Šta je novo?

Koji ssd?

richier

Cenjen
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruke
193
Poena
170
Imam nedoumicu i molim za pomoc,naime hteo bih da ubrzam malo stare laptopove tako sto bih ubacio ssd u njih ali nisam siguran koji ssd da trazim zbog kompatibilnosti,odnosno da li mi je neophodan standardan ssd kao za desktop ili nesto drugo(zbog velicine ili cega vec).Laptopovi su :Toshiba Satellite L550 i Lenovo T400.
 
Hvala ti na odgovoru,
verovatno cu taj pazariti,samo jednu stvar jos ne razumem,da li je ovaj ssd standardne velicine ili samo za laptop,odnosno da li laptopovima treba drugaciji ssd od onog koji ide u desktop?
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala ti na odgovoru,
verovatno cu taj pazariti,samo jednu stvar jos ne razumem,da li je ovaj ssd standardne velicine ili samo za laptop,odnosno da li laptopovima treba drugaciji ssd od onog koji ide u desktop?

Ne treba im drugačiji SSD. Imaj u vidu da ako su ti laptopovi toliko stari da nemaju barem SATA 2 konektor dobitak u performansama neće biti prevelik.
 
Laptopovi moraju imati sata konektore (tzv. sata2 ili sata3) na koji je trenutno prikljucen hdd koji bi menjao, to ti je osnovni uslov.
 
Oba modela mogu ssd posto su sata , postoji mogucnost da je Toshiba Satellite L550 sata 3 dok je Lenovo Thinkpad T400 sigurno sata 2 posto je iz 2008 model.
 
Hvala svima,
posto isti ssd ide i u desktop i u lap,onda pretpostavljam da moze i ovaj

"Samsung 850 EVO - 120GB"

taj imam u desktopu pa sad razmisljam da ga prebacim u jedan od lapova a da pazarim za desktop nesto vece plus jedan onaj sandisk sto je Darkodar predlozio
 
Poslednja izmena od urednika:
Može, naravno, sve je kompatibilno.
Baci pogled i na PBT120GS25SSDR, malo je povoljniji od tog SanDisk-a.
P.S. Trudite se da ne ostavljate linkove ka prodavnicama, ne u ovoj sobi. ;)
 
Nazad
Vrh Dno