Šta je novo?

Kućna multimedija Koji TV izabrati

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

obren24

Poznat
Učlanjen(a)
07.09.2019
Poruke
5
Poena
42
Pozdrav ljudi, gledam da zamenim svoj TCL C715 i nasao sam par modela koji mi se svidjaju, pa me zanima vase misljenje i sta bi vi uzeli

1. TCL 65C735 - 90.000
2. Hisense 55U8HQ - 90.000
3. Hisense 65U7HQ - 75.000

Ovo sam ja nasao da mi je privuklo paznju, uglavnom bih koristio za gaming, filmove itd. Gledam na neko daljini od 1.5m do 3.5m zavisno gde sednem.
Ako neko ima iskustva sa nekim od modela bio bih zahvalan. Naravno ako znate za neku bolju ponudu do 100k dobrodosla. Trenutni tv mi je 50 inca, nisam imao veci pa nzm sta bih pre jurio.
Bitno mi je da je 120hz.
 
Ako mogu da se nakačim na temu... Elem, mene i moje čeka preseljenje i trebaće nam novi TV s obzirom na sve ostale potrepštine budžet za TV nije prioritetan pa je plafon 30k... Ako razumem, tu je izbor prilično limitiran na Foxove, Voxove, Tesle i ako razumem sve je to manje više isto ili zavisi? Takođe, ima i nekih Hisense komada, a on se kotira bolje?
Nije bitno da bude smart, samo ton i slika iole ok...
Uglavnom, šta sam ja laičkim okom zapazio pa jel valja išta za prvu ruku ako ništa drugo...





 
Dužina garantnog roka je bitan faktor!
 
Pa faktor sigurnosti. Na mom Hisense televizoru otišlo je osvetljenje panela posle 2 godine, a garancija 5 godina. Drugi Hisense radi bez problema.
 
Pozdrav ljudi, gledam da zamenim svoj TCL C715 i nasao sam par modela koji mi se svidjaju, pa me zanima vase misljenje i sta bi vi uzeli

1. TCL 65C735 - 90.000
2. Hisense 55U8HQ - 90.000
3. Hisense 65U7HQ - 75.000

Ovo sam ja nasao da mi je privuklo paznju, uglavnom bih koristio za gaming, filmove itd. Gledam na neko daljini od 1.5m do 3.5m zavisno gde sednem.
Ako neko ima iskustva sa nekim od modela bio bih zahvalan. Naravno ako znate za neku bolju ponudu do 100k dobrodosla. Trenutni tv mi je 50 inca, nisam imao veci pa nzm sta bih pre jurio.
Bitno mi je da je 120hz.
Od ova tri TLC otpada jer su druga dva mini led.
Ja bih svakako išao na noviji 55u8hq, benchmark je radio test i deluje da su ga dosta nahvalili.
 
Dobar dan,
nameravam da,u što skorije vreme,kupim nov TV aparat veličine 50". Od ponuda vidim LG, SAMSUNG,HISENSE, ... Ono što očekujem od novog televizora je 4K UHD 3840 x 2160 piksela, HDR tehnologiju, QLED, NanoCell i ULED ekran (pročitao sam da je Samsung stvorio QLED, LG je stvorio NanoCell, kompanija Hisense je stvorila ULED). Takođe sam pročitao da "ukoliko od svog TV operatora signal dobijate putem koaksijalnog kabla, neophodno je da odaberete televizor koji je opremljen DVB C tjunerom", što je slučaj kod nas. Očekujem garanciju od 5 godina, ne koristimo aparat za igrice ili druge zabave. Mislim da je svakom ko prati ovu temu jasno ovo što sam napisao. Voleo bih da u odgovoru koji dobijem saznam i prodavca konkretnog TV koji ispunjava naše želje. Od velikog broja ponuda od 50" za svakog je upisano mnogo slova i brojeva koji svi daju sliku,onome ko se razume u te oznake,šta sve navedeni model poseduje (SAMSUNG QE50Q60BAUXXH TELEVIZOR, Samsung UE50CU8072UXXH Smart TV 50" 4K Ultra HD, LG 50NANO763QA Smart TV 50" 4K Ultra HD DVB-T2, Sony KD50X75WLPAEP Smart TV 50" 4K Ultra HD DVB-T2).
Zahvaljujem unapred na odgovorima.
Pozdrav
 
