Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ništa, moram da navatam komšijski WiFi za još 4 naloga, to mi je jedino rešenje :)
Znači 4 kartice 7950/280/280x na 8 naloga ~12e ako je toliko to je ekstra....

Pa zovi ga da ti da pass....
Nego jel beše limit 10e po IP-u ?
 
Pa onda ili wi fi od okoline ili android sa netom ili neku stik .
 
mozeeeeeee
ForcebindIP
dve karte na jedan net, dve na drugi!
Uputstvo: Imate na primer jedan wifi i jedan net preko lan-a.Skinete programce i instalirate.Izvucete precicu fajla cgminer.exe na desktop.Na nju desni klik,pa properties.U prozorce Shortcut tamo gde pise target,pisete:C:\Windows\SysWOW64\ForceBindIP.exe -i 192.168.0.100 "C:\cgminer_7870\cgminer.exe".
Ovo je moj primer,a vi umesto 192.168.0.100 pisete vasu IPV4 adresu(nadjete je u statusu vase konekcije,pod delom details), a umesto moje putanje do cgminera pisete vasu.
Ja ne koristim .bat za startovanje nego imam 4 kopije cgminera,tj po jednu za svaku kartu,ako koristite .bat onda probajte njegovu precicu na desktop,pa u drugom delu za target pisite putanju do njega.
Pustite 4 cgminera kroz jednu ipv4 adresu, a druga 4 kroz drugu.
 
Drugari bio sam zauzet zadnjih nekoliko dana ali ako sam dobro razumeo sa zadnjih nekoliko i prve 2-3 strane situacija je sledeća:

1. sa jednom IP adresom max 4 naloga
2. nevredi po nalogu više od 300-350kh/s (znači sa 4x7950 na jednom nalogu kopam 3/4 vremena uprazno?)
3. dali postoji neki IP mask program da mogu da promenim IP minera....?

Nema mogucnosti za koriscenje vise adresa iz prostog razloga sto je placena jedna :)
Ako neko ima kablovski ili wifi internet onda moze da proba preko jednog linka vise pptp/pppoe konekcija i to moze da radi ali naravno mora da se i plati provajderu za svaku adresu tj. da se uplate dodatni nalozi.
U svakom slucaju svaka dodatna javna IP adresa mora da se plati. ne moze se nikako doci do dodatne javne adrese besplatno.
One javne vpn servise ne racunam jer to je nepouzdano i ne treba uopste razmatrati kao i sve servise koji ti nasumicno daju adrese iz adresnog prostora drugih drzava. To je prosto izazivanje sudbine za banovanje.

Ipak je najednostavnije kupiti modeme preko mobilnih provajdera a koga muci cesto pucanje veze onda taj modem ubode u gsm ruter i resio je sve probleme.
 
Ništa, moram da navatam komšijski WiFi za još 4 naloga, to mi je jedino rešenje :)
Znači 4 kartice 7950/280/280x na 8 naloga ~12e ako je toliko to je ekstra....

Pa zovi ga da ti da pass....
Nego jel beše limit 10e po IP-u ?

Da sa tim kartama 12€ na dan trebace ti 2 ip adrese sad jednu sigurno imas kao i vecina nas, a za drugu se snadji, ili komsija ili uzmes jos jedan dodanti net prikljucak zavisno od ponude tvog operatera.
Isplati se sigurno kad vec imas toliko karti, pozuri dok jos ovo radi :D
 
Imam 7 kartica na 2 riga i 3 cpu-a (dual core) taman i sa cpu-ovi mogu da imam jedan nalog....
 
Kolege, kao sto rekoh, nabavio sam usb modem, Telenor :) Imam neku 063 karticu, dokupio sam dodatak 200 MB za 195 din. Na glavnom kompu sam otvorio 4 email adrese (mislim da je neko rekao da mogu da se povlace novcici i bez toga, ali 'ajde). Rig ima 2 grafe 7950, podeljena svaka na po 2 naloga. Nakacen usb modem, konektovao se na edge, i dok sam otovrio sva 4 naloga i potvrdio na svakom mailu, proslo je oko 2 sata :D obzirom da je protok oko 10 KB/s. Ipak, trud se isplatio, sve sljaka! Za oko 10 minuta je poslao i primio ukupno 1 MB, verovatno tu utice i team viewer koji je trenutno ukljucen, ali ako je stvarno tako, znaci da na sat trosi oko 6 MB, dnevno oko 150 MB, pa se obracunajte.

