Šta je novo?

Koji video format, frames, samples, šta već?

neoneri

Poznat
Učlanjen(a)
29.12.2021
Poruke
61
Poena
40
Nov sam u video produkciji. Spremam klipove za youtube. Koristim Adobe Premiere Pro. Pa me zanima, trenutno radim intro špicu... ali bez obzira, na kompjuteru u kom formatu da čuvam video zapise, koji imaju i audio.

Uzeo bih neke najkvalitetnije postavke, pa posle youtube nek to modifikuje kad uploudujem. Trenutno radim video bez zvuka i snimio sam u .mp4, ali koliko frejmova da stavim? I slične podatke ako možete da mi date, hvala...
 
Ukoliko planiraš dužu metražu sa dinamičnim kadrovima, transkoduj sirov matrijal u H264 intra (Media Encoder ima profile za AVC-Ultra, XAVC-I, itd, za MXF ili MOV kontejnere/wrapper-e i unosom takvog materijala aktivira se native intermediate mod). Stvar ukusa, može i na DNxHR ili Apple ProRes, ali te formate ipak prepuštam Avidu i Apple-u.
Ja lično direktno importujem XAVC-S sa Sony kamere i korektno izlazim na kraj za HD snimke, dok 4K moram da transkodujem, a lično najbolje izlazim na kraj kada imam demuksovan WAV i video u H264-i bez zvuka.
Export radiš isto na H264. Framerate definišeš sam; ako hoćeš filmski izgled, standard je 23.976, dok 25 i 30 su neki life content, dok 50 i 60 više odgovaraju televizijskom maniru, međutim imaju i ozbiljnu primenu. Štaviše, možeš ići i na još niže frejmrejtove poput 18/19fps ako su tvoje lične preferencije takve da dočaraš priču.
Za kraće forme do dva minuta će ti i long gop progressive formati (mp4 sa telefona na primer) završiti posao.
Bitrate uglavnom prepiši iz MediaInfo i tako exportuj te tizere, intro i vlogove, dok ovo dinamičnije sa efektima računaj još barem dva do tri puta više jer interframe formati traže veće bitrejtove.
 
Uzeo sam H264 i FullHD 1920x1080 60 frames (možda je mnogo ali ovo je kratak snimak) i extenzija .mp4
snimak ima i audio 320 bitrate. Uglavnom, postaviću ovde moj rad, pa udarite sa komentarima.
 

Prilozi

  • x3ntr3-studio.mp4
    1 MB
  • Like
Reagovanja: uji
Sve je super, samo digni bitrate na barem 3000kbps, ali preporučljivo 8000 ili 12000, to je YT standard. 1200 je više neki minimum za 720p.
To su i Google-ove preporuke:
 
3000 kbps? Da nije mnogo? mp3 koristi max 128 kbps, 96kbps ili 320 kbps?
 
komentar se odnosio na video bitrate
 
Odaberem ja taj video bitrate, međutim tokom exportovanja, valjda se vrši automatska optimizacija i bude tako kako je. Da je zahtevniji video, baš me zanima, verovatno bi bio veći bitrate.
 
Nazad
Vrh Dno