Šta je novo?

Koji telefon od ovih? - kamera bitna

downtown

Cenjen
Učlanjen(a)
15.06.2015
Poruke
583
Poena
135
Vase misljenje i pomoc u odluci za kupovinu sledeceg (android) telefona. Neki model iz 2015-2016 god. Bitna mi je dobra (vrhunska) kamera, ali ne samo njen hardver vec i softver. Tu mislim na mogucnosti koje ima LG V10/20, pozeljna manualna podesavanja kamere. Iako mi je kamera najbitnija, opet telefon ne treba da je neki krsh sa velikim rizikom kvara ili da se u ostalim segmentima lose pokazao posto cu uzeti polovni, kao i da ima slot za memorijsku karticu. Cena nije toliko presudna.
Ovo su modeli na koje sam ja suzio izbor, pa molim za misljenje i preporuku najbolje iz licnog iskustva, napomene oko glavnih vrlina i pogotovo mana,... ili mozda preporuka i nekih drugih modela.
ps. Samsung jedino ne bih razmatrao, ako bas ne mora, kao ni Huawei p9, p10 (nisam zadovoljan previse kvalitetom slika, kao ni Google pixele (tesko dostupan a i ne svidja mi se izgled;) )
Hvala.

- LG G5
- LG V20
- SONY xperia Z5
- SONY xperia Z5 Premium
- HTC 10
- Huawei NEXUS 6P
- LG V10
...
 
Poslednja izmena:
Ako mozes da svaris softver, V20 je zestoko pocenjen telefon, koji je zapravo brutalan...

HTC 10 je takodje ekstra kamere, a i sam uredjaj u globalu je odlican. Softver mu je near stock, tako da...

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Polovan 6p bih zaobišao. Strada mu brzo baterija. V20 je retka zverka, ja sam hteo da ga uzmem, ali ga niko od operatera nije imao.

Koji ti je budžet?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Uzeo bih, tj drug bi mi uzeo u inostranstvu preko oglasa, polovni, pa mi donese bez poreze i carine, a cene svih navedenih tamo na oglasima su skoro gotovo duplo nize nego kod nas, ali posto u tom slucaju nista od garancije zato pitam za utiske. I ja najvise naginjem ka v20, extra kamera + baterija koja se vadi,... mada je i on i najskuplji... pa gledam koje jos opcije postoje.
 
a na ostale donešene iz UK inače ima garanciju :)

6p ima najbolju kameru, jedino ako iz nekog razloga želiš da prčkaš oko ekspozicije, mada ne vidim smisao, šta god radio dobićeš lošiju fotku nego sa 6p... jedino neke duge ekspozicije koje 6p ne može da izvuče (max je 1/5 sec kroz 3rd party aplikacije)
samo imaj u vidu da je baterija leš

o kojoj sumi se uopšte radi, malo mi zvuči neverovatno to "upola jeftinije", pa ovde je nov v20 400€, neverovatno mi je da tamo ima da se kupi za 200e...
 
Nisam mislio bukvalno upola, zavisi od modela. Cene u oglasima variraju, kao i kod nas, ali moze da se izbunari neka bas dobra ponuda. V20 k'o sto reko medju ovima je i tamo u oglasima najskuplji za sada, nasao mi je bio jednom V20 za nekih 270 funti sto je oko 320 eu, od ostalih povoljnih varijanti moze se naci V10 za 160£ - 180£ (185-205 eu), HTC 10 200 £ (~230 eur),... Mozda sam se zeznuo sto nisam uzeo kad je bio neki polovni extra ocuvan G5 sa dodatnom baterijom, externim punjacem i original flip case za 180£ (~210 eu).
Uglavnom gledam da upecam nesto do 300 eu, ako se nadje. Vec sam nabavljao tako tehhniku a Britanci cim im zastari model ili ima jednu ogrebotinicu na ledjima i sl znaju bas da spuste cenu samo da se ratosiljaju i uzmu novi model. Jeste lutrija ali kontam da je bolje nego kod nas polovno preko oglasa.
 
