Šta je novo?

Kućna multimedija Koji TV od 55 inca

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

keysersoze

Poštovan
Učlanjen(a)
04.01.2016
Poruke
29
Poena
55
Ako moze preporuka za TV od 55'' ..Tu neki rang od 50 do 60.000
Video sam da Grunding , SHARP i LG imaju u ovom rangu
A inace mi je cilj u pocetku bio LG npr ovaj mi je ok


Moze li neka preporuka ili ovaj ili neki drugi sta god
 
Vidi u Hisense temi na forumu da li sada Hisense 55u7qf podrzava Eon, ali je to fin tv za 75k dinara. Ako ne, imas Samsung tu8502 za 80k i Tcl c815 za 85k.
 
Hvala na predlozima... Videću za Hisense to, ili ako neko zna, neka napiše ovde.
Samsung mislim da nema 5g garanciju za taj model, inače bih verovatno njega uzeo jer mi je najsigurnije.
TCL za naše tržište ne znam da li vredi taj novac? Pogledaću u njihovoj temi ima li neko da je pisao utiske.

Pozz
 
Isto pitanje, koji TV uzeti, za malo jači budžet, do 1.000€?
50 ili 55”, svejedno je, samo tražim isključivo Lg, Samsung ili Sony. Koristiće se isključivo Fire TV ili komp, tako da mi OS nije bitna stavka, već mi je kvalitet slike i refresh najbitniji, konkretno sam gledao Sony XH9096, ali ne kapiram te Sonijeve oznake, 9005, 9096, 9596... pa zato mi treba predlog šta uzeti i zašto
 
Drugari pomagajte,
u totalnoj sam konfuziji...
Planiram da uzmem tv od 55" ali sam totalno ispao iz materije, nisam ništa pratio od kako sam uzeo Panasonic plazmu pre 10-tak godina.
Budžet mi je oko 1000€, može i malo više ako se mora :)
Tv bi najviše služio za filmove i serije koji se nalaze na lokalnom NAS uređaju pa bi trebalo da podržava KODI.
TV programe retko gledam a ostali ukućani koji to gledaju nisu preterano zahtevni.
Ono što bi mi trebalo je da podržava EON aplikaciju jer plazma ide u drugu sobu zajedno sa eon box-om.
Zvuk za filmove ide preko recivera i zvučnika pa nije bitan kvalitet zvuka na samom tv-u.
Kako klinci rastu, verovatno će u nekom momentu tražiti neku konzolu da im uzmem pa bi bilo dobro da ima 120 hz.

Pre pisanja poruke krenuo sam da gledam cene po lokalnim sajtovima i da onda istražujem te modele pa sam tako i upao u konfuziju.
Mislio sam neki QLED jer nisam ljubitelj VA panela na monitorima i njih odmah izbacio iz razmatranja. Posle vidim benchmark recenziju za Sony X90J i shvatim da moram tražiti pomoć na forumu. OLED panele bih preskočio jer mi je dosta burn in-a na plazmi.

Molim za neki predlog.
Hvala.
 
Ovo za Qled nisam razumeo jer ih ima i IPS i VA panela, pa ne trebaš da odustaješ od Qled ako hoćeš IPS panel.
E ovo nisam znao pa sam prepostavio da QLED nisu VA :(
Loše sam sklopio rečenicu, mislio sam da mi jedini izbor bude QLED a VA sam izbacio iz razmatranja.
Kod Sony X90J ti smeta što je VA ili i cena?
Imam neki strah od VA ( a nisam nijedan VA tv video uživo), jer mi je na monitorima smetalo da se slika menja kako pomerim glavu. Sigurno je na tv-u to bolje ali predrasude...
 
