik u zlodelu :D, nema web, nema za na čelo. Čoveku treba pomoć za naći kameru sa solidnom rezolucijom, zumom za male novce
 
Neka uzme telefon i to je to...ako u radionici odjekuje, bilo bi dobro uzeti neku bubicu... :)
 
Nazad
Vrh Dno