Dobar dan,
nameravam da,u što skorije vreme,kupim nov TV aparat veličine 50". Od ponuda vidim LG, SAMSUNG,HISENSE, ... Ono što očekujem od novog televizora je 4K UHD 3840 x 2160 piksela, HDR tehnologiju, QLED, NanoCell i ULED ekran (pročitao sam da je Samsung stvorio QLED, LG je stvorio NanoCell, kompanija Hisense je stvorila ULED). Takođe sam pročitao da "ukoliko od svog TV operatora signal dobijate putem koaksijalnog kabla, neophodno je da odaberete televizor koji je opremljen DVB C tjunerom", što je slučaj kod nas. Očekujem garanciju od 5 godina, ne koristimo aparat za igrice ili druge zabave. Mislim da je svakom ko prati ovu temu jasno ovo što sam napisao. Voleo bih da u odgovoru koji dobijem saznam i prodavca konkretnog TV koji ispunjava naše želje. Od velikog broja ponuda od 50" za svakog je upisano mnogo slova i brojeva koji svi daju sliku,onome ko se razume u te oznake,šta sve navedeni model poseduje (SAMSUNG QE50Q60BAUXXH TELEVIZOR, Samsung UE50CU8072UXXH Smart TV 50" 4K Ultra HD, LG 50NANO763QA Smart TV 50" 4K Ultra HD DVB-T2, Sony KD50X75WLPAEP Smart TV 50" 4K Ultra HD DVB-T2).
Zahvaljujem unapred na odgovorima.
Pozdrav
Ovde postoje tri osnovna pitanja:
  • Koji je budzet
  • Iz kojih uglova se gleda televizor (direktno ili i sa strane)
  • Pored kablovske televizije (koja je u pitanju znaci) da li se koristi jos neki sadrzaj, ala HBO, Netflix, KODI
 
  • Televizor se uglavnom gleda direktno
  • Kablovska televizija je SBB što ne znači za vek i vjekov, za sada nema dodatnih sadržaja ali se ozbiljno razmišlja o proširenju, za filmove
  • Za budžet ne mogu da napišem ni max ili min iznos ali uzevši u obzir naša navedena, ništa posebna, očekivanja od TV aparata ne želim da platim neku astronomsku cenu. Nisam rob televizije ni televizora tako da bi nam odgovarao budžet oko 70000
 
Ako TV koristis samo za gledanje Televizije, a ne za igranje igrica ili gledanje nekih servisa nemoj da bacas pare na razne stvare koje ti nece trebati. Za kablovsku ti je bitno da ima DVB-C tjuner , a ako hoces da gledas kanale koje hvatas sa antenom treba ti DVB-T2 tjuner. Najveca rezolucija slike kod nasih kablovskih operatera je FullHD i 4K ( UHD ) rezolucija TV ti nema nikakav smisao ( kod nekih cak bude losija slika kad se gleda ). Ono sto bi ti ja preporucio u potrazi je da vidis ko daje najduzu garanciju. Neko ce ti reci ovaj ima bolju sliku, neko onu, najbolje odes u veliku prodavnicu koja ima izlozen veliki broj modela i uporedis slike i vidis sta tebi odgovara...
 