Drugari pomagajte,
u totalnoj sam konfuziji...
Planiram da uzmem tv od 55" ali sam totalno ispao iz materije, nisam ništa pratio od kako sam uzeo Panasonic plazmu pre 10-tak godina.
Budžet mi je oko 1000€, može i malo više ako se mora :)
Tv bi najviše služio za filmove i serije koji se nalaze na lokalnom NAS uređaju pa bi trebalo da podržava KODI.
TV programe retko gledam a ostali ukućani koji to gledaju nisu preterano zahtevni.
Ono što bi mi trebalo je da podržava EON aplikaciju jer plazma ide u drugu sobu zajedno sa eon box-om.
Zvuk za filmove ide preko recivera i zvučnika pa nije bitan kvalitet zvuka na samom tv-u.
Kako klinci rastu, verovatno će u nekom momentu tražiti neku konzolu da im uzmem pa bi bilo dobro da ima 120 hz.

Pre pisanja poruke krenuo sam da gledam cene po lokalnim sajtovima i da onda istražujem te modele pa sam tako i upao u konfuziju.
Mislio sam neki QLED jer nisam ljubitelj VA panela na monitorima i njih odmah izbacio iz razmatranja. Posle vidim benchmark recenziju za Sony X90J i shvatim da moram tražiti pomoć na forumu. OLED panele bih preskočio jer mi je dosta burn in-a na plazmi.

Molim za neki predlog.
Hvala.

LG OLED55CX3LA ti je moja preporuka. Jeste malo preko 1000 ali vredi svaki evro. Pogotovo ako si ranije koristio plazmu. Pročačkaj malo po Net-u mislim da može da se nađe za 1200-1300 evra. Ubedljivo najbolja slika i TV za te pare.

 
Poslednja izmena:
E ovo nisam znao pa sam prepostavio da QLED nisu VA :(
Loše sam sklopio rečenicu, mislio sam da mi jedini izbor bude QLED a VA sam izbacio iz razmatranja.

Imam neki strah od VA ( a nisam nijedan VA tv video uživo), jer mi je na monitorima smetalo da se slika menja kako pomerim glavu. Sigurno je na tv-u to bolje ali predrasude...
Ma kakvi.
Degradacija kvaliteta slike kreće pod ozbiljnim uglom.
Odi vidi uživo, imaš lep budžet mislim da se sa X90J nećeš zeznuti.

EDIT: @Skyw@lker reče da neće OLED zbog potencijalnog (izvesnog) burn in-a.
 
Cek to je onaj famozni Sony sto je trebao da dobije podrsku za HDMI 2.1 kasnije kroz software update, pa se nije desilo? xD
Mislim da nije, ovaj ima 2.1 podršku day one.
To je možda neki od njegovih prethodnika tipa Sony x900h, ali koliko znam i taj model je dobio podršku za 2.1.

EDIT: @Shomy#1 imaš čitavu temu na forumu sa iskustvima korisnika OLED tv i pojavom burn in.

EDIT2:
Mislim da je ovo napošteniji opis problema:
Ako vas OLED nema burn in razvice ga kad tad, da li cete vi to primetiti, koliko ce vam smetati, itd. to je sve vrlo subjektivno.

Burn in moze biti i prilican a da se pri konzumiranju video materijala sa 1.5-2m "nece videti", vrlo subjektivna stvar. Burn in dolazi iz cinjenice da plavi subpixel ima znacajno kraci vek od ostalih i tu nije bilo pomaka svih ovih godina, samo su dodati sistemi mitigacije kao sto je pixel refresher, beli subpixel, plavi pixel veci od ostalih, itd. U osnovi OLED ne moze da nema burn in samo je pitanje kada ce ga razviti i koliko ce to vama smetati sto je danas dovoljno dugo za prosecnog korisnika. Sa svim pomenutim sistemima mitigacije moze se izvuci sigurno 2-3 godine bez primetnog burn in efekta a i nakon toga ako se tv koristi pretezno za video materijal (i burn in nije drasticno lokalizovan tipa logo, sat, itd) prosecnom korisniku nece smetati tj. verovatno nece ni primetiti. Ako se tv koristi kao monitor situacija je ipak drugacija i zahtevace dosta paznje i babysitinga.
 