Edit: Ipak je dosta manje, iskljucio sam TV na par minuta, i na grafikonu se vidi dosta nizi protok. Zabelezio sam trenutne cifre, sutra u toku dana javljam koliko trosi.

Imam samo jedan problem, a to sto Telenor program nece automatski da se konektuje na net, nego kada startujem komp, moram da sacekam da se sve ucita, pa na slepo da otkucam 'alt+c', i onda se konektuje. Da li je moguce nekako staviti da se automatski zakaci na net?

Protok za 16 sati preko usb telenor modema je 14 MB, sto znaci da dnevno trosi oko 21-22 MB. Sve radi kako treba, samo je logovanje preko TV na sajt uzasno sporo, posto radi na edge (to cu morati da proverim, pre nego sto sam se konektovao preko usb modema nesto sam cackao u opcijama, i mislim da sam ostavio GSM only :D, iako je edge sasvim dovoljan za rudarenje - do sada je svaki nalog zaradio skoro 1 evro, sto znaci da ce do kraja dana biti tu negde oko 1.4e, kako i treba da bude).
 
taj internet bez ugvvora 700-800 din da li moze kartica da se stavi u telefon pa tako da se ide na internet?
 
To ne znam, puni su oglasi usb modema, ja sam ovaj telenorov platio 800 din, verovatno moze i preko moba, ali nemam nikakav stari mob da to probam.
 
@nesic1

Moze kartica i u mobilni, upravo sam to odradio samo kao sto rece Stormbringer uzasno je sporo ali valjda ce biti dovoljno brzo za rudarenje.
 
@nesic1

Moze kartica i u mobilni, upravo sam to odradio samo kao sto rece Stormbringer uzasno je sporo ali valjda ce biti dovoljno brzo za rudarenje.

ja sam svojevremeno ostao bez neta te sam preko moba kopao LTC...
 
Uzeo od komše još jedan net, nego jel mogu sa mog interneta da pravim nove naloge i gledam statistiku (da se logujem i na naloge od drugog neta) ili je to zabranjeno, pa moram sve preko TV na rig-u gde je novi net?
 
Nisam imao vremena da ce zezam grafikama ovih dana.. Probam na jednom rigu sa 280x

Pustim prvu kartu

r1.jpg

i sve ok radi normalno, onda pustim jos jedan isti takav bat, indetican, samo sa drugim user-om i umesto da mi prepolovi hash ravnomerno na obe karte, dobijem ovo:

r2.jpg

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u 10018bff3ac34f55 -p 123 --lookup-gap 2 --thread-concurrency 11200 -g 2 -I 13 -w 256 -d 0


U cemu je fora ?
 
Slicno se meni desava sa 270X, pomaze partija tenkova ili onaj 3d torture test pre pokretanja minera.

Srećom na headless rigovima je sve ok.
 
Poslednja izmena:
@mige: Stavi -g1

Sa -g2 imas dva treda po mineru sto je ukupno 4
 
Poslednja izmena:
mozeeeeeee
ForcebindIP
dve karte na jedan net, dve na drugi!
Uputstvo: Imate na primer jedan wifi i jedan net preko lan-a.Skinete programce i instalirate.Izvucete precicu fajla cgminer.exe na desktop.Na nju desni klik,pa properties.U prozorce Shortcut tamo gde pise target,pisete:C:\Windows\SysWOW64\ForceBindIP.exe -i 192.168.0.100 "C:\cgminer_7870\cgminer.exe".
Ovo je moj primer,a vi umesto 192.168.0.100 pisete vasu IPV4 adresu(nadjete je u statusu vase konekcije,pod delom details), a umesto moje putanje do cgminera pisete vasu.
Ja ne koristim .bat za startovanje nego imam 4 kopije cgminera,tj po jednu za svaku kartu,ako koristite .bat onda probajte njegovu precicu na desktop,pa u drugom delu za target pisite putanju do njega.
Pustite 4 cgminera kroz jednu ipv4 adresu, a druga 4 kroz drugu.

Jesi li ti probao ovo?
Mislim, nije problem rutiranje ako imas dostupne konekcije, mozes ih imati i nekoliko samo treba znati podesiti.