Da li TV aparat Hisense 50E7KQ QLED 4K UHD Smart TV ispunjava moje že po pitanju karakteristika:
1. UHD 4K 3840 x 2160
2. HDR tehnologiju
3. ekran QLED,ULED ili NANO CELL
4.DVB-C tjuner
5.DVB-T2 tjuner
Igrice i slične
 
Da li TV aparat Hisense 50E7KQ QLED 4K UHD Smart TV ispunjava moje že po pitanju karakteristika:
1. UHD 4K 3840 x 2160
2. HDR tehnologiju
3. ekran QLED,ULED ili NANO CELL
4.DVB-C tjuner
5.DVB-T2 tjuner
Igrice i slične
Na sajtu mozes da vidis po specifikacijama odgovore na ta pitanja. Ukratko 1,3,4,5 su DA, 2 radi ali ne racunaj da ces gledati HDR sadrzaj kako valja na televizoru koji kosta 450e, treba ti jos minimum 150-200e preko da dobacis do televizora koji je sposoban da pravilno reprodukuje HDR sadrzaj.

Igrice i slicne ce raditi, ako mislis na konzolu i PC da se povezu. Imaj na umu da je u pitanju VA panel, pa ces u igrama imati blagi ghosting. Izguglaj pa vidi na netu sta je :)
 
A koji bi to bio model oko 600e za koji vredi doplatiti a da je bolji za HDR i generalno da ima bolju sliku?
Hisense ima miniLED modele za nekih 70ak hiljada, naravno najmanja dijagonala je 55", što je velika šteta jer nemaju svi mesta za bioskope u kući.
 
Šta bi bilo bolje, stariji U8HQ ili noviji U6KQ? Oba su navodno mini-led, U8 je skuplji.
Striktno za gledanje filmova (x264/265), i biće isključeno sve od onih soap opera efekata.
 
Šta bi bilo bolje, stariji U8HQ ili noviji U6KQ? Oba su navodno mini-led, U8 je skuplji.
Striktno za gledanje filmova (x264/265), i biće isključeno sve od onih soap opera efekata.
Pazi u8 je viša klasa iako stariji model sigurno je bolji. To ti je kao da porediš samsung S i A seriju telefona.
 
Sve je na strani U8HQ.
-2 hdmi 2.1
-local dimming zone
-svetliji
-120hz
 
Odustao sam na kraju od Hisensa, jer sam na testovima video koliko je EU verzija osakaćena (tamnjiji, manje zona (skoro 4 puta) pa samim tim razne anomalije oko prevoda i sl), a recenzije se uglavnom odnose na US verziju. Nisam imao gde na vidim uživo pa da vidim kako deluje.

Uzeo na kraju C735, deluje mi ok zada (mada nemam u odnosu šta da uporedim).
 
To što vidiš u prodavnici nema nikakve veze jer su svi u demo/store modu.
 
Pozdrav, ako moze misljenje za 43" tv - trenutno razmatram ove modele:




Hvala
Ovdje imaš puno bolji model, od svih tih modela koje si ti izabrao..

 
Ovdje imaš puno bolji model, od svih tih modela koje si ti izabrao..

Zanimljivo, nisam taj Philips uzimao u razmatranje, nesto sam mislio da su bolji oni QLED? Ako bi ovaj uzeo samo je steta sto bi mi ambijetalno osvjetljenje vjerovatno bilo ugaseno, jer se tv nalazi u okviru ormara
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, nisam taj Philips uzimao u razmatranje, nesto sam mislio da su bolji oni QLED? Ako bi ovaj uzeo samo je steta sto bi mi ambijetalno osvjetljenje vjerovatno bilo ugaseno, jer se tv nalazi u okviru ormara
Razni QLED, NanoCell itd.. je manje više marketing.. Jer ta tehnologija ne radi na samim pixlima več je stavljen filter boja, a to nije isto.. Pravi QLED je jedino Samsung OLED. Kod televizora je više važno kakav je sam kontrast, prikaz crne, ostrina slike, kako kvalitetno je samo osvetljenje i zatemnenje panela, pokretna resolucija itd.. Jer prikaz boja, je danas uglavnom na svim televizorima odlično ili veoma dobro zavisi od ranga televizora. Još što se tiče Ambilighta je dobro, da nije ništa okolo, ali može dobro izgledat i u ormaru, ali ne tako dobro kao što izgleda ako je pozadi zid.
 
Nazad
Vrh Dno