Zdravo svima,
moze li preporuka za 50` ili 55 koje bih vise voleo, budzet 80k, mozda 90 da putim suzu :). Voleo bih Samsung ili LG, da moze EON, svidja mi se onaj magic remote... i dodatno kupovina preko Subotice` da ili ne
Tnx
 
LG OLED55CX3LA ti je moja preporuka. Jeste malo preko 1000 ali vredi svaki evro. Pogotovo ako si ranije koristio plazmu. Pročačkaj malo po Net-u mislim da može da se nađe za 1200-1300 evra. Ubedljivo najbolja slika i TV za te pare.
Gledao sam ga juče... savršenstvo od slike
Reče mi prodavac da radnici LG-a dolaze da ga postave na zid, nije da mi trebaju ali zanimljiv podatak.
Najverovatnije ću njega i uzeti :)
Pratim malo cenu kako se kreće, ima li šanse da ide ispod trenutne najniže od 1.270€?
 
Gledao sam ga juče... savršenstvo od slike
Reče mi prodavac da radnici LG-a dolaze da ga postave na zid, nije da mi trebaju ali zanimljiv podatak.
Najverovatnije ću njega i uzeti :)
Pratim malo cenu kako se kreće, ima li šanse da ide ispod trenutne najniže od 1.270€?
Ne verujem, u većini radnji je oko 150k dinara, jeftinije možda u inostranstvu.
Nego vodi računa o garanciji i da li garancija pokriva i burn in (a spram iskustava na forumu bi trebalo da bude tako), kad si se već odlućio da zagrizeš metak OLED :);) i takođe spram toga vodi računa u kojoj radnji kupuješ, jer u pojedinim radnjama sa garancijom možeš samo da se obrišeš posle velike nužde (da prostiš na izrazu).
 
@Shomy#1 Teško ispod te cene ipak ne može i jare i pare ;)

Ali za tu sumu bolje nema, plus ne brini za burn in svi novi LG OLED-i imaju tehnologije koje to sprečavaju. Jedina potencijalna mana je ako ti je prozor iza TV-a i gledaš ga isključivo preko dana... Može da ti zasmeta odsjaj kao na prozoru.
 
Da i ja pitam ovde, hocu za majku da uzmem neki TV od 55 inca, na zalost sam zakasnio za onu Hisense akciju i sad biram izmedju sledecih pa me interesuje vase misljenje:

1. Samsung UE55AU7172UXXH
2. LG 55UP75003LF
3. HISENSE 55A7500F

Ova tri su tu negde sa cenom. Da li je HISENSE 55U7QF vredan dodatnih ~10k dinara?

Mozda nesto peto?

Prostorija u kojoj se gleda TV je poprilicno velika, ne previse osvetljena. Gleda se 99% vremena EON box.
 
Evo, i ja probam da se nadjem za tu cenu. Interesantan mi je model LG 55NANO793NE. Pronalazim ga na KP za 550 do 580 evra. Mislim da za taj model vredi doplatiti još 80 evra. Ne znam kakav je i kakva je slika. Ako je neko upoznat sa tim modelom, neka podeli neko iskustvo.

 
Može pomoć kolege forumaši, došao je i red ma kupovinu TV pa da ne otvaram novu temu.

73.000 je max koji mogu da dam ako ima neki model koji je preko ovih koje sam pronašao (većina je oko ±66000)
Po radnjama sam gledao ove modele

LG Televizor 55UP76703LB SMART
TCL Televizor 55P615 SMART
HISENSE Televizor 55A7500F SMART

Većinom ovaj LG preporučuju

Sad na netu gledam da se može naći i Sony, Samsung, Sharp, Grunding... i skroz sam se pogubio.

TV se kači na zid, daljina gledanja je malo preko 2.7m, u planu je da se poveže soundbar pa mi zvučnici na samom TV nisu toliko bitni.
Igre se neće igrati na njemu, IPTV i Netflix... su mu osnovna namena.
 
Nazad
Vrh Dno