Pitanje je kako ce da radi 8 instanci scrypt minera, koliko ce biti usporenje.
Vec sa pet minera usporenje je primetno a cini mi se da jos tri su taman dovoljna da sve ode u tri lepe.
Sta to vredi ako 8 minera uspori kopanje na 50% ili manje?
Imas situaciju da samo trosis struju bez veze.

Ako neko ima konkretno iskustvo neka napise.
 
Jesi li ti probao ovo?
Mislim, nije problem rutiranje ako imas dostupne konekcije, mozes ih imati i nekoliko samo treba znati podesiti.

Pitanje je kako ce da radi 8 instanci scrypt minera, koliko ce biti usporenje.
Vec sa pet minera usporenje je primetno a cini mi se da jos tri su taman dovoljna da sve ode u tri lepe.
Sta to vredi ako 8 minera uspori kopanje na 50% ili manje?
Imas situaciju da samo trosis struju bez veze.

Ako neko ima konkretno iskustvo neka napise.

Nije tacno,na 1050/1500 ,sto je manje od fabrickih klokova 1070/1600 pokrenuo sam uspesno osam minera i dobijao 230-260kh/s na svim karticama,pritom surfao po netu jer mi je rig ujedno i jedini komp u kuci,drugi sam bacio sa terase i razbio macolom pre mesec dana :)
 
Moze li neko da ostavi podesavanja za scrypt za r9 270, pokusavam da kopam preko smos linuxa, medjutim nesto ne ide :).

]
"api-listen" : true,
"intensity" : "13",
"vectors" : "1",
"worksize" : "128",
"kernel" : "scrypt",
"auto-fan" : true,
"temp-cutoff" : "85",
"temp-overheat" : "75",
"temp-target" : "70",
"expiry" : "30",
"gpu-dyninterval" : "7",
"log" : "5",
"queue" : "1",
"retry-pause" : "5",
"scan-time" : "30",
"scrypt" : true,
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",
"shaders" : "1280",
"thread-concurrency" : "15232",
"gpu-thread" : "1",
"gpu-engine" : "1000",
"sharethreads" : "32",
"lookup-gap" : "2",
"gpu-powertune" : "20",
"gpu-memclock" : "1250"
}

Menjao sam neke parametre, medjutim nece da krene kopanje.
 
Poslednja izmena:
Jesi li ti probao ovo?
Mislim, nije problem rutiranje ako imas dostupne konekcije, mozes ih imati i nekoliko samo treba znati podesiti.

Pitanje je kako ce da radi 8 instanci scrypt minera, koliko ce biti usporenje.
Vec sa pet minera usporenje je primetno a cini mi se da jos tri su taman dovoljna da sve ode u tri lepe.
Sta to vredi ako 8 minera uspori kopanje na 50% ili manje?
Imas situaciju da samo trosis struju bez veze.

Ako neko ima konkretno iskustvo neka napise.

Jel sve pokreces iz jednog cg minera, ako jesi oprobaj iskopirat cgminer na 4 lokacije pa iz svakog da startas jednu grafiku tj. 2 naloga.
Ako vec nisi oprobao oprobaj nista te ne kosta.
jel neko dosegao limiti od 10€, ja veceras u 23h sigurno necu moci podici jer ce preci ukupna zarada preko 10€ - kupicu onaj demo da vidimo kako i to funkcionise :D
 
Poslednja izmena:
sad dobijam po 280 khs po karti, da li je to dovoljno za nalog ?
 
jeli ima neko config za dva bat fajla za 270x......nikako je upregnut na dva naloga
 
imam na jednom nalogu asic zeusminer blizzard i daje mi dnevno1.6€...dali netko zna moželi se on podjelit na više naloga
 
malo je 225x2 kod mene 300x2 na 1000/1250 taktovima :)
 
imam na jednom nalogu asic zeusminer blizzard i daje mi dnevno1.6€...dali netko zna moželi se on podjelit na više naloga



Ne moze, probao ja...imam doticni... dozvoljava samo jednu komunikaciju preko COM3...cim pokrenes jos jedan bat prijavi gresku...krastavac...u ovom slucaju on je idealan...trosi ko upaljac...a mogao bi da pravi 5e lagano....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno