Šta je novo?

Tablet Koji tablet uzeti?

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
U potrazi sam za tabletom :D

Ovo trziste nisam pratio nikada, pa mi treba savet. Zahtevi:

-Nije neophodan SIM slot
-Dobar chipset sposoban da tera modernije mobilne igre
-10+ inca ekran, pozeljno 120Hz
-Dobar zvuk
-Dobra autonomija
-Preferenca za Ipad (Pro) zbog upoznavanja sa Apple ekosistemom, verovatno cu uzeti Macbook/Mac mini/iMac za posao u nekom doglednom vremenu

Budzet 300-500e, nov/polovan sa garancijom, kupovina u radnjama, na oglasima, gde god.
 
Rešenje
Mozda si u pravu, ali necu znati to dok ne budem probao jer nikad nisam koristio tablet. Lako ce otici na dobos uz neki mali gubitak ako dodje do toga.

Hvala svima na savetima, kupljen Tab S7 za 470e, javljam utiske kad stigne, sutra nadam se.
Pa ako imaš preferencu već za iPad Pro čemu onda pitanje. :) Ubedljiva preporuka, nema mane, osim što je malo "glup" u smislu da nema pravi kršteni fajl menadžer. Sve ostalo zadovoljava. Polovan 2018 model ima na KP često, ima čak i vakuum nov za 600, a ja sam moj prodao drugaru (a par oštećenja na zadnjoj strani) za 450. (64GB model) Uređaj je otkrovenje.

Od Androida koliko znam jedino Tab S7 ima 120Hz panel.
 
Dopada mi se i S7, iskreno. Pogotovo sto se u budzetu moze naci nov/polovan sa domacom garancijom u budzetu.

Moracu dobro da razmislim :D
 
Nema tu šta da se razmišlja, iPad Pro, naravno.
 
Polovni iPad mi je skup, 450-500e za uredjaj star 2-3 godine.

iPad Pro 11 2020 je 675-700e, ako bih isao na iPad uzeo bih njega.
 
Mozda si u pravu, ali necu znati to dok ne budem probao jer nikad nisam koristio tablet. Lako ce otici na dobos uz neki mali gubitak ako dodje do toga.

Hvala svima na savetima, kupljen Tab S7 za 470e, javljam utiske kad stigne, sutra nadam se.
 
Poslednja izmena od urednika:
Stigao jutros u 9h ravno, ziveo Post Express :D

Radi kao zmaj, nije preveliki, ekran je super, pisem sa njega upravo. Preliminarni utisak je odlican, videcemo na duze staze.
 
tema je preporuka modela tableta a ne mišljenje o upotrebljivosti istih i predviđanja kretanja na tržištu
 
Stvarno je steta sto je obrisano, bilo je validnih argumenata za obe strane.
 
I ja sam gledao Samsung Tab A7 ali me u zadnjem trenutku pokolebala činjenica da ima samo 32GB storega (oko 19 GB slobodno) a da se aplikacije ne mogu instalirati na Micro sd karticu.
Vidim da se po forumima mnogi žale na to a mislim da je 19GB danas malo.
Video sam na KP za oko 145-150 eur, Ulefone Tab A7. To je prvi tablet iz Ulefone-a a izašao je pre mesec dana.
Nigde nisam uspeo da nađem neki review ali deluje OK osim što mu je CPU meni skroz nepoznat.
FHD displej, 4/64GB, Android 11, baterija 7680 mah, Dual sim LTE.
 
Ja pazario A7. Boli me uvo za storage za aplikacije, treba mi za posao, i to jedno 10 aplikacija vrtim + moze sd storage za skladistenje multimedije, tj kurseva i knjiga. Za sad sam vise nego zadovoljan.
 
Meni treba isključivo za surfing po kući, znači LTE mi je nepotreban.
Nikad nisam koristio tablet a zadnjih godinu dana mi je telefon zamenio laptop kad sam kući pa sam mislio da probam sa tabletom.
Zato ne bih uzimao ništa skuplje od 190-200 eura jer ne znam da li će mi leći uopšte.
Za par meseci bi ga prosledio klincima da igraju igrice. Nemam predstavu koliko prostora zauzimaju igrice, ali mislim da je 19GB malo jer ne podržava instalaciju na Micro sd.
Neko je ovde napisao da će za par meseci 3 GB Rama biti hendikep jer će Google ili Developeri zahtevati minimum 4GB (ako sam dobro razumeo) pa me i to malo odbija od Samsunga.
Ovaj Ulefone Tab A7 na papiru deluje više nego pristojno, naročito za 145 eur, ali nema ni jednog jedinog reviewa pa sam baš u nedoumici.
 
Da ne otvaram novu temu, vidim da ima sad samusng galaxy a7 lite, 3/32 za 15 hiljada. Jel to ok kupovina ili ima nesto bolje u kategoriji, do recimo 200e? Uzimam za dete, prosli sam uzeo pre skoro 4 godine, alcatel pixi 7" sa 1gb rama i super je sluzio do sad. Meni je realno uzasan za koriscenje, ali njoj ne smeta sto je sve ocajno sporo. Pocelo je smeta jer ne radi pola stvari, ima memorije za par igrica ili aplikacija i sad je vec baterija dosta losa.
Sto se koriscenja tice, standarno multimedia i neke relativno proste igrice i aplikacije, solidna autonomija i da ima folija i futrola kod nas. LTE ne mora, ok je i wifi, uglavnom se koristi u zatvorenom.
Glavno pitanje je, da li to radi kako tecno i da li je tih 3gb rama dovoljno za naredne 2-3 godine?
 
Nazad
Vrh Dno