Šta je novo?

Koji stariji a jeftin MacBook Pro?

Kod mene nije hteo da radi sa SP SSD. Sa Kingstonom i Samsungom, je radilo odlično.
 
Ja sam imao slican problem, samo je vrteo u nedogled. Kada sam zamenio bateriju proradio je.
 
Moze li se nekom aplikacijom steci uvid o zameni baterije u proslosti?Mackbook pro late 2013 (A1502).
 
Da ne otvaram novu temu, pa da pitam ovde. Slab sam sa Apple proizvodima. Uglavnom u pitanju je MacBook Pro 13 mid 2012 sa instaliranim MacOS Catalina.

Imao sam onaj kao "welcome" zvuk kada se pritisne taster da se upali laptop, međutim odjednom ga više nema. Kako da ga vratim nazad? Probao sam neka uputstva sa neta, ali slaba vajda.
 
Zar nema u sistem setings /sound/play sound on startup?
 
Nema te opcije. Čitao sam negde da su posle određene verzije izbacili tu stavku.

Uradio sam bio i clean install, ali bez uspeha.
 
Ta opcija se pojavila tek od Big Sur, zato je nema kod mene. Probao sam takođe sa nekim komandama u terminalu, ali bez uspeha.
 
Da ne otvaram novu temu, pa da pitam ovde. Slab sam sa Apple proizvodima. Uglavnom u pitanju je MacBook Pro 13 mid 2012 sa instaliranim MacOS Catalina.

Imao sam onaj kao "welcome" zvuk kada se pritisne taster da se upali laptop, međutim odjednom ga više nema. Kako da ga vratim nazad? Probao sam neka uputstva sa neta, ali slaba vajda.
Bila je caka kada utišaš zvuk ili staviš na mute da se ne čuje "welcome" zvuk a kada u sistemu pojačaš (na primer na pola) tada ćeš čuti zvuk prilikom uključivanja laptopa, tako da probaj da pojačaš, odradi restart pa javi ima li promena.
 
Bila je caka kada utišaš zvuk ili staviš na mute da se ne čuje "welcome" zvuk a kada u sistemu pojačaš (na primer na pola) tada ćeš čuti zvuk prilikom uključivanja laptopa, tako da probaj da pojačaš, odradi restart pa javi ima li promena.
Zvuk je uvek na maksimum.
 
Probao sam tu komandu u terminalu i još neke koje sam našao na netu, ali nisu urodile plodom.

Radio sam i PRAM, NVRAM i SMC reset, ali nisam siguran da je po upustvu sa tvog linka, pa ću probati ponovo.
 
Nazad
Vrh Dno