Šta je novo?

koji vent za napajanje

Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruke
922
Poena
170
Imam dosta staro chiftec napajanje 550w. Primetio sam da ventilator od napajanja pravi njvecu buku. Da li je moguce sa se zameni i koji vent preporucujete velicina je 120mm. Da li je laka zamena fana na napajanju ili mora da se nesto lemi. Pokusao sam da nadjem tutoeial na youtubeu ali ne pstoji.
 
prosto je da ne moze prostije.pozeljan je najprimitivniji lem,ali moze i bez toga.prekines zicu postojeceg venta i novog,prespojis,pozeljno umesto da prosto uvezes stavis lem da bi to drzalo vecno,izolujes i montiras.sto se tice venta,artic/fractal ali posto izgleda nema,neki cm onda.gledaj da je do 1200 rpm i obavezno 3 pin.ja sam za napajanja uzimao neke kineske u gigar**onu za 300 djunti,isto na 1200rpm i nista im nije za napajanje falilo.
 
prvi put cujem da hladnoca napajanja utice na plocu,eventualno ako je napajamje u vrhu i duva na plojku pa da tako obori koji stepen...

ako znas jos nesto o ovoj tematici molim te ne udtricabaj se da napises.
 
Znaci vent u opste nema neku korekciju broja obrtaja kao za CPU? Tako glat da ide na plucu gde je inace cooler za kucisete?
 
zavisno od napajanja.ova jeftinija nemaju,ventovi su dvopinski i idu uvek na maks br obrtaja.resenje je da se stavi cetvoropinski pwm vent i prikopca na plocu,ali onda proveri prvo da li maticna moze da kontrolise taj socket za ventkoji je najblizi napajanju.
 
Znaci vent u opste nema neku korekciju broja obrtaja kao za CPU? Tako glat da ide na plucu gde je inace cooler za kucisete?

Netacno. Ventilatori na svim ozbiljnijim napajanjima imaju kontrolu obrtaja sa napajanja.
Svi ventilatori koji su orginalno predvidjeni za napajanja imaju samo 2 zice.
 
ovo izgleda jako jako lepo bar na papiru.bas cu da zemnem bar jedan da ih uporedim sa arctic-om.steta sto nemaju neki static pressure vent.
 
Imam dosta staro chiftec napajanje 550w. Primetio sam da ventilator od napajanja pravi njvecu buku. Da li je moguce sa se zameni i koji vent preporucujete velicina je 120mm. Da li je laka zamena fana na napajanju ili mora da se nesto lemi. Pokusao sam da nadjem tutoeial na youtubeu ali ne pstoji.

[YOUTUBE]iLjCVzP2wgI[/YOUTUBE]

Ako treba, ima toga još ;)
 
ovo izgleda jako jako lepo bar na papiru.bas cu da zemnem bar jedan da ih uporedim sa arctic-om.steta sto nemaju neki static pressure vent.

Imam AC F12 u PSU,leti ne prelazi 1000rpm....polako pocinje da me nervira "buka" koju pravi pa sve gledam da ga zamenim sa Titanom a F12 da bacim na zid kucista,5V i cao....jedino sto mi realno ne treba.

Static pressure vent?
 
mhm,najnoviji gimmick corsaira,na koji sam se ja primio.navodno static pressure ventovi bolje rade od obicnih kada u 3 cm od venta u pravcu u kojem duva vent postoji prepreka (hladnjak,radijator,hdd kavez).testovi po da kazemo proverenim sajtovima pokazuju da ima tu neke istine,tj ti njihovi SP ventovi rade odlicno.jedino sto me sprecava da kupim jeste sto nigde ne mogu da iskopam koji je minimalan br obrtaja tih SP ventova tzv. "High Performance" edicije koji idu i na 2200rpm,ako ne mogu da se obore na bar 1100 razumeces sto ne bih da ih stavljam."Quiet edition" ne opravdava novac koji traze,jer nisu toliko jeftini,npr za iste pare za koja bih uzeo dva quiet corsair-a mogu skoro duplo ovih kukrija,a sumnjam da dva quiet corsair-a rade bolje od cetir' kukrija. :)
 
Po meni sve je to samo filozofija.Razumeo sam sta si napisao ali ne i njihovu logiku u svemu tome...mozda sve to ima smisla ali ja ga ovako,na prvu nisam nasao.
Ako nekom treba dobro hladjenje (provetrenost) kombinuje se broj ventova,njihove dimenzije i pozicija u kucistu i to je manje vise to.Izleta u neke mambo dzambo naucne vode je uvek bilo ali uglavnom bespotrebno.
 
kazem ti,i mene zabole za mambo dzambo ali ne verujem da bi par nekih sajtova reskiralo svoju reputaciju zbog corsairovih ventova,tj ako su kontrirali intelu i majkrosoftu,sto bi se uvlacili corsairu narocito za ventove.jedan pogled na gugl pokazuje ozbiljne studije za mnogo ozbiljnije stvari od kompjuteraskih ventova,oni su samo primenili isti princip.posto meni treba za specificnu upotrebu tj. push/pull na radijatoru ne mogu bas da idem spinal tap logikom tj da stavljam 4 venta mogu najvise 2,a kako svakako moram da ljuljnem preko 2k din neka bude za one koje navodno rade najbolje,a meni je svejedno jel' to zbog nauke,zbog haarpa ili zbog prinosenja zrtava nekom bozanstvu. :)

ali kukri za 800 dindzi sa sve pwm-om i da bar 80 posto radi kao sto pise na papiru je no brejner za kejs fan kod nas. :) da sam znao pre,ne bih kupovao arctic-e.

edit: konacno nasao kod nekih italijana,600 rpm-a je minimum,dakle da se pazari :)
 
Poslednja izmena:
:) Ok...vidi,probaj,pisi da li je bilo nekog leba od Corsair-a.

Uporedjivao sam 9ke AC-a i Titana,onako amaterski bzv.Po meni hlade tu negde,nema neke osetne razlike u korist jednog ili drugog uz razliku da je Titan nesto tisi.Mada su oni fizicki vrlo slicni,mozda jedino postoji razlika u lezajevima ventova.
 
po papiru,sem tisine,razlika je u ukupnom pomerenom vazduhu,zato su mi i interesantni,cak i ako su slagali za 20 posto performansi.danas idem najverovatnije po corsairce,pa javljam.
 
Nazad
Vrh Dno