Napomenuo sam da je android u pitanju. Ne bih prelazio bas na druge (dumb) sisteme kakva god da je kamera tamo. :D

Najverovatnije ce biti LG V20. Pored svega sto sam pregledao, deluje mi kao najkomlpetniji, pored odlicne kamere, svidja mi se i sto je velik, menja se baterija, prosiriva memorija, pa cu sacekati da upecam dobru cenu. Ako ne, sledeca opcija je G5, mada mi se ne svidja manji ekran i izgled, ali ok, da se zamaskirati nekim coverom. Odustao sam od Sony Z5, jer vidim na recenzijama, da i pored dobrog hardwera ima nekih problema sa kvalitetom fotki. @drdekzar Ovog Moto Z Force nema u Evropi.
 
Ako te zanima 5.7 inca, onda Xiaomi mi 5s plus.
Vise rama, bolji chipset, osetno bolja autonomija, 50-60e jeftiniji....Jedino ta kamera koja je hardverski odlicna, ali soft. i nije bas ispratio, pa je malo losija u uslovima slabijeg osvetljenja, nista sto bi meni licno bilo deal breaker. Naravno, ima nas svakakvih:d
 
Poslednja izmena:
Hvala na preporukama, pogledao sam, tu postoji vise verzija Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi 5s, Xiaomi Mi 5s plus, i sve su to drugaciji modeli i drugacija im je kamera.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6948&idPhone2=7260&idPhone3=8350
Kad se uporede reviews za kameru, najnahvaljenija je na Mi 5, ima i OIS dok druga dva nemaju, ima senzor ko na v20.
Mi 5s ima taj imx378 senzor koji krosti i Google pixel, manji broj piksela, nema OIS i malo losije slike nocu.
Jedino sto su ova dva telefona mala, dok je ovaj Mi 5s plus ok velicine, ali ima opet sasvim drugu kameru sa losjim reultatima od ove dve.
:trust:


edit
po svemu najbolji od ovih Xiaomi-ja je Mi 5, ali onda kad ga uporedim sa LG G5 koji je skuplji, za tu raliku u ceni dobijam isto odlicnu kameru + drugu wide angle, malo veci ekran, izmenjivu bateriju i mogucnost za memorijsku karticu, tako da se to ipak isplati i ne gine mi izgleda LG:)
 
Poslednja izmena:
Od 2011 ne mozes sa nexusom da pogresis, samo ces jos vise zavoleti android platformu, a 6P je, pre nego sto je Pixel izasao, imao najbolju kameru na trzistu.
Tako da imas top10 android kameru, stock sistem i premium telefon koji izgleda ozbiljno.

Pixel ako zelis top, a 6P od ovih koje si naveo u postu... Gl.

Edit: I Keyone ima isti senzor kao Pixel pa uporedite fotke.
 
Poslednja izmena:
Zaobidji 6p u širokom luku zbog problema sa bootloop-om.
Ajde desava se na svakom 10.000 uredjaju, a fix je reflash stock roma. Onako mu 80% korisnika baci root u toku od odmah i nikada nemaju tih problema.
Da je prvi nexus pa da kazes wow ima problem nego se desavalo na svakom od GalaxyNexusa pa do 6P.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
mislio je na smartfone

Upravo htedoh da odgovorim;) @Skankhunt42 ako imas neki dobar predlog iz sveta androida napisi, inace pls ne troluj sa drugim sistemima.

Jos jedno pitanje kad smo kod Nexus 6p. Kamera nema ois. Na Google Pixelu je google taj nedostatak resio zadovoljavajucom softverskom stabilizacijom. Koja je mana onda pri snimanju videa ako nema OIS, jel se drmusa jako? Jos mi kod tog 6p zaista smeta sto nema mogucnost za memo karticu, dosta snimam i njegova memorija mi je nedovoljna.
Nasao sam jos jedan zanimljiv model koji se moze nabaviti i po ok ceni: Motorola Moto x Style (Pure view), bas hvale kameru na recenzijama, nema ois, ali ima prosirivu memoriju. Neko?
 
Nema OIS ima EIS ...
Video onako - ništa posebno, mada ja snimam jednom u godinu dana pa mi to nije cimanje [emoji3]

3a6f9505beb2bd403d5d0e12e8af4df6.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
na 6p je ta stabilizacija ok za snimanje dok stojiš u mestu, radi taman toliko da eliminiše ono prirodno podrhtavanje ruke, ako se krećeš dok snimaš (hodaš) onda već primetno poskakuje, više od konkurencije (sony, samsung, apple...)
 
Nazad
Vrh Dno