Šta je novo?

Koju graficku kupiti ?

vladan-koja

Poštovan
Učlanjen(a)
04.12.2014
Poruke
25
Poena
55
Pozdrav . Interesuje me graficka kartica . Dakle hteo bih da pojacam grafiku da bi mogao da igram jace , novije igrice . Trenutna konfiguracija koju imam je sledeca :

Maticna ploca : Gigabyte GA-M52L-S3 podrzava PC I-E interface

Procesor : AMD ATLON 64X2 DUAL CORE 4600+2.4GHZ

Grafika : ATI RADEON HD 5570 1GB 650 MHZ 128 BIT PCI EXPRES 2.1 HDMI
Napajanje sam menjao skoro ali ne znam koliko je jako ali mislim da je najmanje 350w
Sta mi preporucujete ? Hvala !
 
Ivice jeste to skupu ali sa 20% popusta ispadne 14.000 ta grafa sto je jeftinije nego u emmiju. Napajanje menjaj sto pre. Preporucio bih ti chieftec 500-A8.

Edit: cuces za mesec-dva napajanje :) kad krene da urlice :)

da joj je realna cena,ili da nije ta asus,sa tih 20 posto popusta bi bila dosta manje... 10.000,mozda malo jace....
za tih 17.000 je mogla mnogo bolja graficka...
imao sam 260x 2gb, prodata za 9000din sa godinu i po garancije...

ja mu nisam drugar pa bih mu nasao taj proc za iste pare (racunajuci i popust)... a i ram...
a taj hdd-ssd je bacanje para...


sve u svemu,samo napajanje menjaj pod hitno...
 
Poslednja izmena:
da joj je realna cena,ili da nije ta asus,sa tih 20 posto popusta bi bila dosta manje... 10.000,mozda malo jace....
za tih 17.000 je mogla mnogo bolja graficka...
imao sam 260x 2gb, prodata za 9000din sa godinu i po garancije...

ja mu nisam drugar pa bih mu nasao taj proc za iste pare (racunajuci i popust)... a i ram...
a taj hdd-ssd je bacanje para...


sve u svemu,samo napajanje menjaj pod hitno...
Pre ovog racunara sam imao pubo slabiji , ali dobro u to vreme je bio dobar. Sta da kazem meni je ovo odlicno , radi kao sat . Jos mi je vaznije za decu jer su srecna sto sada igraju najnovije i najjace igrice. Neka traje i on 3-4 godina pa cemo menjati opet nesto jace.
 
Pre ovog racunara sam imao pubo slabiji , ali dobro u to vreme je bio dobar. Sta da kazem meni je ovo odlicno , radi kao sat . Jos mi je vaznije za decu jer su srecna sto sada igraju najnovije i najjace igrice. Neka traje i on 3-4 godina pa cemo menjati opet nesto jace.

Neka te dugo sluzi ,ali ovde nije poenta sta si imao ,vec sta si mogao bolje uzeti za isti novac,sada je gotovo kao sto rekoh neka klinci uzivaju .
 
Wau r7 260x KRS, cestitam...
Pa za te pare si imao r7 265 256-bit, razlika stratosfera-provalija.
Deca ce biti srecna jedno 3 meseca, gde 3-4 godine...
 
Poslednja izmena:
Wau r7 260x KRS, cestitam...
Pa za te pare si imao r7 265 256-bit, razlika stratosfera-provalija.
Deca ce biti srecna jedno 3 meseca, gde 3-4 godine...

Pa vidite ljudi , nisam bas nesto iskusan sto se tice tih komponenti , ali ljudi ali stvarno za sada ova graficka tera sve u fulu . Ja stvarno neznam sta to bolje graficke mogu da urade sto ova nemoze. Nisam pametan sta sam trebao da kupim. Mozda u buduce izadje neka igrica za koju ce trebati nesto jace . Za mene je ovo vrh vrhova .
 
Ne znas. :D
U pitanju je percepcija broja frejmova i/ili ne obracanje paznje na to. Ako je covek toliko zadovoljan, onda je graficka odlicna.
Kako kaze, ne zna sta bolje graficke mogu da urade - sreca njegova. :)
 
Poslednja izmena:
Nemam ja zamerke na performanse karte, one su zadovoljavajuce za ulozen novac.
Ali sve ostalo je ... nemam snage da se bavim ovim poluproizvodom.
Eto bar zna na cijem ce ramenu da rida...:d
 
Pa valjda je znam, evo godinu dana kako se druzimo...
Nase druzenje ce prekinuti jedna r9 270x.

Neces imati neku veliku razliku izmedju R7 260x i R9 270x...A s druge strane sve iznad 270x je skupo i ne opravdava ulozen novac(po mom misljenju)
 
U tom slucaju je ok!
 
Potvrdjujem jos jednom , prikacio sam 3d monitor . Grafa rastura. Katastrofa i 3d igrice cudo. Ako bude potrebe za nesto jace nekada . menjacu bez problema. To je sitnica za mene.
 
Graficka razbija. Prikljucio sam sada i 3d monitor i sve ide extra. 3d igre cudo. Kada bude potrebe za nekom jacom grafom , uzecu je bez problema , to je sitnica za mene . Mogao sam ja napraviti konfiguraciju i od par hiljada eura ali mi je to bacanje para za moje potrebe. Ovo mi zavrsava posao.
 
da ne otvaram ako smem da se ubacim... inace gainward kako stoji sa kvalitetom? koliko znam pravi samo nvidia a gigabajt i asus su recimo skuplje
 
^ sad jel ovo neki sarkazam :d a sapphire je sad dobar koliko znam
 
"to je sitnica za mene"
"to je sitnica za mene"
"to je sitnica za mene"
"to je sitnica za mene"
"to je sitnica za mene"
"to je sitnica za mene"
"to je sitnica za mene"


..... :smash: :trust:
 
Graficka razbija. Prikljucio sam sada i 3d monitor i sve ide extra. 3d igre cudo. Kada bude potrebe za nekom jacom grafom , uzecu je bez problema , to je sitnica za mene . Mogao sam ja napraviti konfiguraciju i od par hiljada eura ali mi je to bacanje para za moje potrebe. Ovo mi zavrsava posao.

Se sad zaj...vas sa nama ili si ozbiljo rekao da imas 3d monitor i da si mogao sastaviti konfiguraciju za par hiljada eura i da je to sitnica za tebe. Ne razumeme te pa ako vec imas toliku lovu mogao si bar malo jacu konfu a ne za 500 evra kad je vec sitnica!!!:trust::trust:
 
Nazad
Vrh Dno